KKDF(Kaynak Kullanım Destekleme Fonu) Hakkında %15 Artış ileKredi Ödeme Artışı

ECHOES35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada iktidar kurnazca bir ayak oyunuyla tahsilatı bankalar üzerinden yaptığı için herkes tabii ki öncelikle bankalara yükleniyor.

Ben bu meseleyi tek bir şekilde açıklayabiliyorum; hepinizin bildiği gibi bayrama kadar yetiştirilmesi talimatı verilmiş bir "vergi affı" söz konusu...Tabii ki bu vergi affı vergisini aksatmadan ödeyen insanlar için değil,yıllardır vergi ödemekten kaçınmışları kapsayacak.Biz bu vergi konusunda iktidarın tavrını önümüzdeki yılın vergi zamları açıklandığında göreceğiz. KKDF'de işte "madem bu adamlardan vergi alamadık en azından bankaların eline düşmüş vatandaştan alalım nasılsa onlar mecburen ödeyecek,hem biz toplama gayreti göstermeyeceğiz hem de banka topladığı için göz önünde olmayacağız"hesabıdır, derim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zaten bu ülkede ne oluyorsa masum vatandaşa oluyor, her zaman kabak onların başında patlıyor. Şimdi gel de keriz gibi günü gününe vergini öde.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada iktidar kurnazca bir ayak oyunuyla tahsilatı bankalar üzerinden yaptığı için herkes tabii ki öncelikle bankalara yükleniyor.

Ben bu meseleyi tek bir şekilde açıklayabiliyorum; hepinizin bildiği gibi bayrama kadar yetiştirilmesi talimatı verilmiş bir "vergi affı" söz konusu...Tabii ki bu vergi affı vergisini aksatmadan ödeyen insanlar için değil,yıllardır vergi ödemekten kaçınmışları kapsayacak.Biz bu vergi konusunda iktidarın tavrını önümüzdeki yılın vergi zamları açıklandığında göreceğiz. KKDF'de işte "madem bu adamlardan vergi alamadık en azından bankaların eline düşmüş vatandaştan alalım nasılsa onlar mecburen ödeyecek,hem biz toplama gayreti göstermeyeceğiz hem de banka topladığı için göz önünde olmayacağız"hesabıdır, derim.

Kesinlikle aynı fikirdeyim

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Yeni bir iktidar saçmalığı daha. Bence hükümet bundan da geri adım atacaktır. Önce yapıyorlar, bakıyorlar ki tepkiler çığ gibi artıyor o zaman da ya erteliyorlar yada iptal ediyorlar. Bize okutulan hukuk derslerinde "kanunlar geçmişe şamil değildir" derlerdi. Yani kişinin alehine olan yeni yürürlüğe girecek olan kanunlar geçmişi kapsamaz. O halde ya bize okutulan hukuk dersleri yanlışmış, ya da hükümet kanunsuzluk yapıyor.
Devlet gelirleri iyice azalınca maliye de şaşırdı, ne yaptığını bilmez durumda :(.
savas abi ne zaman kanuna uydular ki. gelir getircek herseyi yapıyorlar. hak hukuk adalet önemli değil. tek gercek var PARA...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kabul bir cumhurbaşkanı veya başbakan hukuku tam olarak bilemez, ama bu mevkideki insanların hukuk danışmanları ne iş yaparlar, ya da onların fikirlerine kulak asmayacak derecede iktidarın gözünü para mı bürüdü :(.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bu ay son taksidim var etkisi olurmu?

"Bu ay ödenecek tüm taksit tutarları için geçerli diye biliyorum, kredinizi kullandığınız banka ile mutlaka görüşün.Ödenmemiş ufak bir meblağ için faiz işlemesin.

herkese tavsiyem yeniden yapılandırılmış taksitlerinizi ödeyin ve bu arada da itirazınızı mutlaka yapın."

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kredi kullananlar dikkat

kkdf oranları değiştiği için ödediğiniz miktar değişmiştir muhtemelen. bana bugün bankadan mesaj geldi. ödeme yapmadınız lütfen en kısa zamanda ödemenizi yapınız şeklinde. meğerse yeni kkdf oranlarından sonra senım haberim olmadan taksit tutarlarını değiştirmişler. 14.00 tl bir şey fark etmiş ve bundan sonra her ay 6 lira fazla ödeyeceğim. 30 ay var 180 lira eder. aslında yasal olmayan sir uygulama. tüketici kanununa açıkça aykırı. bankayı aradım ancak kuzu kuzu ödemem gerektiğini söylediler amiyane tabirle. tüketici hakları derneğine telefon açtım. mahkemeye başvurabilirsiniz. ancak kaybederseniz masrafları siz ödersiniz dedi. bilgisi olanlar paylaşsınlar lütfen

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla nasıl anlatsam tabir bulamıyorum gerçekten insanı strese sokuyorlar.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haberlerde izlemiştim. gitmeyin imza atmayın ödemeyin diyordu. sözleşmenin değişmesi gerekiyormuş. imzalamadan da geçerli olmuyormuş. benimde kredim var daha gelmedi. sırayla geliyodur belki ama birşey biliyorum bir bankayı durdurmanın en iyi yolu başka bir bankayla tehdit etmek. işporta gibi oldu bankalar zaten birbirlerinin müşterisini çalmak için her türlü dalavereyi yapıyorlar. siz temsilciye sert bi şekilde kabul etmediğinizi aksi taktirde evrakları hazırlayınn krediyi taşıyacağım ödeyeceksemde size ödemem bu farkı x bankaya öderim deyin son çare. (daha iyi bir çözüm bulamazsanız)
100-200 tl için 3-5 bin lik karı bırakmak mantıklı gelmez. bence tabi..
hatta faizler düştüysede taşıyın başka bankaya gitsin. :)