Kasislerde Ön Ve Arka Taraftan Gelen Sesler ...

tciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Ben İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum.Bilenler bilir beylikdüzünde istanbulun toplam kasislerinden daha fazla kasis var ve her 4 yol ağzında da bulunuyor.Arabayı ilk aldığımda böyle sesler yoktu.Bir kaç hafta sonra kasislerden belli bir hızda geçerken (Devir 1500 - 2000) önden gacır gucur ses gelmeye başladı.(Araç soğukken bu sese bayağı kulağa kötür geliyor.araç ısındıkça sese geçiyor veya ara sıra yapıyor).Servise götürdüm ustalara durumu anlattım ön taraftaki lastikleri tutan demir plastiği varmış soğuk havalarda onlar gıcırdarmış gres yağı (ön ve arka) sıktı.Kışın değiştirmek bir işe yaramaz yine sesler gelmeye devam eder eğer çok rahatsız ederse yaza doğru değiştiriz (çifti 35 tl) dedi.

Bu sorun tüm arabalarda olurmu yoksa corsanın kronik sorunların bir tanesimi tam anlayamadım ?

Bu sesleri kesecek bişey yok mudur ?

KEMAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de beylikdüzündeyim...aynı şeylerden müzdaribim..hele ince yanak lastik ve yay da var...bazı sesleri duymamak lazım:))

tciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de beylikdüzündeyim...aynı şeylerden müzdaribim..hele ince yanak lastik ve yay da var...bazı sesleri duymamak lazım:))

Allah Yardımcımız olsun o zaman :) Çok ses geliyor gerçekten.Servisteki elemanın dediği doğrumudur bilemiyorum ama yol sesi gelse iyi araçtan gelince insan kötü oluyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben her sene kışa girmeden değişirim .viraj demir lastiği yazın değişmenin mantığı neymiş ustana sorarmısın?yan sanayisi 10 lira taktır gitsin ustam yağlatmayla filan olmaz lastik zamanla sertleşiyor.corsalarda kronik

tciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her sene kışa girmeden değişirim .viraj demir lastiği yazın değişmenin mantığı neymiş ustana sorarmısın?yan sanayisi 10 lira taktır gitsin ustam yağlatmayla filan olmaz lastik zamanla sertleşiyor.corsalarda kronik

Saollasın hocam öyle yapmak lazım çünkü sesler gerçekten rahatsız edici... Sanayiye gittiğimde değiştireyim.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele biniyosan ozellikle araban isinana kadar gelen seslere pek bakmican yoksa pisikopat oluyosun. ilk aldigimda yaklasik bir yil her hafta sanayide aliyodum solugu.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende beylikdüzünde oturuyorum benim corsa da arkadan gelyordu servis amortsör lastiklerinden geliyor dedi söktürüp yağladılar birdaha olursa değişecek dediler.60 tl ye maal oldu öndekininde problemi o olabilir