Kışlık Lastik Önerisin de Bulunabilir Misiniz ?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kışlıkta nokian 1 numaradır hangi firma iddaa ederse etsin ben daha iyiyim diye kimse lastik hamurunu diğer firmalara dağıtan firma ile başa çıkamaz. Nokian 4 - 5 tane büyük firmaya lastik hamurunu verir onlarda işler.
Şahin hocam hamuru falan bilmem ama benim yazlık lastiğin hamuru tam bir facia! ilini serisi 2 senede patır patır döküldü ve sertleşti. Firma hiç ilgilenmedi.. Ancak kışlık lastiği gerçekten iyi. Avrupa da en çok tutulan kışlık lastik..

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam hamuru falan bilmem ama benim yazlık lastiğin hamuru tam bir facia! ilini serisi 2 senede patır patır döküldü ve sertleşti. Firma hiç ilgilenmedi.. Ancak kışlık lastiği gerçekten iyi. Avrupa da en çok tutulan kışlık lastik..
Zaten özellikle kışlık için dedim yazlığını hiç kullanmadığım için yorum yapmak istemedim kulağıma küpe olsun i line modelini almam ;)

• Beğen
Tepkiler: tayfux

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok çok büyük bir hata kış lastiği almamak geçenlerde'de baya bir tartışmasına girdim gene istanbul için yaz lastiğini kışın kullanırsanız 5 senelik ömrü olan lastik 2 sene sonra çöp olur bu sefer hem yazlık hem kışlık almak zorunda kalırsınız tehlikesi'de apayrı bir konu az birşey gizli don olan yerde nereye girersiniz siz bile bilemezsiniz. Kış lastiği her ne şart olursa olsun hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğü an takılır. Yapmayın bu şekilde mutlaka kışlık lastiğinizi alın.
Ben 2010 yılından beri kış lastiği kullanıyorum merak etmeyin.
Gizli don, gizsiz don her türlüsünü gördüm :) Gereksiz abartmaya gerek yok.

Şu anda kışın ortası ve havalar 10 derece civarı. Böyle devam ederse kışlık lastiğe gerek yok.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Ben 2010 yılından beri kış lastiği kullanıyorum merak etmeyin.
Gizli don, gizsiz don her türlüsünü gördüm :) Gereksiz abartmaya gerek yok.

Şu anda kışın ortası ve havalar 10 derece civarı. Böyle devam ederse kışlık lastiğe gerek yok.
Siz bilirsiniz 😊 ayni benim yaptigim hatayi yapin bi 5 ila 10 bin ödeyin o zaman bir daha konusuruz 😊

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Eveeeet bu kar haberlerinden sonra var mı kış lastiği gereksiz diyen? Hala almayan var mı?

Son düzenleme:

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Dün itibariyle kar üzerinde köye kadar yazlık lastiklerle gittim ve inanırmısınız yüreğim ağzımdaydı :) Yerde yaklaşık 5 cm civarında kar vardı... Kar için pek korkum yoktu beni korkutan kar altında buzlanma ihtimaliydi... Lastikleri arabaya yüklediğim gibi hemen lastikçiye gidip kışlıklara dönüş yaptım. Aynı yoldan geri dönüşümde hiçbir sorun yaşamadan geri geldim. Giderken max hızım 60 km civarındaydı bazı yerlerde tipi içersinde 30 km civarlarına kadar düştüm. 70 km yolu 1 saat üzerinde bir sürede gidebildim dönüşte lastiklerin etkisiyle bu süre 45 dk civarına kadar düştü... Bu sabah uyandığımda dünkü yağan bütün kar artık buz olmuştu, araç resmen buz üzerinde işe gidip geldi. Ne bir kere patinaja düşme veya kayma gibi bir durum yaşanmadı. İşin özü kışlık lastik buzlanmanın ve yılda birden fazla kez kar düşen yerlerde kesinlikle şart olmalı... (Lastiklerim snowmaster)

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim iki aracımda da lassa var biri snoways3
biri snoways 4 hiç sorun yaşamadım
lastıkler diriyse lassa al
hoşuna gitmezse petlas olabilir cok bir farkı olacagını sanmıyorum

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1611135633109.png

Ben bunun eski tarihlisini kullanıyorum. 2.El aldığım için çok önemsemedim açıkcası ama performansı güzel. Bu kışı götürür diğer sene zaten yeni alacağım.

Tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Opelfan

GUERKAN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
W661.png Petlas Reinf. Glacier W661 kış lastiği aldım 15 gün önce. Yol tutuşu çok güzel, ki geçen haftasonu İstanbul'da yollar oldukça karlıydı. Sadece biraz sesli bir lastik gibi geldi bana. F/P olarak tavsiye edebilirim. Bu haftadan itibaren kış lastiğine gerek kalmayabilir istanbul içinde, ama ben şehirler arası seyahat ettiğimden dolayı risk almak istemedim yazlıklar ile.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN