Kaza

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kaza

Hanika link' Alıntı:
Cuma günü saat 4 de  Eryamana gitmek için ofisden Tunalı Hilmi den yola  çıktım. Saat 6 45 civarı Eryamanda oldum fakat ara sokaklardan ulaşmam gereken yere bir türlü ulaşamadım. Araç sürekli kaydı. ևıkarken bu kadar şiddetli yağış olabiliceğini tahmin etmemiştim. Neyse uzun ugraşlar sonucu düşe kalka istanbul yoluna çıkmayı başardım. Sonraki durağım olan  ֜mitköy e gitmek için, optimumun oraya gelmeden sağa çevre yoluna döndüm önümdeki araba yolda kayınca frene basmak zorunda kaldım ( 35 40 km hızım vardı) Frene  basmamla aracın sola dogru kayması bir oldu ve sert bir biçimde sol yan taraftan bariyerlere kayarak çarptım. Yaklaşık 15 sn aractan çıkamadım. Aracın sol tarafını o kadar sert vurdum ki arac yolun ortasına kadar geri döndü. Neyse bir kuvvet çıktım ve araçta en ufak bir çizik bile yoktu. Tabii yola o şekilde devam ettim ve en yakın yerden zincir almak için durduğumda jantta kırık oldugunu ve lastikte de balon oldugunu gördüm. Saolsun Oktay kardeşiminde yardımlarıyla OPEL OPAK a dün gittim ve çıkan sonuç ;

Jant - Lastik - Amortisör ve bilyelerin değişmesi gerektiğini öğrendim.

Arkadaşlar anladım ki böle karlı havalarda ne kış lastiği ne başka bir şey fayda etmiyor. Benimle beraber kayan , yol çıkamayan araçların hepsinde kar lastiği vardı.  Tek çare zincir. Ne olursa olsun yanınızda zincir bulundurun.

hakan bey çok geçmiş olsun karda arabayı çıkarmamakta yarar var

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun hakkaten ucuz atlatmışsınız.Allah beterinden korusun

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende astra ya daha almadım kar lastiği hep civic le çıkıyorum onda kar lastiği var kötü yokuşlarda dur kalk yaptım bir problem olmadı ama tabi zorunlu olmadıkça çıkmamakta fayda var hiç olmadı gelir bir tanesi vurur onla uğraş sonra

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun bu arada ucuz atlatmışssınz yazıdan sol taraf komple gitti dedim neyseki çok birşey yokmuş

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

geçmiş olsun

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun  neyseki aracınızda fazla bir hasar oluşmamış ondan da önemlisi sizin sağlıgınız yerinde karlı havalarda en iyisi araclarımızı garajdan çıkarmamak

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servislerin çalışma şekli boyle maalesef benim kazamın resmini görenler bilir. 5 cm lik boya çatlağı
için koca çamurlugu boyamıslar :D bugun faturayı inceledim. Eksperin soru işareti verdiği her şeyi değiştirmiişler. 4.500 tl masraf çıkmış ben arabayı sanayiye götürsem 500 tl cıkardı araba :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun.