Kasko kişiyemi aracamı yapılır???

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kasko kişiyemi aracamı yapılır???

araçlarım hep eşimin üstüne oldu bugüne kadar ve ehliyeti yok aracı pert ettim 1 kez ve kasko parasını ödedi

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
araçlarım hep eşimin üstüne oldu bugüne kadar ve ehliyeti yok aracı pert ettim 1 kez ve kasko parasını ödedi

kasko yaparken bu durumu bildirmişmiydiniz, yani aracı sadece sizin kullandığınızı

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayır ve bildiğim kadarıyla kasko da aracı kimin kullanıdığı önemli değil önemli olan ehliyeti olan birinin kullanması ve alkollü kaza yada başka büyük hatalı bir harekette bulunmaması

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cevap için teşekkür ederim Sn. astraowner

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kasko kişiyemi aracamı yapılır???

çellocu link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=420.msg4045#msg4045 date=1296679330]
[quote author=lidokain link=topic=420.msg4040#msg4040 date=1296678810]
o zaman aynı aracı alan kişilere aynı fiyata yapılması gerekli.ikincisi aracın hasarlksız indirimi araca değil kişiye faydası oluyor

hayır. diyelimki ben 26 yaşındayım ve ilk defa kasko yaptırıyorum, sizde 40 yaşında ve daha önce defalarca kasko yaptırdınız ve hiç hasarınız yok. ikimizde aynı marka model aracı aynı anda aldık. sizin kaskoya ödeyeceğiniz para benimkinden daha azdır.

lidokain link' Alıntı:
diyelimki arkadaşımın kaskolu aracını alıp kaza yapsam kasko ödermii bunu

eğer kaskoda tek kullanıcı klozu yoksa öder.  ama tek kullanıcı klozu varsa; araç yani kasko kimin üzerineyse sadece onun yaptığı kazaları öder.
[/quote]

Bunu araştırmam lazım. Araç eşimin üstüne doğal olarak kasko onun adına yapıldı ama daha ehliyeti bile yok aracı sadece ben kullanıyorum. Bu durumda Allah korusun bir kaza durumu olursa kaskodan faydalanamam
[/quote]
benim araba da eşimin üstüne ve ehliyeti yok. zaten ehliyeti olmadığı için tek sürücü durumu yok. kim kullanırsa kullansın öder. ama benim daha önceki araçlarım benim üstüme idi ve tek sürücü indirimi yapmıştım, çünkü sadece ben kullanıyordum. bu durumda benden başka birisi kaza yaparsa ödemez.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaskoda, yakın bir zamana kadar tek sürücü vb.indirimler vardı ve eğer bildirmemişseniz ve aracı başkası kullanırken kaza olmuşsa kasko para ödemiyordu.Oysa şimdi, aracın kaç kişi tarafından kullanıldığının bir önemi kalmamış ve dolayısıyla tek sürücü indirimi de yok.
Ayrıca şimdiye kadar söylenenin aksine, ben kaskonun araca değil kişiye yapıldığını biliyorum.Bu nedenle aracı satılmışsa aracın yeni sahibi hazır kaskoya konamıyor ve yeniden kasko yaptırmak zorunda kalıyor, aracı satan ise yani kaskonun üzerine yapıldığı kişi ise, isterse farkını geri alıyor ya da yeni bir araba almış ise aracın bedeline göre vb. fark ödeyerek kaskosunu yeniletmiş oluyor..Diye Biliyorum...

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
hayır ve bildiğim kadarıyla kasko da aracı kimin kullanıdığı önemli değil önemli olan ehliyeti olan birinin kullanması ve alkollü kaza yada başka büyük hatalı bir harekette bulunmaması

eğer poliçede halil bey gibi tek kullanıcı klozu varsa başka birisi arabayı sürerken hasar oluşursa ödeme yapmaz