Klima gazı kaçıyor.

ooz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 97 model Vectra B var. Aracımı aldıktan 1 ay sonra klima gazı bitti. Tekrar doldurdum gayet güzel soğuttu. Ama ne zaman sıcak hava tarafını açtım hemen gaz tekrar boşalmış. Ben de kış geldiği için üzerine düşmedim. Bu konuda bilgi sahibi olan veya usta arkadaşlarım varsa bilgilerini rica ediyorum. Sorun nedir? Maliyetli midir? Teşekkürler.
Özet olarak sıcak havayı açınca gaz kaçıyor :)

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima gazının boşalması sıcak hava ile falan alakası yok kesin klima tesisatında kaçak var.eğer kaçak küçük ise sisteme azot basarak sabunlu köpük ile kaçağı bulup halledebiliyorlar.evinizdeki buzdolabının gazı azalıyormu?sistem aşağı yukarı aynı bi kaçak olmadığı sürece klimanın gazı boşalmaz.fazla bi maaliyeti yoktur.ama gaz bastırmadan önce mutlaka kaçağı bulsunlar .kolay gelsin

VectraB elegance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b lerin kronik problemi,klima hortumunun şaseye değen kısmı zamanla vibrasyonun etkisiyle deliniyor,öze sarı camlı gözlükle klima hortumlarının çevresini incelersen gaz kaçağının yerini görürsün,eğer kaçak hortumdansa yetkili serviste 300 ytl civarı ,tabi gaz kaçağı başka yerdende olabilir....

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
klıma gazı ıcın baglanan cıhazlar kacak varsa uyarıyor zaten
ozal bır servıste ıyı bır opel elektrıkcısı bulursan ısını cozecektır
kacak ıcın borular ve aparatlar cıkma mevcut

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi özel servise gittim iyice mahvettiler. klima konusunda yetkili servisi öneririm. özel servis sabun köpüğü sürerek kaçağı anlamaya çalışmıştı çok amelece bi şey yaaa. sonra dünyanın masrafı çıktı...
yetlikili servis sorunu çözdü.......

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
opel uzerıne elektrık aksamında tek gececegım bır usta var
tahsın usta ankarada olan arkadaslar ırtıbat kurarsa servıslere opulmeden cok makul fıyatlara yada bır cay parasına ısını cozebılırler saygılar..

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar klıma problemlerı ıcın bosch servıse gıdın bılerek yapıyorlar, deneyerek deıl...

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi özel servise gittim iyice mahvettiler. klima konusunda yetkili servisi öneririm. özel servis sabun köpüğü sürerek kaçağı anlamaya çalışmıştı çok amelece bi şey yaaa. sonra dünyanın masrafı çıktı...
yetlikili servis sorunu çözdü.......

işi bilmeyen birisine gitmişsin eğer gaz kaçağı çok küçükse ve bulunamıyorsa en iyi yöntem sisteme yüksek basınçta azot basmaktır ve kaçağın bulunmasında en etkili yöntemde sabun köpüğüdür.verilecek olan gazın miktarıda çok önemli gazı fazla basarlarsa soğutmaz az basarlarsada soğutmaz. gazını tam ayarlamak için ya işi çok iyi bilmek gerekiyor ya da elektronik terazi ile gazı tam gramajında vermek gerekiyor.
tabi gazı basmadan önce sistemi vakum motoruyla sistem içerisindeki nemi rutubeti ve havayı iyice vakum etmek gerekiyor.ama bu söylediklerimi maalesef 10 ustadan 8 tanesi yapmıyor.işin hakkını vermeden yapıyorlar ne yazıkki.

Son düzenleme:

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de gaz boşalıyordu. klima müşürü var ondan kaçırıyordu. 100 YTL'ye değiştiler.