Kireç lekesi yardım

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni pasta cila yaptım sayılır.Arabam siyah..Kendim yıkıyorum her zaman ve de fiber bez ile de kuruluyorum ışıl ışıl oluyor.Ancaaaaaaaaaaaaak.
Öbek öbek kireç izleri kalıyor deli oluyorum.Ne kadar silsem çıkmıyor.Bunlar bir yana camlar damla damla kireç izi ne yapmalıyım bilemiyorum.VArmı bir kimyasalı bilen varsa beri gelsin ..Teşekkürler.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir oto şampuanı yıkamadan sonraki kireç lekelerini azaltabilir

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cama pasta yapabilirsin o kireci alıyor ben öyle yapıyordum. gövde içinse cila yeterli diye düşünüyorum.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuya benzer bi konu açılmıştı forumda, ARAMA butonunu kullanabilirsiniz..

sirkeli su yada sırf sirke, çözüm budur...

ANBARCI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende aynı dertten ara ara muzdarip oluyorum. Bahçe sulaması yapan fiskiyeler arabayı da suluyor.:) Sirkeyi denemelisin. Ben sirke katılmış şampuanlı su ile gıcır gıcır yapıyorum arabayı. Yıkama suyuna koyacağın(şampuanlı veya şampuansız) 1-2 litre sirkeli su ile arabanı güzelce süngerle ıslat. 3-5 dk. kalsın. Sonra şampuanlı su ile güzelce yıka. Kuruttuktan sonra sonucu gözle. Güzel oluyor,

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camlardaki kireç için temizlik malzemesi satan(açık datarjancı) dükkanlarda TaşÇöz isminde şişe içerisinde satılan malzemeyle oto yıkamacı camlardaki kireci çıkartıyordu .Enson arabayı yıkattığımda camlardaki kireci bununla çıkarttılar dikkatimi çekmişti.Yalnız eldiven takıp süngerle camlara uygulanıyor.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'e has bir sorun. Sular aşırı derecede kireçli, havalarda sıca. Benim keşfettiğim formülü denemeni öneririm. Önce arabanın tavanını camlara kadar yıkıyorum, üzerindeki su kurumadan fiber bezle kurulamaya başlıyorum, sonra aynı şekilde camları ve diğer yerleri sıra ile bu şekilde yıkıyorum. Havalar sıcak olduğu için kaporta çabuk kuruyor. Kuruma sonucu oluşan kireç lekeleri çok kötü görünüyor. O nedenle kaporta kurumadan fiber bezle silersen daha iyi sonuç alırsın.