Kasko kişiyemi aracamı yapılır???

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum soru tuhaf..tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan çıkar gib oldu...benim bildiğim kasko kişiye, zorunlu sigorta araca yapılırr.ama kimse bo konu hakkında tam bir bilgi sahibi değil.kasko kişye yapılıyorsa diyelimki ben 95 model serçe alıp kaskolatsam aynı yıl sıfır opel alsam kaskomun geçerli olması lazım.araca yapılıyorsa eğer neden yeni bir araç aldığımızda bir önceki araçta kalma kasko hasarlksız indiriminden yararlanırız.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kasko kişiyemi aracamı yapılır???

lidokain link' Alıntı:
biliyorum soru tuhaf..tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan çıkar gib oldu...benim bildiğim kasko kişiye, zorunlu sigorta araca yapılırr.ama kimse bo konu hakkında tam bir bilgi sahibi değil.kasko kişye yapılıyorsa diyelimki ben 95 model serçe alıp kaskolatsam aynı yıl sıfır opel alsam kaskomun geçerli olması lazım.araca yapılıyorsa eğer neden yeni bir araç aldığımızda bir önceki araçta kalma kasko hasarlksız indiriminden yararlanırız.

kasko araca yapılıyor. fiyat hesaplanırken araç bedeli ve risk oranına göre hesaplanır. risk oranını da belirleyen biçok faktör var. örneğin büyük şehirlerin risk oranı da yüksektir. araç sahibinin yaşı büyüdükçe riskin azaldığı kabul ediliyor. ya da daha önceden yaptırılmış kasko varsa ve hiç hasar yoksa sizin iyi sürücü olduğunuz kabul ederek risk oranı azalıyor. bunun gibi bazı hesaplamalar var. araç değişse de yaşınız, direksiyondaki ustalığınız gibi nedenlerle yeni araçta da bu indirimler devam ediyor

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o zaman aynı aracı alan kişilere aynı fiyata yapılması gerekli.ikincisi aracın hasarlksız indirimi araca değil kişiye faydası oluyor

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bu risk aynı zamanda aracın markasına göre de değişiyor sanırm.

Arkadaşım geçenlerde bir dizel araç satın aldı. Markası Opel haricinde bir marka. Aracın sıfır bedeli, benim aracın sıfır bedelinden 10.000 TL daha az olmasına rağmen ödediği kasko bedeli daha yüksek çıktı.

Kasko yapan firmadan yapılan açıklama arkadaşımın aldığı aracın benim araca göre arıza çıkarma olasılığı fazla olduğu yönünde idi.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diyelimki arkadaşımın kaskolu aracını alıp kaza yapsam kasko ödermii bunu

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca kasko şirketlerinin çoğu 10 yaş üstü arabalara kasko yapmıyor. yapsa da çok yüksek fiyat çıkarıyor. bunun nedeni de aracın kullanım ömrünün bitiyor olmasından dolayı daha çok hasar çıkaracak olması

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
o zaman aynı aracı alan kişilere aynı fiyata yapılması gerekli.ikincisi aracın hasarlksız indirimi araca değil kişiye faydası oluyor

hayır. diyelimki ben 26 yaşındayım ve ilk defa kasko yaptırıyorum, sizde 40 yaşında ve daha önce defalarca kasko yaptırdınız ve hiç hasarınız yok. ikimizde aynı marka model aracı aynı anda aldık. sizin kaskoya ödeyeceğiniz para benimkinden daha azdır.

lidokain link' Alıntı:

eğer kaskoda tek kullanıcı klozu yoksa öder.  ama tek kullanıcı klozu varsa; araç yani kasko kimin üzerineyse sadece onun yaptığı kazaları öder.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anladım kaskoya sorayım bu özellik açıkmı bende.sonradan papaz olmayalımmm .teşekkürler.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
anladım kaskoya sorayım bu özellik açıkmı bende.sonradan papaz olmayalımmm .teşekkürler.

rica ederim. zaten kaskoyu yaptırırken size bunu sorarlar. eğer tek kullanıcı klozu isterseniz fiyat biraz düşüyor

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=lidokain link=topic=420.msg4040#msg4040 date=1296678810]

hayır. diyelimki ben 26 yaşındayım ve ilk defa kasko yaptırıyorum, sizde 40 yaşında ve daha önce defalarca kasko yaptırdınız ve hiç hasarınız yok. ikimizde aynı marka model aracı aynı anda aldık. sizin kaskoya ödeyeceğiniz para benimkinden daha azdır.

lidokain link' Alıntı:

eğer kaskoda tek kullanıcı klozu yoksa öder.  ama tek kullanıcı klozu varsa; araç yani kasko kimin üzerineyse sadece onun yaptığı kazaları öder.
[/quote]

Bunu araştırmam lazım. Araç eşimin üstüne doğal olarak kasko onun adına yapıldı ama daha ehliyeti bile yok aracı sadece ben kullanıyorum. Bu durumda Allah korusun bir kaza durumu olursa kaskodan faydalanamam