karter koruma fiyatı? faydası? zararı?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: karter koruma fiyatı? faydası? zararı?

benim artık pazarlık payım kalmamıştı. en son rica ettifimde 100tl olur dediler. siddetle tavsiye ettiler..

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende hediye olarak taktırdım Karter Korumayı sebebini sorduğumda türkiye şartlarında olmazsa olmaz dediler.

Almanlar neden bilsin tüm yollarımızın bozuk olduğunu :)

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karter koruması cidden faydalı bir ürün olsaydı tahminimce fabrika çıkış olarak eklenir NCAP testlerine de girerdi.
motorun altında karter koruma olmamasının sebebi , ciddi bir kaza anında motor'un araçtan kopup kabin içine girmesini engellemek içindir.
Karter koruma olduğu durumda motor düşmez ve allah korusun kabinin içindekilere zarar verir.

Tabii Türkiye yollarında haftada bir karteri delmek içten bile değil , takıp taktırmama kararı size kalmış.
7 sene Corsa aracımda takılı idi. Bir kere faydasını görmedim bu yüzden yeni aracıma taktırmadım.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Karter korumayı ben taktırdım ancak aracı alırken servıs bana hedıye etmıştı...fıyatını sordugumda 120 tl + işcılık demışlerdı.Ama kesınlıkle onerırım ozellıkle benım gıbı aracına yay taktıran arkadaşlara...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
Karter korumayı ben taktırdım ancak aracı alırken servıs bana hedıye etmıştı...fıyatını sordugumda 120 tl + işcılık demışlerdı.Ama kesınlıkle onerırım ozellıkle benım gıbı aracına yay taktıran arkadaşlara...
neeee? sen yay mı taktırdın? hangi marka? kaç mm? kaç para? çabuk cevap bana konuş..  battle_Teroriste

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Murat.Dursun link' Alıntı:
Karter koruması cidden faydalı bir ürün olsaydı tahminimce fabrika çıkış olarak eklenir NCAP testlerine de girerdi.
motorun altında karter koruma olmamasının sebebi , ciddi bir kaza anında motor'un araçtan kopup kabin içine girmesini engellemek içindir.
Karter koruma olduğu durumda motor düşmez ve allah korusun kabinin içindekilere zarar verir.

Tabii Türkiye yollarında haftada bir karteri delmek içten bile değil , takıp taktırmama kararı size kalmış.
7 sene Corsa aracımda takılı idi. Bir kere faydasını görmedim bu yüzden yeni aracıma taktırmadım.

Sn Dursun ben de corsa'ma taktırdım. bircok defa stabilize yol kosullarında aracımın altını sürttüm... bir çok defa uzun yolda ne oldugunu anlamadıgım, taş,vida, tahta, vb bir takım cisimin siddetle motor alt kısmına çarptıgına ve buyuk gurultu kopardıgına sahit oldum.. aceba karter koruma olmasaydı, motorum bu etkilerden korunabilir miydi? aceba karter koruma olmasa idi, deniz kenarında fırtınalı zamanda ve yogun yagıslı hava kosullarında motor blogumun alt tarafı sürekli tuzlusun etkisine maruz kalmaz mıydı? karter korumanın sizce hic mi faydası olmamıstır araclara ;) ?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kullanan arkadaşların karter korumaları deliksiz sac şeklinde mi yoksa üzerinde 2-3cm yarıçapında delikler var mı?

Serviste gördüğüm bir uygulamada sudan pek fazla koruyacak şekilde olmayan gözenekli bir yapıya sahipti.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

resimi ekleyemedim. link veriyim..

1547d1205639990-grand-vitara-gets-custom-made-skid-plates-p3150523.jpg

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

375 tl H&R marka + 70 tl işcilik

4 cm indiriyor aracı.Buluşmaya gelirseniz incelersiniz

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
375 tl H&R marka + 70 tl işcilik

4 cm indiriyor aracı.Buluşmaya gelirseniz incelersiniz
nereye geliyom yaw? birincisi ben ankaradayım hadi onu geç arabam yok arabaammmmm  31agryyy depresyondayım zaten arabasız kaldım offf offfff 012uhu, neyse iyi yapmışınız yay takmakla ben de hemen olmasa da biraz parasal açıdan rahatlayınca yaptırcam eibach yada h&r