Kendi kendine gaz vermeye başladı

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı boşa alıp hareket halinde giderken bir kaç defa kendi kendine hafiften gaz veriyor. Trafiğin sakin olduğu alanda iyice inceledim devir saati normalde 1 in az altında iken 1 i epeyce geçiyor tekrar yerine geliyor. Bu durum normal mi dicem ama yeni başladı nedense

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti düzenleyici yada egr de sorun var..benm de aynı yapmıştı yazın..gece parkettım sabah çalıştırdım,başladı dengesiz çalışmaya..götürdük baktı usta..egr dedi..230 tl verip delphi marka ile değiştirdik..

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben henüz göstermedim ama göstermeyede niyetim yok gittiği yere kadar gitsin masraf etmem daha

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüme ulaşınca buraya yazın dostum,biz de az çok fikir sahibi olmuş oluruz..kolay gelsın. ..

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 1.2 de de araç boşta rölantide çalışırken 5-10 sn de bir devir çok hafif artıp azalıyo.. epeydir böyle, açıkçası o sırada çok hafif sarsılıyo gibi de oluyo.. ama üstüne gitmedim.. bir sorun olarak görmüyorum şimdilik

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yapılan bu testi araç dururken rolantite çalışırken (sıcaklık 80 derece) yapın. gaza basıp bırakın deviri gözlemleyin. 2, 3 kez tekrarlayın rolanti devrinde gaza basılı değilken salınım olmaması gerek.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger elinden geliyorsa egr valfini söküp temizle icinde hareketli bir mil var onun donmamasi lazim anladigim kadariylada sorun daha yeni basliyor egr iyice islevini yitirmeden temizlemeni veya temizletmeni tavsiye ederim

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger elinden geliyorsa egr valfini söküp temizle icinde hareketli bir mil var onun donmamasi lazim anladigim kadariylada sorun daha yeni basliyor egr iyice islevini yitirmeden temizlemeni veya temizletmeni tavsiye ederim

tam olarak nerededir? yada temizletsek uzun sürermi söküp takılması?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu acan arkadasın aracı dizel arkadaşlar. rolantı ayarlayıcı dıye bırsey soz konusu degıl. egrde sorun cıkarmaz. bılgısayara baglatmanda fayda var basınc ayar valfı yada raıl basınc sensörunde anlık sorunlar olabılır

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı boşa alıp hareket halinde giderken bir kaç defa kendi kendine hafiften gaz veriyor. Trafiğin sakin olduğu alanda iyice inceledim devir saati normalde 1 in az altında iken 1 i epeyce geçiyor tekrar yerine geliyor. Bu durum normal mi dicem ama yeni başladı nedense

enjektörlerden yapabilir,yakit basinci ayarindanda yapar