Kılcal çizikler

hansel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle koyu renkli arabalarda güneşli havada kaportaya baktığımızda kılcal çizikler görüüyor.. bunun bir çözümü varmıdır... ikinci olarak bu kılcal çiziklerin olmaması için ne yapmalı?

ÇOK teşekkürler..

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı ayda bir yıkatır, onda da sadece sünger kullandırırım. Ona rağmen bende de harelenme mevcut.
Yahu ben anlamıyorum neden hareleniyor bu boya, hanım evde ocağa hart hurt bulaşık teli ile girişiyor boyasına birşey olmuyor da bizim araçların boyalarına hohlasan hareleniyor arkadaş.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı Güneşte Kaldığından Oluyor Bence Gölgede Tutamadığımızdan Olsa gerek Garaj Arabaları Geneli Temizdir Boyası

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı ayda bir yıkatır, onda da sadece sünger kullandırırım. Ona rağmen bende de harelenme mevcut.
Yahu ben anlamıyorum neden hareleniyor bu boya, hanım evde ocağa hart hurt bulaşık teli ile girişiyor boyasına birşey olmuyor da bizim araçların boyalarına hohlasan hareleniyor arkadaş.

esirgenen göze çöp batarmış, bizimkide o hesap heralde :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı Güneşte Kaldığından Oluyor Bence Gölgede Tutamadığımızdan Olsa gerek Garaj Arabaları Geneli Temizdir Boyası

Ben aracımı evimin tamamen kapalı garajında muhafaza ediyorum, alışveriş ve uzun seyahat harici araç dış dünya yüzü görmüyor. Plastik aksamlamlarının güneş görmediği için yıpranmadığı kesin ama boyadaki dairesel çizikler bende de var. Bence tamamen yıkamadaki fırça, toz, kumla alakalı.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esirgenen göze çöp batarmış, bizimkide o hesap heralde :)

Ya sorma hocam, deşme yaramı, Allah nasip etti bir sıfır araç aldık, dedim ki "fırça görmeyecek". Sonra bir gün baktım kapıda bir parmak ucu göçük, bir gün baktım tavanda bir parmak ucu göçük, birgün baktım biri bizim ön tampona binmiş, bir gün baktım biz birinin arka tamponuna binmişiz. Fırça görmedi ama eksiği kapattı bir şekilde :D:D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya sorma hocam, deşme yaramı, Allah nasip etti bir sıfır araç aldık, dedim ki "fırça görmeyecek". Sonra bir gün baktım kapıda bir parmak ucu göçük, bir gün baktım tavanda bir parmak ucu göçük, birgün baktım biri bizim ön tampona binmiş, bir gün baktım biz birinin arka tamponuna binmişiz. Fırça görmedi ama eksiği kapattı bir şekilde :D:D

hayırlısı olsun malesef oluyo bu tarz olaylar Allah daha büyüklerinden korusun hepimizi ufak tefek şeylere çare bulunur benimde başıma geldi

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senede bir kez boya koruma ve parlatma uygulaması yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Olmasını engellemenin bir yolu yok gibi birşey, takıntı haline gelir sadece :)

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğimiz üzere siyah güneşi en çok tutan ve en çok ısınan renktir, yazın siyah arabalar diğer açık renklere göre çok ısınırlar, buda yıkama işleminde yumşayan boyanın çok daha kolay zedelenmesine sebep olur. kılcal çiziklerinizin sebebi ağırlıklı olarak budur...