Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: KAZA YAPTIM , OLAY YERİNDEN AYRILDIK AMA SİMDi MASRAF ÇIKTI, ADAMLA ANLAŞAMADIK

Adam ikna edilecek birisiyse eğer karşılıklı tutanak tutmakta ve bunu karşı tarafa imzalatmakta fayda var. Karşı tarafın kaskosu olduğu halde trafik sigortasının tarihi güncel değilse tutanağın altına atılanan imzanın da hiçbir hükmü yok, trafik polisinin çağrılması ve olaya müdahale edilmesi gerekiyor.

Çizik ve göçükler için de canınızı sıkmayın hertürlü çözüm bulunup yaptırılabiliyor.

Ama bunlardan önce kasko yaptırmakta fayda var. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KAZA YAPTIM , OLAY YERİNDEN AYRILDIK AMA SİMDi MASRAF ÇIKTI, ADAMLA ANLAŞAMADIK

qzen7 link' Alıntı:
kasko olsa hiç bir sorun olmaz da , aracımda kasko da yok :(
İşte ozaman kötü  002tuhaff tutanağını tut suç oranı buyuk ihtimalle paylaşırsınız buda onarım maliyetini en azından bir miktar azaltır.

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adamın arabası eski zaten, kaskosu yok. ama sigortası güncel mi bilmiyorum. şimdi adamı aradım, görüştüm , pek olumlu yaklaşmıyo baya telefonda bağırıyo çağırıyo, ben suclu değilim diyo ama istersen görüşürüz diyo. orda kazayı görenleri getiricekmiş , bende şöyle düşündüm şahitleri kafalayabilir. o yüzden ogün ordaki kamera kayıtlarından birini kullanıyım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şekilde zaten pek bir kazancınız yok gibi. Ben olsam mobese görüntüleridir güvenlik kamera görüntüleridir bunları elde edip adamla konuşurdum Adamın tavrına göre de gerekli merciilere baş vururdum Bu gibi olaylarda karşınızdakilerin pişkinliğine pabuç bırakmamanız gerek Eğer olay anının görüntülerini elinize geçirebilirseniz karşınızdakine de bunu aktardığınızda göreceksiniz nasıl 180 derece değiştiğini. Tabi kendinizden, suçsuz olduğunuzdan eminseniz.

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qzen7 link' Alıntı:
adamın arabası eski zaten, kaskosu yok. ama sigortası güncel mi bilmiyorum. şimdi adamı aradım, görüştüm , pek olumlu yaklaşmıyo baya telefonda bağırıyo çağırıyo, ben suclu değilim diyo ama istersen görüşürüz diyo. orda kazayı görenleri getiricekmiş , bende şöyle düşündüm şahitleri kafalayabilir. o yüzden ogün ordaki kamera kayıtlarından birini kullanıyım.
Şahitlerin aslında çokda önemi yok tutanakda sadece kazanın oluş şeklini anlatacaksiniz gerisi kurulun işi yani bence adam sizi sindirmeye çalışıyor buda kendisinin muhtemel eksiklerinden dolayı.

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

olayı anlattığım kadarıyla suçlu olan kim sizce?  ben tek şerit caddeden gidiyordum, sol taraftada tramvay yolu var onun kaldırımı var bu yüzden o tarafa geçemezdim. sağ taraftanda adam yolu kapattığı için adamın burnuna sürttürdüm.ben durmaya calıstım biraz ama heyecandan duramadım tam

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

Fotoğraf görebilir miyiz hasar ile ilgili olarak ?

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qzen7 link' Alıntı:
olayı anlattığım kadarıyla suçlu olan kim sizce?   ben tek şerit caddeden gidiyordum, sol taraftada tramvay yolu var onun kaldırımı var bu yüzden o tarafa geçemezdim. sağ taraftanda adam yolu kapattığı için adamın burnuna sürttürdüm.ben durmaya calıstım biraz ama heyecandan duramadım tam
Suç oranını paylaşırsınız bence net bir suclu yok adamın orda durmaması lazım sizinde takip mesafesi ve hiz sınırları icinde olup aracınızı durdurabiliyo olmanız beklenir.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun keşke rapor tutsaydınız
ya da en basitiyle bir fotoğraf çekseydiniz en azından adamı ikna etme şansınız olurdu
zaten adam hatasını kabul ederse karşı tarafın trafik sigortasından karşılanacak siz öyle söyleyip ikna edin
cebinden para çıkmayacak karşıdaki suçlu bulunursa

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fotoğraflarda pek belli olmuyor ama ufak ufak göçükler mevcut.     

09102011864.jpg

09102011863.jpg

09102011861.jpg

09102011860.jpg

09102011862.jpg