Kış lastiği balans ayarı yardım

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. arkadaşlar kış lastiği aldım opel astra aracıma. 16 inç neyse; lastikçi takarken; balans ayarı yapılabilir ama 2 gün sonra bozulur yaptırmanız bir anlamı yok dedi. ancak bu hafif saçma geldi bana =) aslı astra varmıdır sorayım dedim. zira araç 100 km den sonra titreme yapıyor direksiyonda

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiğin içindeki tellerde problem vardır diyecektim ama lastikler yeni olduğuna göre ihtimal vermiyorum.
2. olarak balans, 3 olarak rot ayarı geliyor aklıma.
Bende de benzer problem vardı. 16" jant'ımda kullandığım bilezik uygun olmadığından, aradaki boşluktan ötürü, 110 Km/h sonrası titreme başlıyordu (ayrıca balans ayarını yaptırmıştım.), buda aklınızda olsun.
Adam o konuda sallamış bence çünkü, kışlık lastiklerimi 2 sene önce balans yaptırmıştım
halen de kullanırım aynı şekilde sorunsuz şükür.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kısa ve öz yazayım; Lastikcin iyi sallamış.

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikçi balansı %100 yaptıktan sonra yola çıkın ve yaklaşık 50 km gidin, geri dönün gelin lastikçiye ve tekrar balansa bakın %100 değişmiştir. Yoldaki engebe, taş, sert viraj, kasis vb.. şeylerin hepsi balansı bozar. Bozulmaması için kaymak gibi ve dönüşsüz yol gerek.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-4 gün sonra yada 50-100 km sonra gel yapalım daha sağlıklı olur derse bir nebze anlarım.Ama lastiğin kışlık olmasından dolayı balans tutmaz anlamında dedi ise tamamen sallamış.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır lastik takılır takılmaz balans yapılmasını bende doğru bulmuyorum..40-50 km sonra yapılırsa daha sağlıklı oluyor.Bunun nedeni de lastiklerin yuvarlanarak kendine gelmesi diyebiliriz.Yok ben hemen balans yaptırırım derseniz belli bir km den sonra balanslar tekrar değişebilir...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende taktırdım kışlık lastik balansını yaptılar da taktılar...
sanırım arkadaş pek uğraşmak istememiş ondan öyle demiş...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşten kaçmış kesinlikle. 100 km'yi geçince titreme de var zaten yazmışsınız. Başka bir lastikçide balans ayarınızı yaptırın. Ondan sonra 100 km hıza gelince farkı siz de anlayacaksınız.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için tşklr. bugün akşama gidip balans yaptıracağım lastiklere ve 120 de deniycem =) zira genelde bu hızlarda kullanıyorum

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. arkadaşlar kış lastiği aldım opel astra aracıma. 16 inç neyse; lastikçi takarken; balans ayarı yapılabilir ama 2 gün sonra bozulur yaptırmanız bir anlamı yok dedi. ancak bu hafif saçma geldi bana =) aslı astra varmıdır sorayım dedim. zira araç 100 km den sonra titreme yapıyor direksiyonda

tamam işte o titremenin nedeni balans olmayışı. sizin yapacağınız gidip merhaba benim lastiklerin oturması tamam şimdi balans yapabiliriz deyip kendilerine balans yaptırtmak. yapılınca teşekkür edip gitmek. ankara'da lastik aldığınız yer önce takarken balansı yapar. sonra 100 km sonra yeniden gelmenizi kendisi ister. lastiğin oturmasından sonra yine balans yapmak için ki olması gereken de budur.