Kışlık Lastik Önerisin de Bulunabilir Misiniz ?

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da kullanmak üzere ekonomik kışlık lastik bakıyorum. 700-800 TL gibi bir bütçem var. İkinci el temiz Lassa Snoways3 (2017 üretim) ve Petlas Snow Master (2018 üretim) buldum ama hangisi daha iyidir kararsız kaldım. Fİyatları hemen hemen aynı. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Veya farklı alternatif önerilerine de açığım.

Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey yenisi her zaman iyidir. Ben snowmaster kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Petlasın ikinci yıl iyi olmadığı konusu vardı eskiden ama ikinci el lastikte kaç km kullanılmış kaç mm diş var bunalrı kontrol etmek gerekir

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve smihci

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey yenisi her zaman iyidir. Ben snowmaster kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.
Daha uzun ömürlü olması açısından bende o düşüncedeyim ama Petlas konusunda biraz çevremden gözümü korkuttular diyebilirim o yüzden kararsız kaldım, Petlas 1 kış kullanılmış onu biliyorum Lassa muhtemelen 2 kış. Siz Afyon'da mı kullanıyorsunuz snowmaster ile ?

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petlasın ikinci yıl iyi olmadığı konusu vardı eskiden ama ikinci el lastikte kaç km kullanılmış kaç mm diş var bunalrı kontrol etmek gerekir
Bir kış geçirmiş petlas lastik araç üzerinde fotoğraflarda dişleri vs iyi görünüyordu ama canlı gibi olmaz tabiki haklısınız.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Daha uzun ömürlü olması açısından bende o düşüncedeyim ama Petlas konusunda biraz çevremden gözümü korkuttular diyebilirim o yüzden kararsız kaldım, Petlas 1 kış kullanılmış onu biliyorum Lassa muhtemelen 2 kış. Siz Afyon'da mı kullanıyorsunuz snowmaster ile ?
Evet Afyonda kullanıyorum bu yıl 5. kışına girecekler, aracı ağırlıklı olarak eşim kullanıyor, karlı buzlu havalarda çok şükür problem yaşatmadı bize.

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maşallah Allah kaza bela vermesin inşAllah. Petlas'a bakış açımı değiştirdiniz açıkçası :)

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir durum var artık eski kışlar kalmadı, kar bile yerde 3-5 gün ancak kalıyor, araç nerdeyse sürekli şehiriçinde kullanılıyor. Uzun yolda da kar varken problem yaşatmadı çok şükür. Macera aramayan adamın işini görür. Fiyat = Performans demek mantıklı...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da kullanmak üzere ekonomik kışlık lastik bakıyorum. 700-800 TL gibi bir bütçem var. İkinci el temiz Lassa Snoways3 (2017 üretim) ve Petlas Snow Master (2018 üretim) buldum ama hangisi daha iyidir kararsız kaldım. Fİyatları hemen hemen aynı. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Veya farklı alternatif önerilerine de açığım.

Teşekkürler.
Lassa bir tık daha iyidir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Evet Afyonda kullanıyorum bu yıl 5. kışına girecekler, aracı ağırlıklı olarak eşim kullanıyor, karlı buzlu havalarda çok şükür problem yaşatmadı bize.
Bende lm32leri 6 kış karlı ve buzlu yollarda kullandım. Kauçuk reçetesi lassayla aynı en soğuk -22 derecede kullandım.

Kışlık alırken dikkat edilmesi gereken nokta aracınızda kayıtlı lastik ölçülerinin incesini seçmek gerekir çünkü lastik karın üzerinde gitmek yerine asvalta tutunması için karı yarması gerekiyor.