Kedi Problemi!

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yine bir kedi problemiyle karşınızdayım.  :)
Daha önce bu konuda bir başlık açmıştım ama bulamadım. Galiba veri kaybı dolayısıyla silinmiş.  ::)

Konumuza gelecek olursak aracım kapalı garajda duruyor ama maalesef garajımız bir kedi çetesi tarafında sahiplenilmiş durumda. Ne yaparsak yapalım garaja girmelerine engel olamıyoruz.  walll
Ve işin dahada kötüsü bu kedilerden birçoğu garajdaki 40'a yakın araçtan ziyade genellikle benim Astrayı tercih ediyorlar. (nedenini anlayamadım)  ???
Herkesin aracı pırıl pırıl dururken benim araç pati izinden geçilmiyor. Dahada kötüsü arabadan inerken ve çıkarken çiziklere de neden oluyorlar.  evil_Chamaillerie
Son bir haftadır havalar yağışlı olduğu ve aracımı yıkatmadığım için kirlenmesini problem etmiyorum ve garaja park eder etmez tavana ve kaputa bolca su döküyorum  evil_Daemon ve kediler aracımdan uzak duruyor ama bu çözümde aracı kirlettiği ve temiz araca uygulanamayacağı için pek işime yaramayacak.  :(

Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın çözümlerini ve tavsiyelerini dinlemekten memnun olurum. Bana yardımcı olabilecek fikirleriniz var mı?  general_Pray

Bu arada garajdaki kedilerin ne kadar hareketli ve kaput seven hayvanlar olduğunu göstermek için bir iki kare fotoğraf çektim.  :D
Ben arabayı ıslattığım için bu aralar yan komşumuzun BMW'sini tercih ediyorlar. Komşumuz yarın sabah baya sinirlenecek galiba. 005hihih

[img=800x600]http://g1301.hizliresim.com/15/7/hqspc.jpg[/img]

[img=800x600]http://b1301.hizliresim.com/15/7/hqspp.jpg[/img]

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kedi Problemi!

Petshop'larda kedi kovalayıcı spreyler olduğundan bahsediliyordu, şansını bir Petshop'ta dene derim Mertcim. (:)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Petshop'larda kedi kovalayıcı spreyler olduğundan bahsediliyordu, şansını bir Petshop'ta dene derim Mertcim. (:)

Abi bunu zamanında Tolga abide (Tamkan) önermişti ama bir türlü fırsatım olmamıştı.  002tuhaff
Bu tavsiyeni mutlaka deneyeceğim abi. İnşallah işe yararda beni bu dertten kurtarır.  general_Pray

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde kaput içine çok giriyorlar o spreyden aldım ve sıktım şimdilik motor kapağı üzerinde pati izi ve kedi tüyü yok :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bnım evın onundede de kapalı degıl ama ufak bır garajım var araba orada duruyor.Ne zaman aracın yanına gelsem,kaput ve camlar pati izinden gecılmıyor :) " yapıcak bısı yok araba bu,kedi de cıkar uyur,gezinir,keyif çatar,takma fazla kafana " diye kendımı avutsam da,gecen yaptıkları,onlara asla taviz vermeycegımı ogretti bana;) yine bir gun bi yere gidicem,baktım 3 tane kedi gezınıyo kaputun uzerınde..benı gorduler,topukladılar,bir de baktım ne göreyim kaput cızıkler ıcınde.." dedım vay arkadas herkes vuruyo siz de vurun anasını satıyım ":)
Kedi sayısı hıc degısmıo..3 tane kedi fikslenmiş benım arabaya..Dedım şunlara bir göz dagı vereyım:) Bı gun usunmedım,gece bı yerden gelmıstım,arabayı cektım garaja ve ınmedım aractan:) 15 dk bekledım hafıften muzık actım(keyıflı oluyor cok bu arada ) bı tanesı zıpladı kaputa,10 dk sonra 2 tanesı de kapıta zıpladı,3 tane kedi kaputta,ben arabanın ıcınde:) bunlar ufaktan uyuma hazırlıklarındayken(bı tanesı tam sılecegın onunde ) kornayla sılecegı aynı anda bi çalıştırdım,o kedilerın kendılerını atışı hala gozumun onunden gıtmıyor :))sankı boyle cam,tuzla buz olur da yok olur ya aynı onun gıbı kedıler sanıyede dagıldılar:))dedım olum bu sıze bir ömür yeter:) o gunden beri kedi filan ugramıyor araca:)
Baska kedıler keşfederse arabayı,onlara da çok daha farklı planlarım var:)
Mert böyle bı konu acınca,hemen bu anı geldı aklıma..cok can sıkıcı bir durum gercekten de..Arabalarımız kedilerin bile gözbebeği :)
Dogan abının dedıgı spreylerden almak lazım bu arada da..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert bir tane kedi savar lazı  sana : )
En azından kediler var diye fare girmiyor, o daha kötü kabloları kemirebilir

