Klima Ayarlama...

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima Ayarlama...

yaz gelse de bir denesek fan sesi bende de sıkıntı

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
arkadaşlar malum yaz geldi. bugünde hava bayağı sıcaktı ve aracın termometresi öğle vakti 27 dereceyi gösteriyordu. klimayı açtım fakat son seviyeye getirmeden mümkün değil soğutmuyor. son seviyede dahi buz gibi olmuyor üstelik bayağı bir ses çıkarıyor. aracı park ederken aklıma config menüsünden klima fanı ayarlama fonksiyonu geldi ve orta seviyeden yüksek moduna getirdim. araçtan indim fakat yaptığım işlem işe yaradımı ancak yarın anlarım. sizin durumunuz nedir arkadaşlar. acaba klimanız yeteri kadar soğutuyor mu?

ercub hocam benim araçta klima aracı buz gibi yapıyordu, hatta en son ayara bile hiç ihtiyac duymadım.  klimayı autoya alıyordum dereceyi 20 ye getirip tuşa basınca  araç kısa sürede serinliyordu.  klimanın gazı  kaçmış olabilir, hatta servis uyarıyordu beni ayda en az iki kere 30 dakika  klimayı çalıştırın yoksa yaza kadar gazı azalır klma soğutmaz  demişlerdi.
siz kışın hiç klimayı aktif yapmadıysanız gazı kaçmış olabilir.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:

ercub hocam benim araçta klima aracı buz gibi yapıyordu, hatta en son ayara bile hiç ihtiyac duymadım.  klimayı autoya alıyordum dereceyi 20 ye getirip tuşa basınca  araç kısa sürede serinliyordu.  klimanın gazı  kaçmış olabilir, hatta servis uyarıyordu beni ayda en az iki kere 30 dakika  klimayı çalıştırın yoksa yaza kadar gazı azalır klma soğutmaz  demişlerdi.
siz kışın hiç klimayı aktif yapmadıysanız gazı kaçmış olabilir.
valla bende gazından şüpheleniyordum. arada sırada çalıştırmışlığımda olmuştu. 15000 bakımda klima gazını kontrol ettilermi bilmiyorum ama polen filtresi değiştikten sonra klima muazzam ölçüde farketti. 5 ayda nasıl olur bilemem ama eski filtre lekeli kapkara bişey olmuştu.
19-20 gibi ayarala auto moduna alıp çalıştırdığım zaman klima hem daha gürültülü hem de üst, orta, alt kısımlara da hava veriyor. üstelik iç hava dolaşımını kapatıyor.(klima tuşunun altındaki tuşun ışığı sönüyor)şu an klima tuşuna va altındaki tuşa basıp düğmeyi LO olarak ayarlayıp manuel olarakta 3 yada 4 çizgiye getirdiğim zaman hem daha az gürültülü çalışıyor hem de gayet güzel soğutuyor.ama 2 çizginin altına düştümü pek yeterli olmuyor..

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim burda sıcaklar kendini hissettirmeye başladı 30 derece civarında dolayısıyla klimayı kullanmaya başladım gürültülü çalıştığı doğru ama soğutmasında bir sıkıntı yok gibi.