kefilim

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü olmuş ya ben yiyemedim sen ye allah yardımcın olsun

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.belediyede hangi statüde çalışıyorsun? 657 ye tabi isen %25 ini kesemezler. tam hatırlamıyorum ama en fazla 30'da biri kesiliyordu galiba. 657 kanununa bakabilirsin. kefil olayı kalksın diyen arkadaşlar olmuş:) ne olsun peki? tek soru soruyorum size, hiç tanımadığınız biri geliyor size, diyorki "sana istediğin her evrağı getireyim, kefil vs istersen onu da bulurum, bana 30.000 lira ver" verirmisiniz????? :D isterse 1000 tane evrak getirsin ben borç vermem. banka veriyor. babasının hayrına da vermiyor tabi. oturduğum evi alırken banka kredisi kullandım. müdür 2 kefil istedi. siz müdürsünüz, 1 gün içinde 2 kefil bulun, ben 3 tane bulmaya razıyım vs vs den sonra yasal olmamasına rağmen annem ve babamı kendime kefil gösterdim. aman dikkat arkadaşlar. hiç sıkılmaya, acaba aram bozulurmu vs diye düşünmeye gerek yok. kusura bakma arkadaş demek lazım. kefil olunan kişi yazın tatile gidip gezerken, uykusuz geceler geçirmek var.
ben 657 ye tabi değilim en son 218000 kişiye verilen kadrolular içindeyim daha ne olup olmadığını bizde bilmiyoruz 4 senedir belediyede çalışıyorum. bakalım bu işi nasıl çözeceğiz. kimse ama kimse için hele böyle altından kalkamayacağınız bir para için kefil olmayın.

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benim de başıma geldi. çok uzun yılardır tanıdığım bi arkadaşıma kefil omuştum. Şöyle ödeyecem böyle ödeyecem. Ama İki defa kapıma avukatlar geldi. Ona kefil olurken bi büyüğümün kulağıma küpe olan bi lafını hiç unutamıyorum.
"Yokluk Mertliği Bozar"......

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benim de başıma geldi. çok uzun yılardır tanıdığım bi arkadaşıma kefil omuştum. Şöyle ödeyecem böyle ödeyecem. Ama İki defa kapıma avukatlar geldi. Ona kefil olurken bi büyüğümün kulağıma küpe olan bi lafını hiç unutamıyorum.
"Yokluk Mertliği Bozar"......
çok doğru bir söz....

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim çok çok yakın bir arkadaşım benim kredi kartıyla büyük bir alışveriş yaptı taksik seçeneği çoktu :D:D:D 9 taksit mi ne yapıolardı.Sağolsun her ay başı çatır çatır ödüyor :D:D:D:D

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes sen cok haklisin ama herkez gecmis olsun diyor sana da be kardesim 15 sene de taniyamadinmi bu arkadasi yani iyi biri olsa seni bu sekilde magdur etmezdi bence suc sende de var dostunu bileceksin ne demis atalarimiz dostun icin oluceksin dusmanin icin calisacaksin o senin dostun olmamis sadece tanidigin biri olmus ve sonucta seni magdur etmis insallah hayirlisi olsun kanuna gore asil borclunun kefil oldugunuda unutmayalim devlet dairesinde calisan birini alirlar kefil maasina senin gibi el koyarlar sen baska bir sektorde calisa idin zaten senin kefilligini kabul etmezlerdi neyse hirsizin hicmi kabahati yok diyeceksin neyse allah saglik versin bakalim bosunada avukat falan tutup parani yedirme sen su arkadasini bul daha iyi olur, benim dusuncem bu sen kendin daha iyi bilirsin ..

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun benimde başıma geldi ama küçük meblaydı kefil olacağın kişiye kayıtlı taşınır taşınmaz malı ipotek ettirecen sonradan kötü olcağına baştan kötü olmak daha ben bekarım evlide olsam eşimi bahane etmem olamam kefil ol diyenede kusura bakma diyorum iyilik yapıyorsun ceremesini kendin çekiyorsun işte bi anlık yardım etme düşüncesi avukatla görüş bu zamana kadar ödemeyen ödemez ne gerekiyorsa kanuni yollardan yap bence halen acırsan kendin acınacak hale gelirsin başkasının kullandığı parayıda ödemek insanın zoruna gidiyor inşallah sorunları halledersin kolay gelsin

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes sen cok haklisin ama herkez gecmis olsun diyor sana da be kardesim 15 sene de taniyamadinmi bu arkadasi yani iyi biri olsa seni bu sekilde magdur etmezdi bence suc sende de var dostunu bileceksin ne demis atalarimiz dostun icin oluceksin dusmanin icin calisacaksin o senin dostun olmamis sadece tanidigin biri olmus ve sonucta seni magdur etmis insallah hayirlisi olsun kanuna gore asil borclunun kefil oldugunuda unutmayalim devlet dairesinde calisan birini alirlar kefil maasina senin gibi el koyarlar sen baska bir sektorde calisa idin zaten senin kefilligini kabul etmezlerdi neyse hirsizin hicmi kabahati yok diyeceksin neyse allah saglik versin bakalim bosunada avukat falan tutup parani yedirme sen su arkadasini bul daha iyi olur, benim dusuncem bu sen kendin daha iyi bilirsin ..
sende haklısın ama adam birilerinden para almış ve yüksek faizli geri ödemek zorunda kalmış sonrada hepsi arka arkaya gelmiş tabi .ben bunları bilmiyodum bakalım dün eşiyle görüştük bugün için bir kısmını ödeyeceklerini söyledi.bekliyorum.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 trilyon paran var dielim.. çok yakın bi ahbabınada çok önemli 100 200 milyar para lazım, böle bi durumda o paranın geri gelmeyeceğini düşünerek vericeksin heba ediceksin geri gelirse ne mutlu.. ama dielim 3 5 milyar birikimin var, sen gidipte birine 2 3 milyar vermiyceksin gelmezse kötü olur çünkü... tabiki bu işler bu kadar kolay değil arada hatır gönül var, ama işte çok duyuyoruz böle olayları.. benimde dedemin babası kefil olmuş , adam almanyaya kaçmış, büyük dedenin bütün serveti gitmiş