Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2 gün önce kaza yaptım.ben yeşil ışık yanınca tek şerit caddeden gitmeye başladım. sonra ileride bi adam arabasını parketmeye calısıyordu, tabi tek şerit olduğu icin caddeyi kapatmış , burnu dışarıdaydı, ben toparlamaya calıstım ama ön tamponunun ucuyla arabayı boydan boya çizdi. ufak tefek göçmeler oluştu iki kapıdada ve çizikler oluştu. ancak adamın arabası cok eskiydi, hiçbir hasar oluşmadı adamda. ben babamı aradım, oda arkadasını yolladı. tutanak tutturcaktık ama adam inatla benim suclu olduğumu söyledi. tamam dedim komisyon karar versin, sonra ordaki esnafla falan konusmaya basladı ben tutanak ararken. neyse babamın arkadası geldi önemli değil eğer hasar olursa birbirinize telefon no verin anlaşırsınız dedi , adam da tamam dedi verdik. bugün aradım adamı böyle böyle hasar var diye, banane sen suçlusun diyo ama istersen görüşelim, ben oradaki şahitleride çağırıyım dedi. bende tamam dedim . şimdi sizce suçlu ben miyim ? tutanak tutturalım mı ne yapmalıyım

09102011862.jpg

09102011864.jpg

09102011863.jpg

09102011861.jpg

09102011860.jpg

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KAZA YAPTIM , OLAY YERİNDEN AYRILDIK AMA SİMDi MASRAF ÇIKTI, ADAMLA ANLAŞAMADIK

çok tereddütteyim, fikir verin lütfen

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KAZA YAPTIM , OLAY YERİNDEN AYRILDIK AMA SİMDi MASRAF ÇIKTI, ADAMLA ANLAŞAMADIK

olay yerinde resim çekmediniz mi? Hızınız kaçtı? çevrede güvenlik kamerası, mobese gibi olay anının kaydını alabileceğiniz noktalar var mı?

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle gecmis olsun. Ama hata yapmıssın sucun kimde oldugunun kararını siz taraflar olarak belirlemiyosunuz zaten adamın buna itiraz etme hakkı yok tutanagın tutulması gerekırdı yada en kotu polisın cagırılması, bence buyuk ihtimalle adamın belgeleri eksikdir trafik sigortasi vs.. ondan buna itiraz etmistir ama canınıda cok sıkma en kotu beyanla servise yaptırırsın arabanı ama benim tavsiyem adamın pesini bırakma..

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben yeşil ışıktan kalkıp geldim , o anda hızımı hatırlamıyorum ama 100 150 metre ileride oldu , 60 kilometre civarındadır hızım. ama mobese kamerası var sanırım orda. olmasa bile esnafların kameraları mevcuttur

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada arabanında kaskosu olmadığı için çıkan masraf can sıkıyor. o ufak tefek göçükler ve çizikler için bütün kapının boyanması gerekiyor sanırım

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kısaca iki secenegin var ya kazayı unut servise git ve aracıma park halındeyken vurmusler diye bir beyan yaz ve onarılsın, yada bence, ki bence dogru olanı adamı bul sanki o anda kaza olmus gibi tutanagını tut gerisinede karışma suç'un kimde olduğunun şuan için çokda önemi yok.

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracıma park halinde vurmuşlar dediğimde masraf çıkmıyor mu , anlamadım. garanti hakkımımı kullanıyorum. birde adam inat ediyor, aslında suclu olup olmaması önemli değil, kabul etse sigortasından karşılanacak. onda hiç hasar yok. şu aralarda durumum sıkışık olduğu için yaptıramıyorum. siz bir fotoğrafını çekip yollayayım bir de

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yine kaskondan yapılacak islem zaten her iki ihtimalde de sadece aracıma vurmusler dersen muhtemelen bir sonraki kaskonu birmiktar daha yuksek primden yaptırırsın.

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kasko olsa hiç bir sorun olmaz da , aracımda kasko da yok :(