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Bnım evın onundede de kapalı degıl ama ufak bır garajım var araba orada duruyor.Ne zaman aracın yanına gelsem,kaput ve camlar pati izinden gecılmıyor :) " yapıcak bısı yok araba bu,kedi de cıkar uyur,gezinir,keyif çatar,takma fazla kafana " diye kendımı avutsam da,gecen yaptıkları,onlara asla taviz vermeycegımı ogretti bana;) yine bir gun bi yere gidicem,baktım 3 tane kedi gezınıyo kaputun uzerınde..benı gorduler,topukladılar,bir de baktım ne göreyim kaput cızıkler ıcınde.." dedım vay arkadas herkes vuruyo siz de vurun anasını satıyım ":)
Kedi sayısı hıc degısmıo..3 tane kedi fikslenmiş benım arabaya..Dedım şunlara bir göz dagı vereyım:) Bı gun usunmedım,gece bı yerden gelmıstım,arabayı cektım garaja ve ınmedım aractan:) 15 dk bekledım hafıften muzık actım(keyıflı oluyor cok bu arada ) bı tanesı zıpladı kaputa,10 dk sonra 2 tanesı de kapıta zıpladı,3 tane kedi kaputta,ben arabanın ıcınde:) bunlar ufaktan uyuma hazırlıklarındayken(bı tanesı tam sılecegın onunde ) kornayla sılecegı aynı anda bi çalıştırdım,o kedilerın kendılerını atışı hala gozumun onunden gıtmıyor :))sankı boyle cam,tuzla buz olur da yok olur ya aynı onun gıbı kedıler sanıyede dagıldılar:))dedım olum bu sıze bir ömür yeter:) o gunden beri kedi filan ugramıyor araca:)
Baska kedıler keşfederse arabayı,onlara da çok daha farklı planlarım var:)
Mert böyle bı konu acınca,hemen bu anı geldı aklıma..cok can sıkıcı bir durum gercekten de..Arabalarımız kedilerin bile gözbebeği :)
Dogan abının dedıgı spreylerden almak lazım bu arada da..

Berk sen bunu yazınca benimde aklıma geçen sene yaşadığım bir olay geldi. Bizim evin önünde de bir tane ama sadece bir tane kedinin benim arabayla duygusal bağı var. İkide bir gelir çamurlu patilerini güzel güzel temizlediğim kaputumda grafiti yapmak için kullanır bende severim kedi köpek ses etmem. Gördüğümde de pisi pisi hadi bakalım hehe hühü gibi nazik nazik dürterim kıçından, gerinir gider falan.

Neyse birgün yine bu kaputta camış gibi yatarken ben indim, arabaya binmeden şöyle bir durum oldu.

-Hadi bakalım pisicik kaldır popoyu, yatağının işi var gidiyorum.
-Miyav. Mırr. Mırr. (Gerinme)
-Haydi kedü.
-Mırrr mırrr (yavaşça kaputtan inerken) Cırrrrrrrrrrrrtttttttt (ESP'si olmayan kedinin kayan arka tarafını doğal ABS'si tırnaklarıyla toplamaya çalışması, arabanın üzerinde 15 cm'lik çizik)
-Seni seviml.. RÖAAARGHHHHH (biiiiiiiiiiiiiiiiiiiip) ulan, senin ayağını, tırnağını, mırlamanı (biiiiiiiiiiiiiiiiiiip) (düüüüüüüüüüüüüüüüüt) (dara dara dara daaaaaaaaaaat)
-Miv.. (Vınnnnnn)

Şimdi kendisi beni gördü mü arabanın çooook uzaklarında ikamet etmeye özen gösteriyor. (:)