Kendi Kendine Gaz Verme

DeepDiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar....

Aracım LPG sistemi Eylül 2008 de takılmış 98 Vectra B CD..Lpg sistemi Landi Renzo...

2 defa araç çalışmadığı için çekmek hatta çekici ile sanayiye kadar götürmek zorunda kaldım..İşin tuhafı tamircinin önüne indirdiğimizde çalıştı..Tamircim hemen benzin pompasını değiştirmek hevesinde idi ama ben hayır dedim..Çünkü benzin pompasından kaynaklanan bir sorun olmadığı aynı şeyi lpg de iken de yapmasından belli..

Son 2 haftadır araç kendi kendine gaz vermeye başladı...Hemde aşırı şekilde..Bu gaz verme sırasında ben gaz pedalına dokununca araç tekliyor...Arıza lambası uzun süreler yanar hale geldi..Rölantide aracı denedim...Rölantide de, yani araç hareketsizken de aynı şeyi yaptı..Eğer bu gaz verme sırasında aracı stop edersem araç tekrar çalışmıyor...

Acaba elektrik sisteminde mi sorun?
Yada Oksijen sensörü arızası böyle bir olaya neden olabilirmi?
Ya da tamamen Lpg sistemi ile ilgili bir sorunmudur?

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzınde de aynı sorun varmı, oksijen sensörü bu durumu yapabılır ayrıca rolanti ayarlayıcısı olabilir

DeepDiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır...
Yani ilk çalıştırma anında değil de araç lpg ye geçtükten sonra bu sorun ortaya çıkıyor...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır...
Yani ilk çalıştırma anında değil de araç lpg ye geçtükten sonra bu sorun ortaya çıkıyor...

Selim abi champıonda mı takıldı lpg bence lpg filtresinde sorun var gazı dengesiz süzüyor lpg aldıgın yere dikkat et

DeepDiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG Olgunlar da takılmış...
Lpg filtresi kirlenecek kadar eski değil ki sistem...

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğerki lpg de yapıyorsa arıza lpg sistemine bakmak lazım. arabanın orjinal parçalarına ellenmemeli derim ben. hatta ssanırsam sıralı sistem ki bir daha program atılmalı derim ben. tabi bu bir öneri.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
benzindede aynı sorun yapıyorsa rolanti ayarlayıcısından yapıyordur bence