kırmızı antifriz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Macera aramayın arkadaşlar. Araçları sürekli servis dışında bakımları yapılmamış araçlar yada ikinci el alınan araçlara ne gibi bakımlar yapıldığı hakkında bilgi yok ise kırmızı turuncu demek maceradan başka bir şey değildir. Demedi demeyin ;)

angel_of_death

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu antfriz hakkında pek önemsemiyodum yeşil yada kırmızı diye ama basıma gelince önemsemeye basladım gecen kıs bakım yaptırdıgım zaman antifriz de koyalım arabaya demiştim ve kırmızı atntfirz koydular arabaya yaklasık 1 gün sonra önce radyatörüm damlatmaya basladı sonra radyatör üst hortumunda iğne deliği gibi 5 6delik acıldı. ve bunun tamamen antfrizden kaynaklandıgını düşünüyorum sonra bunları deiştirip yeşil renkli bi antfriz koyduk arabaya hiç sorun yaratmadı konu hakkında arastırma yapmadım cok net bilgim yok ama 97 model arabya yaramadı :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Tesisat eğer saglamsa sıkıntı olmuyor. Ama eskiyen yıpranan yerler i hiç affetmez

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende maviden turuncuya döndüm :) turuncuyu koyunca radyatör hafif sulandı velhasıl turuncu koydurarak hatami yaptim bilmiyorum şuan hicbir sorun yok :) ileride sorun elbet olur derseniz maviye geri donecem
Şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende maviden turuncuya döndüm :) turuncuyu koyunca radyatör hafif sulandı velhasıl turuncu koydurarak hatami yaptim bilmiyorum şuan hicbir sorun yok :) ileride sorun elbet olur derseniz maviye geri donecem
Şimdiden teşekkürler.

Kırmızı ile turuncu arasında fark yok ikisi de çok keskin ürünler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben valla yeşil koydum. devam. seneye yine koyarım a101 antifirizi :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Macera aramayın arkadaşlar. Araçları sürekli servis dışında bakımları yapılmamış araçlar yada ikinci el alınan araçlara ne gibi bakımlar yapıldığı hakkında bilgi yok ise kırmızı turuncu demek maceradan başka bir şey değildir. Demedi demeyin ;)

Mor ve eflatunu da ekle bunlara abi, malum geçenlerde antifirizi değiştirdim ya oradan biliyorum :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mor ve eflatunu da ekle bunlara abi, malum geçenlerde antifirizi değiştirdim ya oradan biliyorum :D

Kardeşim o iki renge denk gelmedim ama illa vardır. Aslında çok basit gibi görünen bu durum bence çok önemli çünkü bu ürünlerin şakası olmaz . Ben özellikle bu kırmızı ürüne uygun olmayan sistem üzerinde kırmızı kullanmış ve yeminle araç kısa zaman içinde resmen kevgir olmuş ve her yerinden şelale gibi su fışkırıyor idi.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim o iki renge denk gelmedim ama illa vardır. Aslında çok basit gibi görünen bu durum bence çok önemli çünkü bu ürünlerin şakası olmaz . Ben özellikle bu kırmızı ürüne uygun olmayan sistem üzerinde kırmızı kullanmış ve yeminle araç kısa zaman içinde resmen kevgir olmuş ve her yerinden şelale gibi su fışkırıyor idi.

Benim koyduğum antifiriz mor olan abi işte, Febi' nin 19400 numaralı ürünüydü.

Biz hep kırmızı koyarız diyen ustaya, biz hep mavi koyarız diyen ustaya, usta kesilen adamlara aldanmamak lazım. Aracın kitapcığında yazmıyorsa bilindik bir markanın internet sitesinden araç için uygun olan antifiriz ve şartnameleri öğrenilmeli o şartnameleri sağlayan antifiriz konmalı. Yoksa Ostim' de merdivenaltı üretim litrelerce içinde ne olduğu belli olmayan kırmızı antifiriz dolu :D

Aman ne olacak diyerek antifiriz konmamalı, yıllarca su konulmuş ve korozyon bağlamış sisteme kırmızıyı koydun mu aynen dediğin gibi kevgire döner abi araç eheh :rakir: