Kendime Diyet önerim var siz ne dersiniz?

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir foruma giremiyorum ders falan filan. Vicut geliştirme ile yakından ilgileniyordum fakat bazı rahatsızlıklar ve dedimin vefatı üzerine sporu yarıda bırakmıştım 1 haftadır tekrar başladım ve 1 seneyi geçen sürede bayağı bi yağlanma oldu vicudumun her yerinde şuan sigarayı da bıraktım iyice kilo alıcaz gibi geliyor bende l-carnitine,cla ve diyetle bi sonuca ulaşma peşindeyim sizden de tavsiye bekliyorum çünkü forum da her sektörden değerli insanlar var diyet kısaca şöyle :

Karbonhidratı 0 a indirerek proteine olabildiğince yüklenmek örnek vereyim:

Sabah 5 yumurta veya daha fazla artık ne kadar dayanırsam ve yarım litre süt

Öğlen okulda olduğum için 1 konserve ton balığı

Öğleden sonra eve geldiğimde 200 Gr kesinlikle yağsız kırmızı et

Akşam da haşlanmış tavuk göğsü tuzsuz bi şekilde 300 gr.

Günlük en az 5 litre su buda elimden 0.5 litrelik su şişesini hiç düşürmeyeceğim anlamına geliyor :)

Günlük mönü bu şekilde kesinlikle şeker tuz meyve sebze yok sadece protein ağırlıklı ve l carnitine ile 1 hafta boyunca 3 gün ağırlık 4 gün kardio olacak şekilde çalışıcam ve ağırlık günleri de ısınma aşamasında 20 dk koşu bandında tempo yürüyüşe ayırıcam ve ağırlık antrenmanı sonrası 10 veya 15 dk artık çalışmama bağlı gene koşu bandı. Bu uygulayacağım sistem 1 hafta işlevini gösterecek diyet 1970 de dr. Atkinsin bulduğu Atkins diyetine yakın.

1 haftada 5 ila 10 kilo arasını hedefliyorum 1 hafta sonunda karbonhidratı birdenbire değilde azar azar vicuda yükleme yapıcam ve kardiyoya da devam 2 haftanın sonunda kardiyosuz normal ağırlık antrenmanıma devam edicem.

Peki siz ne dersiniz bu diyete eksik gördüğünüz eklemek istediğiniz varmı varsa lütfen cevaplayın fikirleriniz benim için önemli.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir foruma giremiyorum ders falan filan. Vicut geliştirme ile yakından ilgileniyordum fakat bazı rahatsızlıklar ve dedimin vefatı üzerine sporu yarıda bırakmıştım 1 haftadır tekrar başladım ve 1 seneyi geçen sürede bayağı bi yağlanma oldu vicudumun her yerinde şuan sigarayı da bıraktım iyice kilo alıcaz gibi geliyor bende l-carnitine,cla ve diyetle bi sonuca ulaşma peşindeyim sizden de tavsiye bekliyorum çünkü forum da her sektörden değerli insanlar var diyet kısaca şöyle :

Karbonhidratı 0 a indirerek proteine olabildiğince yüklenmek örnek vereyim:

Sabah 5 yumurta veya daha fazla artık ne kadar dayanırsam ve yarım litre süt

Öğlen okulda olduğum için 1 konserve ton balığı

Öğleden sonra eve geldiğimde 200 Gr kesinlikle yağsız kırmızı et

Akşam da haşlanmış tavuk göğsü tuzsuz bi şekilde 300 gr.

Günlük en az 5 litre su buda elimden 0.5 litrelik su şişesini hiç düşürmeyeceğim anlamına geliyor :)

Günlük mönü bu şekilde kesinlikle şeker tuz meyve sebze yok sadece protein ağırlıklı ve l carnitine ile 1 hafta boyunca 3 gün ağırlık 4 gün kardio olacak şekilde çalışıcam ve ağırlık günleri de ısınma aşamasında 20 dk koşu bandında tempo yürüyüşe ayırıcam ve ağırlık antrenmanı sonrası 10 veya 15 dk artık çalışmama bağlı gene koşu bandı. Bu uygulayacağım sistem 1 hafta işlevini gösterecek diyet 1970 de dr. Atkinsin bulduğu Atkins diyetine yakın.

1 haftada 5 ila 10 kilo arasını hedefliyorum 1 hafta sonunda karbonhidratı birdenbire değilde azar azar vicuda yükleme yapıcam ve kardiyoya da devam 2 haftanın sonunda kardiyosuz normal ağırlık antrenmanıma devam edicem.

Peki siz ne dersiniz bu diyete eksik gördüğünüz eklemek istediğiniz varmı varsa lütfen cevaplayın fikirleriniz benim için önemli.

abisi doğal yönden dikkatli şekilde uygulamada başarılı olabilir ama....5 yumurta , 1 litre süt, 200gr yağsız et falan filan..adamın evine incir ağacı dikecen zayıflayacam diye bunun daha ucuz yolu yokmu?? hani evlat ta bi yere kadar canım:D

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abisi doğal yönden dikkatli şekilde uygulamada başarılı olabilir ama....5 yumurta , 1 litre süt, 200gr yağsız et falan filan..adamın evine incir ağacı dikecen zayıflayacam diye bunun daha ucuz yolu yokmu?? hani evlat ta bi yere kadar canım:D

:D :D :D abi çok meşakatli bi spor ve her zaman olduğu gibi bu spordada para herşey :D mecburen katlanıcaz 1 hafta deneme yapıcaz artık :)

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende dukan diyetini araştırıyordum.

