keyless go

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracima keyless go taktirmak istiyorum..ama oyle yaninda kumanda falan olmayacak.kredi karti gibi kart olabilir..Google .ebayda.... aradim ama sonuc alamadim
...

bildiginiz bi adres falan varmi ?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebayda iyi aratmamışsın var arkadaş aldı ve kullanıyor

http://www.ebay.com/itm/280633259761

ayrıca 89 dolara sadece incecik kartlı versiyonuda var aratırsan bulursun ben bir ara çok kafayı yormuşdum..

ama en çok hoşuma giden bu olmuşdu

http://www.ebay.com/itm/Car-Keyless...t=Car_Audio_Video&vxp=mtr&hash=item415b2a6b9c

videoyu izlersen adam kartı cep telefonunun batarya kabının arkasına koymuş ordan bile çekiyor cep telini vurdumu gene açılıyor o çok hoşuma gitti kendi kendine açılmasından ziyade öyle ön tanımlı bir şey çok havalı ve daha emniyetli bu keyless sistemler 3-5 metre kala kapıları açıyor o sıra arabaya ibri atlasa arabdaki cüzdanı v.b bir şeyi çalsa gitse yani her şey olur..

ama bu tip sistemin esprisi olması için en başda anahtar faktörünü devre dışı bırakmak gerekli buda immoyu devredışı bırakmak demek birde start engine tuşu takdınmı tamamdır.. sistem tam olur.. eski immosuz bir aracım olsa yapardım..

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakan verdigin bilgiler icin sagol...ama ilk 1. verdigin linkteki kumandali sanirim ?
ben 2 bir kumanda istemiyorum...
2. linktekide illa karti arabanin gozunemi sokmam gerkiyor ? oyleyse keyless go nun ne anlami kaldi :)
zaten benim arabada start stop dugmesi var ama illaki anahtari takmam gerekiyor.iste anlamadigim yerde burasi..bana start stop dugmesi gereklimi ?(anahtari takip cikartiigim zaman araba bana 15 saniye veriyor ve anahtarsiz calistirabiliyorum...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birinci linkdeki keylessli arabaya yaklaşdınmı kapılar kendiliğinden açılıyor uzaklaşdınmı kendiliğinden kapanıyor ama kumandadanda çok numarası var..

senin istediğin sadece kart ben onu anladım ondanda çok var hatta west cost customın sitesinde satılıyor tek kartlı giriş çıkış kart cebinde arabaya yaklaşıyorsun açılıyor kart cebinde uzaklaşıyorsun kapanıyor..

türkiyede cyclonunda bu tip bir alarmı var modelini unuttum araştırsanız hb de falanda satılıyor keyless li kumanda gibi kartı var yaklaşdınmı kapılar kendiliğinden açılıyor uzaklşadınmı kapanıyor 150 tl gibi bir şeydi..

rfid sistem esasesn çok basit bir şey.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1. linkteki cihaz mantıklı, ikincisi değil. KGS gibi sistem olmuş :D

RFID ile 2-3 cm'den daha uzak çalışabilen bir sistem ben şimdiye kadar görmedim. Varsa videoları vs görmek isterim.

Ha bir de bu sistemlerin akü tüketimini oldukça arttıracağını da bilmeniz gerekir diye düşünüyorum ;)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sistemlerde keyless yani rfid hepsi farklı bir şey değil zaten çoğu arabaya 10-20 cm yaklaşınca devreye girer doğrudur rfid sistemler devamlı tarama yapdıkları için aküyü biraz yorabilirler ama orjinalden artık çok marka kullanıyor şunuda belirtliyim çoğu markanın mercedes de gördüm aurisde gördüm keylessleri aracın dibine gelince 2-3 cm kala çalışıyor sanırım güvenlik amaçlı yapmışlar ama after market ürünlerde bu mesafe epey artıyor ma şuda var bu mesafe arttıkça elektrik tüketimide artıcakdır..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapı kolunda sensör olmadıkça, güvenlik açısından sıkıntı gibi. Hem kart yakın olacak hemde koldaki sensöre el yaklaşacak ki kapıyı açsın, bence en güzel sistem öyle olur. Ayrıca rfid sürekli akım çekeceğine, sensör hareket algılandığı zaman rfide akım gidip çalışacağından, yük sorunu da olmaz. Vectram olsaydı, sensörü monte ederdim kapılara ama araç yeni olunca yapasım gelmiyor :)

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı kolunda sensör olmadıkça, güvenlik açısından sıkıntı gibi. Hem kart yakın olacak hemde koldaki sensöre el yaklaşacak ki kapıyı açsın, bence en güzel sistem öyle olur. Ayrıca rfid sürekli akım çekeceğine, sensör hareket algılandığı zaman rfide akım gidip çalışacağından, yük sorunu da olmaz. Vectram olsaydı, sensörü monte ederdim kapılara ama araç yeni olunca yapasım gelmiyor :)

yani bu demek oluyorki havada bulut sen onu unutmu ? :)

kapi koluna sensor takilabilse hemen taktirirm... ama onu burda yaptirmam imkansiz..ancak Turkiyede olur onlar..burda o isleri adamlara yaptirmak deveye hendek atlatirmaktan zor....

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benim dediğim sistem original olur, yoksa yukarıdakiler gibi de yapılabilinir. Ben sisteme sadece sensör ilave ettim. Aracınızın üst donanımında keyless var mı? Ben var biliyorum. Varsa parçalarını oradan çıkma vs. daha uygun elde edebilir, Türkiye de montaj yapabilirsiniz? Hem original olur.