Klima Ayarlama...

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum yaz geldi. bugünde hava bayağı sıcaktı ve aracın termometresi öğle vakti 27 dereceyi gösteriyordu. klimayı açtım fakat son seviyeye getirmeden mümkün değil soğutmuyor. son seviyede dahi buz gibi olmuyor üstelik bayağı bir ses çıkarıyor. aracı park ederken aklıma config menüsünden klima fanı ayarlama fonksiyonu geldi ve orta seviyeden yüksek moduna getirdim. araçtan indim fakat yaptığım işlem işe yaradımı ancak yarın anlarım. sizin durumunuz nedir arkadaşlar. acaba klimanız yeteri kadar soğutuyor mu?

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima Ayarlama...

Klima mı o da ne 005hihih Vallaha biz donuyoz burda,desene İstanbul'a yaz geldi.Darısı bizim başımıza.Benim arabanınki de öyleydi.Hiç klima ayarı yapmadıysanız normal bu.Düzelttiyseniz normale döner,benimki de öyleydi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunu anlamak için havaların baya sıcak olması lazım
ancak cuma günü ben klimayı açtım 19 dereceye getirdim içeride üşüdük 10 dk içerisinde ve dereceyi 25e getirdik

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yahu bizde donuyordukta ne olduysa bugün bayağı bir sıcaktı hava. en alt kademeye getirdim ama yine de fanı en üst kademeye getirmeden soğutma yapmıyor. soğuk üflüyor ama yetmiyor. baharda böyleyse yaza allah yadımcımız olsun. düzelir inşallah..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klimayı ben de bir iki kez çalıştırdım çok aman aman soğutmuyor, kayınpederde honda cıvıc var ağustos yazında içeriyi buzhane gibi yapıyordu. ama bizim klima biraz tırt gibi geldi bana

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
yahu bizde donuyordukta ne olduysa bugün bayağı bir sıcaktı hava. en alt kademeye getirdim ama yine de fanı en üst kademeye getirmeden soğutma yapmıyor. soğuk üflüyor ama yetmiyor. baharda böyleyse yaza allah yadımcımız olsun. düzelir inşallah..
ayarlardan en yüksek moda alıp dereceyi 19 a getirip otomatik moda alıp bir daha deneyebilir misiniz sn. ercub..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ayarlardan en yüksek moda alıp dereceyi 19 a getirip otomatik moda alıp bir daha deneyebilir misiniz sn. ercub..
hava durumu gündüze göre epey soğuduğu için ancak yarın yapabilirim. ama tahminim auto modunda da epey gürültülü çalışacaktır.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben ayarlardan orta seviyede tutuyorum. dereceyide 19 a getirip otomatiğe alıyorum. kısa sürede soğutuyor ve sıcaklığı hep aynı seviyede koruyor. ilk çalıştığında havayı soğutmak için fanlar çok hızlı dolayısıyla sesli çalışıyor ama sonrasında hiç duymuyorum sesini

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klimayla ilgili bende bir sıkıntı yaşamadım, yalnız direk auto konumunda açınca içeriside sıcak olduğundan çok yüksek hızda çalışıyor, ben o yüzden auto da değil manuel modunda, 2. çizgide çalıştırıyorum, şimdilik içeriyi gayet güzel serinletiyor. Temmuz- Ağustos aylarında sanırım 3. çizgide ve 19 derecede çalıştırrsam yeterli olacaktır.