Spor yapmadan kilo vermek bence anlamsız geri almanız çok kolay en azından hafif tempoda yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim ve bu yürüyüşte en az 30 dk olmalıdır çünkü yağ yakma işlemi 15 ile 20 dk arasında başlıyor diye biliyorum.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Vücut geliştirmeden uzak durmanı tavsiye ederim.

Hazırladığın program vucüt geliştirme ile birleştirdiğinde kilo vermekten çok kilo alımına müsait gibi görünüyor. Vucüt geliştirme adı üstünde vücudun gelişecek. Bir süre sonra o gelişen vücut başına birçok dert açabilir. Çevremde birçok örneği var. Şimdi çok ama çok pişmanlar.

Bana kalırsa hafif, fitnıs tarzında spor yapman. Beslenme programını da ona gçre hafif ayarlasın. Hatta bana kalırsa 20 yaşına kadar diyet falan yapma. Aşırıya kaçmadan beslen. Özel bir şey uygulama. Spor ise ağır olmamak kaydıyla her zaman hayatının içinde olsun.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Protein takviyesi olmadan vucut geliştirme anlamsız.Çünkü antreman sonrası kas çökmesini önlemek için çeşitli aminoasitler ve protein takviyesi şart.Bunun için ise çeşitli besin takviyesi olarak kullanılan haplar mevcut.Tamamen doğal olarak üretildiği iddia edildiği için ilaç diyemiyorum.Fakat vucut geliştirme sporunda antrenman yapanların %90 ı bu takviyeleri alır.L-carnitin veya cla tek başına işe yaramaz.Bunların ekstra takviyelerle de birleştirildiği destek ürünlerini araştır derim.

Diyer işine gelince, öğünlerini mutlaka bir uzmana danışarak ayarla.Yoksa hepsi bir arada kaş yapayım derken göz çıkarırsın.Ya vucudundaki aşırı gelişmenin önüne geçemez 40 ından sonra toparlayamazsın, yada tamamen çökersin.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer videolarda gördüğümü Mr.olympia tarzı insanlar gibi olmak istemiyorsan tavsiyem fitness tarzındaki sporlardır. Şuan yapmak istediğin önceden yaptıkların ve sonradan yapmak isteyeceklerin tamamen seni şişirecektir. Açıkçası hiçbir anlamı yok ve kafaya takarsan sonu gelmiyecek birşeydir.

Amacın güzel bir şekil zinde bir vucut ise Fitness Yahut farklı spor dalları karete judo vs yada yüzme gibi. Ki yüzmek en iyi spordur.

Ve bilinen en iyi vucut geliştirmede kişinin kendi ağırlığıyla yaptığıdır. Yani şınav yada barfisks çekmen gibi. Bu hareketlerle bile güzel bir görüntüye keskin hatlı kaslara sahip olabilirsin.

Uzun oldu ama ;)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yapmadan kilo vermek bence anlamsız geri almanız çok kolay en azından hafif tempoda yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim ve bu yürüyüşte en az 30 dk olmalıdır çünkü yağ yakma işlemi 15 ile 20 dk arasında başlıyor diye biliyorum.

Dukan diyetinde hiç spor yok değil yürüyüş gibi hafif aktiviteler var ve seninde bahsettiğin gibi protein ağırlıklı bir diyet, yalnız, su tüketimini artırman ve lif takviyesi için yulaf kepeği yemen gerekiyor yoksa böbreklerin ve sindirim sistemin zarar görür.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Protein takviyesi olmadan vucut geliştirme anlamsız.Çünkü antreman sonrası kas çökmesini önlemek için çeşitli aminoasitler ve protein takviyesi şart.Bunun için ise çeşitli besin takviyesi olarak kullanılan haplar mevcut.Tamamen doğal olarak üretildiği iddia edildiği için ilaç diyemiyorum.Fakat vucut geliştirme sporunda antrenman yapanların %90 ı bu takviyeleri alır.L-carnitin veya cla tek başına işe yaramaz.Bunların ekstra takviyelerle de birleştirildiği destek ürünlerini araştır derim.

Diyer işine gelince, öğünlerini mutlaka bir uzmana danışarak ayarla.Yoksa hepsi bir arada kaş yapayım derken göz çıkarırsın.Ya vucudundaki aşırı gelişmenin önüne geçemez 40 ından sonra toparlayamazsın, yada tamamen çökersin.

Takviyeler tabiki olacak ama şuanda değil vicut çabuk sindiriyor geçen sene kol 34 cm di 2 ay çalıştım 40 cm oldu güğüs 104 falandı 113 oldu ama yediklerime dikkat ettim protein ağırlıklı beslendim takviye yapmadım kardiyomu aksatmadım ve en önemlisi psikolojikmen tamen bağlıydım. İlerleyen dönemlerde artık gidişata göre steroitlere kadar yolu var bakalım zaman göstericek.