ön takım ve kapılardan gelen ses

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar.. corsa c aracımın ön takımlarından ve tahminen direksiyon kutusundan ses geliyor.. aracın kronik sorunu zaten ama ses gittikçe arttı artık rahatsız etmeye başladıı.. bir ustaya göstericem ama size danışmak istedim öncelikle hangi parçalar değişmeli hangi parçalar ses yapıyorr.. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

esas sinirimi bozan konu ise geçen arabayı yıkatırken farkettim sol arka kapı kapanırken yada kapalıyken arabanın kasasına çarpmış ve boyada hasar oluşmaya başlamış..zaten kapıdanda gacır gucur ses geliyor.. ustaya gittim kapattı açtı baktı.. sert kapatmaktan olur dedi.. araya bi takoz koydu orayı esnetti falan.. anlam veremedim yaptıklarına :)
sizce bu neden olur ne yapmam lazım yada ne yaptırmam lazım.. sesler o kadar sinir ediyor ki arabayı değiştirmeyi düşünüyorum.:(

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on takimda z rot rotkolu rotbasi salincak amortisor bunlarin kontrol edildikten sonra degismesi gerekebilir

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on takimda z rot rotkolu rotbasi salincak amortisor bunlarin kontrol edildikten sonra degismesi gerekebilir

öncelikle yorumunuz için teşekkürler..
ben 30 bin km önce z rot koluyla viraj lastiklerini değiştirmiştim.. ses kesilmişti.. ama yan sanayii parça takıldı o zaman parça bulamamıştık.. yine sorun onlarda olabilir...
kapılarla ilgili bir fikri olan yokmu.. benim esas sorunum kapılardan gelen gacır gucur sesler :(

tekelioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihan bence ön süspansiyon üst takozlarına bir baktır.Büyük ihtimal takozlar değişicek.Ve bence imkanın varsa orjinal parça taktır takozları.Yan sanayi olanlar çabuk sertleşebiliyor.