katil tırın kaza anı..

thundercat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu baştan sona okudum çok acı bir olay ölenlere allah rahmet eylesin burada herkes kurallardan takip mesafesinden bahsetmiş hatta koskoca tır için şerit değiştirsin diyenler var arkadaşlar biraz gerçekçi olalım otobanda zınk diye durarsanız arkadan çarparlar hele arkada tır varsa öyle hemen duramazz şerit değiştirmek zaten iyi sonuçlara yol açmıyor allah korusun sizin önünüze de böyle bir araç çıktı hızınız limitin üstünde mesela 150 ile gidiyorsunuz şerit değiştirirseniz ıkontrolü kaybedebilir takla atabilirsiniz bizim değerli valimiz recep yazıcıoğlu radar yüzünden ani fren atan araca çarpmamak için şoför direksiyonu sola kırıyor ve hakimiyet kaybdediliyor araç mercedesti ve biliyorsunuz valimiz vefat etti doğanın hatası bence çok büyük ama keşke bu olay yaşanmasaydı

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne diyeyim ;herkesin hakk-ı ali var.. Tır o araca çarptığı için 3 insan öldü; araç aniden durduğu için tır maalesef araca çarptı.. Ölüme ne şekilde olursa olsun sebebiyet verdiği için tır şoförü suçlu. Tıpkı susurlukda vuku bulan ve 3 vatandaşımızın hayatını yitirdiği kazada 235Km/h ile çarpan mercedesin değilde kamyon şoförünün hatalı olduğu gibi.

Gerçi hakimler duruma şöyle de bir açıklama getiriyor, ortada ölü olduğu için taraf olanı koruma maksatlı olarak da içeri alındığı olabiliyomuş. Neyse mesele adli birimlerce çözülecektri.

Tekhatıram

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüzde 99 doğan hatalı bence.Orda ilk yapacağı iş aracı sağa çekmek olmalıydı.Normal bir yol değil çünkü orası otoban herkez basmıs geliyo.Yüzde 10 da tır suçlu çünkü tırlar sağ şeritten gitmesi lazım her zaman.Ama tır şöforlerini genel olarak alırsak çoğu kurallara uymuyor yolun kralıymıs gibi habire basıyolar sorumsuzlar Tır şöforlerinden bu yüzden nefret ederim.Allah rahmet eylesin ölenlere...

Bide Konu başlıgı bence yanlış...Katil tır değil Katil Doğan yazılması lazımdı !

Son düzenleme:

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı süren bayan.Bir erkek olsaydı hemen sağa çekerdi.Düşünün otobandasınız yolun ortasında araba yavaslıyor sağa çekmezmisiniz ?.Gerçi bay bayan ayrımı ne kadar doğru bilmiyorum çünkü ecel dolmus.Ama yüzde 99 doğan hatalı.Orda ilk yapacağı iş aracı sağa çekmek olmalıydı.Normal bir yol değil çünkü orası otoban herkez basmıs geliyo.Yüzde 10 da tır suçlu çünkü tırlar sağ şeritten gitmesi lazım her zaman.Ama tır şöforlerini genel olarak alırsak çoğu kurallara uymuyor yolun kralıymıs gibi habire basıyolar sorumsuzlar Tır şöforlerinden bu yüzden nefret ederim.Allah rahmet eylesin ölenlere...

arabayı bayan sürdüğü de nerden çıktı, ilk defa duydum :eek:

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen hala anlamamakta ısrar ediyosun galiba abi, biz adam onu sollayıp özellikle önünden durmuş diyoruz sen ise hala takip mesafesinden bahsediyosun, nası iş bu:sorry:
Hayır anlamıyorum tabii ki, siz olayın özünde değilsiniz, magazin kısmındasınız adamın intihar ettiğine takmış durumdasınız, konu ol değil.
seni sollayan bir aracın hızı sizden fazladır, o zınk diye durabiliyor ama sen önündeki aracın orta sütüna kadar girecek kadar hızlısın ve sadece 18 metrelik bir fren yapabiliyorsun. Hem de tünel ağzı gibi hızını azaltman gereken bir kesimde. Bu şimdi mantıklı geliyor ve kamyon şöförününe suç bulamıyorsanız artık konuşulacak bir konu kalmıyor

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama ağırlık ve hacim olarak tır ile otomobilin aynı mesafede durması olası değil.. artı sollama yapıp yoluna devam eden bir aracın aniden durmasıda beklenen bi durum değil..

birde bi hatırlatma yapmak isterim ; artık 2/8 3/8 gibi 8 üzerinden hata hesaplaması kalktı.

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır anlamıyorum tabii ki, siz olayın özünde değilsiniz, magazin kısmındasınız adamın intihar ettiğine takmış durumdasınız, konu ol değil.
seni sollayan bir aracın hızı sizden fazladır, o zınk diye durabiliyor ama sen önündeki aracın orta sütüna kadar girecek kadar hızlısın ve sadece 18 metrelik bir fren yapabiliyorsun. Hem de tünel ağzı gibi hızını azaltman gereken bir kesimde. Bu şimdi mantıklı geliyor ve kamyon şöförününe suç bulamıyorsanız artık konuşulacak bir konu kalmıyor

tırcıda hiç suç yok demiyorum ben, işin magazin kısmında da değilim abi, tekrar söylüyorum bi düşün; seni sollda ve geçti, önünde durdu, altındaki de bir otomobil değil TIR, sen olsan ne yapabilirdin ki? hiç tıra bindin mi abi, hele de yüklü bi tıra?