Kaza

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr
Cuma günü saat 4 de  Eryamana gitmek için ofisden Tunalı Hilmi den yola  çıktım. Saat 6 45 civarı Eryamanda oldum fakat ara sokaklardan ulaşmam gereken yere bir türlü ulaşamadım. Araç sürekli kaydı. ևıkarken bu kadar şiddetli yağış olabiliceğini tahmin etmemiştim. Neyse uzun ugraşlar sonucu düşe kalka istanbul yoluna çıkmayı başardım. Sonraki durağım olan  ֜mitköy e gitmek için, optimumun oraya gelmeden sağa çevre yoluna döndüm önümdeki araba yolda kayınca frene basmak zorunda kaldım ( 35 40 km hızım vardı) Frene  basmamla aracın sola dogru kayması bir oldu ve sert bir biçimde sol yan taraftan bariyerlere kayarak çarptım. Yaklaşık 15 sn aractan çıkamadım. Aracın sol tarafını o kadar sert vurdum ki arac yolun ortasına kadar geri döndü. Neyse bir kuvvet çıktım ve araçta en ufak bir çizik bile yoktu. Tabii yola o şekilde devam ettim ve en yakın yerden zincir almak için durduğumda jantta kırık oldugunu ve lastikte de balon oldugunu gördüm. Saolsun Oktay kardeşiminde yardımlarıyla OPEL OPAK a dün gittim ve çıkan sonuç ;

Jant - Lastik - Amortisör ve bilyelerin değişmesi gerektiğini öğrendim.

Arkadaşlar anladım ki böle karlı havalarda ne kış lastiği ne başka bir şey fayda etmiyor. Benimle beraber kayan , yol çıkamayan araçların hepsinde kar lastiği vardı.  Tek çare zincir. Ne olursa olsun yanınızda zincir bulundurun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Neyseki ucuz atlatmışsın Allah korumuş.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmiş olsun. Yine de ucuz atlatılmış bir durum. Allah beterinden saklasın

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun çok büyük ziyan olamaması sevindirici zira insanlar şu anda hüküm süren koşullar sebebi ile olan kazalarda yaralanıyor hatta canlarından olabiliyorlar

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. :(
Allah daha kötülerinden korusun.

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

Amin Allah hepimizi kazadan beladan korusun. Umraım kimsenin başına gelmez kabus gibi bir gündü.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmiş olsun
zıncırde arabayı mahvedıyor en ıyısı zorda kalmadıkca aracı kullanmamak veya cıvılı lastık