Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

ben 1 yıl önce eski aracımla geri geri gelirken arkadan bir araç çarptı bana
gerçi ben de arkamı tam göremiyordum o heyecanla aracı biraz ileriye çektik yerini oynattık
ama yine de polisi aradım polisler geldi kaza tutanağı vardı ben de polis aldı kaza tutanağını
ama araçları yerinden oynatmışsınız falan dedi ama üzerine kroki çizdi ve imzaladık

İstanbul biraz daha yoğun olduğu için polis gelmeyebilir ama diğer şehirlerde herhangi bir kazada ararsanız geliyor genelde

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım , olay yerinden ayrıldık ama şimdi masraf çıktı, adamla anlaşamadık

evet. polisler geliyor ancak baya bi beklemeniz lazım. ben adanada yaptığım kazada diger aracın sürücüsü ile anlaştık, bütün hata benim dedim tutanagı tutalım dedim. ama yanında oturan hanımı ile  anlaşamadık. :D illaki polis gelsin o tutsun diye tutturdu. bende aracın arkasına uyarı levhamı koydum yolun kenarına geçtim ve polisi aradım. 40 dk sonra polis geldi . aracımda olan tutanağı aldı. dediklerimizi yazdı . biz imzaladık. polisin adı veya imzası tutanakta geçmedi. size de büyük geçmiş olsun gercekten. ama görüntülerde sanki bu izler diger aracın tamponundan sizin arabaya gecen boya izleri gibi geldi bana. pasta ile geçer gibi . madem kasko durumu da yok sanayide iyi bildiginiz bir kaportacıdan öncelikle fikir almanızı tavsiye ederim. servisler bu konuda pek paranıza acımıyor çünkü

bu arada kaza durumunda tutanak tutma ve neler yapmamız ile ilgili bir linki daha önce paylaşmıştım. aşağıda yine paylaşayım
http://www.tramer.org.tr/app/kttegitim/

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımın 3. ayında bende baska arabaya surtmustum. Çizgi şeklinde 20 cm kadar var çizgi şeklinde göçük var. Servise götürdüm boyancak dediler ama abi bence boyatma belli bile olmuyor deyince bıraktım oylece. o boya lekeleri olmasa çokta goze batmaz kanımca.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaza olduğu anda araçlar oynatılmadan bir kaç farklı açıdan fotoğraf çekilmesinde fayda var, fotoğraflarda öncelikle her iki aracında aynı karede görünmesi, plakaların okunabilir olması ve kazanın olduğu caddenin/sokağın/kavşağın görünmesi önemli daha sonra yakın plandan hasar gören kısımların da fotoğrafı çekilebilir. Kaza olduğu sırada abi sen haklısın diyerek fotoğraf çekmeden araçları yolun kenarına alıp tutanak düzenleyeceğiniz sırada aslında ben haklıyım deme ihtimali olan sahtekarlara karşı da tedbir almış olursunuz. Ayrıca düzenlenen tutanaklarda karalama yapılmaması, bilgilerin eksiksiz ve doğru yazılması ayrıca imzaların unutulmaması tutanağın geçerliliği açısından önemli. Aracınızda bulunan kaza tutanaklarını kullanmaya ihtiyacınız olmaması dileklerimle  :)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.
Benim anlamadığım sürttüğünüz araç park halindemiydi? yoksa kafayı gösterip bekliyormuyduda siz geçmeye çalışıp bu kazayı yaptınız?.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gkhn6 link' Alıntı:
[quote author=batu link=topic=2445.msg50362#msg50362 date=1318170501]
yaa arkadaşlar şu tutanak işi çok kötü oldu !! arkadaşın hatası tutanağı tutmamak olmuş !! bu devirde kimseye  güvenme !! şimdi adam kabul etmez !! öle değildi der çıkar işin içinden !! neyse önemli değil,önceliklle geçmiş olsun allah daha beterlerinden korusun !! kapı boyanır,çokta önemli değil ..300-350 tl gibi masraf çıkar !! yada hiç elletme ,öle dursun !! arakadaşlar bide şu sorun var ; diyelim adamla anlaşamadık kaza anında peki o zaman polis geliyormu ,yada ne yapıyoruz ? bilen arkadaşlar bizleri aydınlatırsa ,bilmeyenlerimiz öğrenmiş olur !!
Polis kaza sonrası anlasılamama durumu, bir tarafın alkollu olma suphesi, tek taraflı kazalar, resmi aracların karıstıgı kazalar ve yaralanmalı/ölümlü kazalarda geliyor.
[/quote]
arkadaşlar polis artık kesinlikle gelmiyor boşuna aramayın.yukarıdaki şartlar olacak, ben bu yüzden kavga dahi ettim ..çok geçmiş olsun .

qzen7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben seyir halindeydim, adam da parketmeye çalışıyordu , ileri geri yapıyordu. tam ben geçerken burnu dısarıda kaldı... bu arada hallettim, sadece pasta yaptırdım biraz göçük belli oluyor ama çok da dikkat çekmiyor. çizik pek yok zaten. adamı da bir daha aramadım, ama gerçekten hasar belirgin olsaydı adamın peşini bırakmazdım. Çünkü böyle insanlar hep iyi niyetten yüz buluyor. babam yasında adamın ufak bi sorun için böyle saygısızca davranması hiç hoş değil.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar biliyorsunuz pazartesi günü ufak bir kazam olmuştu. Tutanak tuttuk. Karşı taraf ehliyet, ruhsat ve poliçe fotokopisi getirmemiş. Benim araçta bir şey olmadıgından ben de önemsemedim. Alıp bunları sigorta şirketine teslim etmem gerekir mi? Aracıma yaptıracağım bir işlem yok.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
arkadaşlar biliyorsunuz pazartesi günü ufak bir kazam olmuştu. Tutanak tuttuk. Karşı taraf ehliyet, ruhsat ve poliçe fotokopisi getirmemiş. Benim araçta bir şey olmadıgından ben de önemsemedim. Alıp bunları sigorta şirketine teslim etmem gerekir mi? Aracıma yaptıracağım bir işlem yok.
hasarı trafik sigortasından karşılayacak kişi karşı taraf ve karşı taraf bahsettiğiniz belgeleri getirmemişse bu tutanağı teslim etmenin bir mantığı kalmıyor ki herhangi bir işlem de yapılamaz
yani bunun üzerinde hasarını sizin sigortanızdan karşılayacak olan karşı tarafın üzerinde durması gerekiyor
eğer karşı taraf sizin sigortanızdan hasarı karşılamaktan vazgeçmiş ise herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor