Kar & Kış Lastiği

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar & Kış Lastiği

Uygun kış lastiği seçerken aracın fabrika çıkış lastiğinin hız endeksinden düşük endeks takılmalıdır derler. