kış lastiği,

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
205 55 16 michelin kar lastiği aldım tanesi 225 ytl çok sesiz şimdilik memnunum ama kar yağınca denemek gerekir o zaman nasıl olur bilmiyorum kullanan varsa olumlu olumsuz bilgilendirirseniz sevinirim.

Ukalalik olmasin, sadece bildigim kadariyla bilgi vereyim. Rusya da yasadigimizdan dolayi kislik lastikle ne kadar icli disli oldugumuzu tahmin edersiniz. 205/ 55 lik lastik almakla bence dogru bir secim yapmamissiniz. Kislik lastik, yazlik lastigin tam tersine genis degil, ince alinir. Genis lastik asfaltla temas halindeyken temas yuzeyini arttirmak icin avantajlidir. Ama asfaltla arasinda olusacak en ufak, kar, buz, su katmaninda dezavantaja donusur, kayma yapar.O yuzden kari, buzu daha kolay yarip asfalta ulasabilsin diye ince 180-185 lik lastikler tavsiye edilir. Onun disinda kisin buzdan ve kardan yollarin yaza gore daha engebeli ve bozuk oldugundan 55'lik yerine cok daha yuksek lastikler tavsiye edilir ki, lastigin esneme payi olsun, diskler basta olmak uzere yuruyen aksam zarar gormesin. Lastigin yan yanagini yuksek tutup, toplamda lastik genisligini ayni tutmak icinde 16 lik yerine 15 lik, hatta 14 luk jant kullanilir. Isin en enteresan tarafi 205/55/16 lik sadece lastikle 185/65/14 + 14'luk jant neredeyse ayni paraya gelir(Ebatlari yaklasik ornek olarak verdim). Boylece yazin kislik lastiklerinizde jantli bir sekilde korunur ve hem takma sokme parasindan kurtulursunuz, hemde senede iki kere takma sokmeden dolayi jantlariniz zarar gormez.Ornegin benim yazliklarim 205/55/17, kisliklarim 185/65/15 (Yanlis hatirlamiyorsam).. Marka olarakta en azindan Rusya satlarina gore en iyi, en populer iki lastik : Civili lastikte Gislaved, civisiz lastiktede Nokian....

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet karlı-buzlu zemin lastiklerinin incesi makbul.. wrc izleyen varsa orada da görebilir bunu..

ben van-başkalede ikamet ediyorum.Burasının karı kışıda rusyayı aratmıyor :D

Şimdiden 2 kere yoğun kar yağdı. Eğer aracı kullandığınız yer burası gibi -25.-30 dereceleri görüyorsa içeriğinde en fazla silisyum içeren lastiği tercih edin. Dişlerinin kocaman kocaman olması çok önem arzetmiyor. Vakum derinliği, sertliği-yumuşaklığı ve silisyum oranı önemli..

Çünkü buzlu havalarda vakumun ve yumuşak hamurun faydasını görürsünüz ; silisyumda hareket halinde reaksiyona geçer ve ısı yayarak lastiği ısıtır. Isınan lastiğin buzlu-karlı yüzeyle teması daha fazla olur..

Ben michellin kullanıyorum; en kötü şartlarda bile sorun çıkartmadı.. Ama yumuşak olduğu için çabuk yıpranabilen bi lastik.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm herkese.
kış lastiği alacağım.ancak malum fiyatları abartmışlar.aslında normalde micheline almak niyetindeydim.ama 15" lastiğe 150 ytl fiyat çekince vazgeçtim.alternatif olarak nankang ve kumho lastiklerini uldum.Ankara da kumhoyu taxiciler çok sık kullanıyorlar.ama her iki şastik hakkındada bilgi sahibi değilim.bunları kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.ve diğer alternetif markalarıda elbette.teşekkürler.

Arkadaş merhaba,

Msjını tesadüfen gördüm. Ben de 185/60/15 lik Michelin Alpin Marka 4 adet vakumlu tam kışlık lastiklerimi satıyorum.Lastikler gercek anlamda, abartmadan söylüyorum sıfır ayarında...Ankara'dayım...İsterseniz görebilirsiniz. Fiyatı 350 ytl...

canevin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş merhaba,

Msjını tesadüfen gördüm. Ben de 185/60/15 lik Michelin Alpin Marka 4 adet vakumlu tam kışlık lastiklerimi satıyorum.Lastikler gercek anlamda, abartmadan söylüyorum sıfır ayarında...Ankara'dayım...İsterseniz görebilirsiniz. Fiyatı 350 ytl...
herkesin alakasına teşekkür ederim.
benim lastik ebadım normalde 195 60 15 ancak kış için 185 65 15 alacağım.siz yanağınızı tekrar kontrol edermisiniz lütfen yanak kış için 60 dar bence.65 ise eğer ve hiç kullanmadıysanız resimde eklerseniz fiyatta yeniden bir grüşme yapabiliriz:D

birde micheline in bf goodrich diye bir modeli var gayet güzel gibi görünüyor hiç kullanan varmı aranızda?Aslına bakarsanız Ankaraya da kar ilk yağdığı gün sorun oluşturuyor.onun dışında buzlanma çok olur.yani karar vermek zor.hankook 85 ytl. 4 michelin aldığın parayla 6 tane bundan alabiliyosun:(çokmu kötü bilmiyorumki aradaki farkları hepsi aynı gibi.ama tabikide meşhur markayı tercih etmek önemli.

canevin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süren araştırmalarım sonucunda, lastik diş derinliklerinin aşağı yukarı çok ünlü markalarla diğer markalar arasında pek fazla farklılık olmadığını gördüm.üstelik birçoğu artık globalleşen dünyada testlerini birarada gerçekleştiriyorlar.şimdi almaya karar verdiğim lastik birçok dünya markası araçta fabrika çıkışı kullanılıyor.üstelik ıslak, karlı ve kuru zemin testlerinde michelinden daha üstün performans vermiştir.(marka olarak modellerde değişiklik olabilir) size alacağım lastiğin adresini veriyorum.çokda güzel bir sitesi var benim gibi tereddütte olanlar için faydalı olacağına inanıyorum.boşyere 2 katı para vermeyin derim başka lastiklere.saygılarımla,
http://www.hankooktire-eu.com/tr/product/tire_wt_detail.asp?pid=58

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lassa snoways 2 veya Fulda cristal Montero, TR şartlarında hesaplı ve sizi yolda bırakmayacak alternatifler

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
milletin çıkamadığı karlı rampaları dur kalk yaparak çıkabiliyorum. lassa snowways2 :D