2010 opel astra h stop etme sorunu

polat4704

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolda giderken kirmizi isikta durdum. Ayagimi frenden cektigimde arac bogulacak gibi olup stop etti. Bi kac denemede ayni sorunu devam ettirdi. 5 dk bekledim sonra duzeldi. Ustaya goturdum debriyaj basinc ayari yapip sanziman yagini degistirdi. Eger sorun devam ederse dwbriyaj robotumudur nedir degismesi gerekiyormus. Araci aldim eve donerken tekrar stop etti. Ustayi aradim otobana cik bas gaza ve ardindan frene bas vites degisikliklerini yapsin duzelme ihtimali var dedi ama duzelmesw mecbur robot degisecek dedi.
Simdi bu aoeunu yasayan arkadaslar varmi varsa nasil sorunu cozduler yardimci olursaniz sevinirim. Robotta baya pahaliymis :((

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sanırım sıradan bır yere goturdun. deneme yanılma yoluyla arızayı bulamaya çalıştı. bence hıc ugrasma işi bilen birine götür yada servise götür. bende benzinde benzer sorun yaşadım. 2 farklı (sıradan) ustaya götürdüm. deneme yanılma yapmaya başladı geçmezse gel falan. neyse en son servıs goturdum adam daha anahtar degdırmeden derdını anladım dedı. dırek sorunun kaynagından çözdü. bana ders oldu. önceki verdiğim usta parası da cabası

polat4704

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet haklisin. Ama ustanin kendisi zaten beni yetkili servise yonlendirdi. Dedi bu debriyaj robotundan yapiyor eger devam ederse yetkili servise gotur cunku onlar yastan dolayi bu araclara indirim yapiyor. Ben o indirimi yapamiyorum onun icin oraya gotur dedi. Bende ayni sorunu yasayan varsa nasil cozmus diye ogrenmek istedim ama sanirim yok