Kasko Yardım

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arakdaşlar geçen kurban bayramında başımızdan bir kaza geçmişti bunu sizle aşağıdaki konuda paylaşmıştım.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=71099

Kaza bana arkadan çarpma sonucu olmuştu ve kaza sonrası bana çarpan şahısın sigortası feyk çıktığından hasarı benim kaskom ödeyip karşıdan rücu etmişti. Yani hatanın tamamı arkadan çarpana çıktı ve kasko şirketim hasarsızlık inrimimin bozulmayacağı bilgisini verdi bana.
Geçen gün sigortacıma gittim sigortamı yenilemek için, bir de dedim tramerden araca bakalım kaza sonucu ne olmuş diye. Harcanan paranın tamamı benim üzerimde görünüyor %100 benden çıkmış gibi. Yani indirimim bozulmuş görünüyor. Sigortacım kasko yenileme yaparken bunu düzeltiriz sizden düşürürüz diyor ama ben pek inanmadım. Böyle bir düzeltme yapabilirler mi? Ya da yapabilirlerse yenileme yapmadan bu düzeltme olmaz mı? Sonuçta ben başka firmalardan da 1 yıl hasarsızlık indirimli kasko için fiyat almak istiyorum. Biraz uzun oldu yazı ama okuduğunuz için teşekkürler.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
:confused:

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskonuzun indirimi bozuluyor kaskonuzun karşı taraftan hasarın bedelini alması sizin hasarsızlığınızın devam edeceği anlamına gelmiyor sonucta karışmış olduğunuz olaydan dolayı kasko şirketi ödeme yapmış ödemeyi geri almış dahi olsa sizin kaskoyu kullanarak tamir ettiği için kaskonuzun indirimi gitmiş olur

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Kaskonuzun indirimi bozuluyor kaskonuzun karşı taraftan hasarın bedelini alması sizin hasarsızlığınızın devam edeceği anlamına gelmiyor sonucta karışmış olduğunuz olaydan dolayı kasko şirketi ödeme yapmış ödemeyi geri almış dahi olsa sizin kaskoyu kullanarak tamir ettiği için kaskonuzun indirimi gitmiş olur

O zaman poliçedeki madde ne için var tam anlayamadım. "Hatanın karşı tarafta olduğu hasarlı kazalarda hasarsızlık indirimi devam eder." diyor.:confused:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman poliçedeki madde ne için var tam anlayamadım. "Hatanın karşı tarafta olduğu hasarlı kazalarda hasarsızlık indirimi devam eder." diyor.:confused:
Bence ortada yanlış bir anlaşılma var. Hata karşı tarafta olduğuna göre sigorta şirketi müşterisini mağdur etmemek için servise masrafları öder, daha sonra karşı tarafın sigorta şirketine bu masrafı rücu ederdi ama karşı tarafın sigortası olmadığına göre bu meblağ öncelikle karşı tarafın sürücüsünden istenir, bakar ki muhatap ödeme yapmaya yanaşmıyor haciz yoluyla da olsa parayı söke söke alır.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı benim aracımdada var tüm suç karşı tarafınken kasko sorgularımda hata bende gözüküyor.Genel merkezi aradığımda detaylı inceleme sonucu yanlışlıkla o şekilde yazıldığı söylendi.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi çarpan kişiye ben teklif ettim sigorta şirketinden önce, direk arabayı sen yaptır dedim kasko bulaşırsa çok zarar edersin dedim ama o kadar param yok diye kabul etmedi. O zaman 2bin di kendi ödemiştir 5 bin. Yapacak birşey yok.
Aynı sıkıntı benim aracımdada var tüm suç karşı tarafınken kasko sorgularımda hata bende gözüküyor.Genel merkezi aradığımda detaylı inceleme sonucu yanlışlıkla o şekilde yazıldığı söylendi.

Sizin olay sonuca ulaştı mı son durum ne oldu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gökhan sen belki adama acır paranın tamamını almazdın veya alamazdın ama sigorta şirketi hayır kurumu olmadığı için o parayı adamdan icra yoluyla da olsa söke söke alır. O nedenle arkadaşların aklında olsun, bir kazaya neden olursanız, suç sizdeyse ve sigorta ödeme yapmayacaksa (alkol durumu gibi) karşı tarafın hasarını kuzu kuzu ödeyin derim, yoksa araya karşı tarafın kaskosu girerse çok çok pişman olursunuz, fatura en az 2'ye katlanır.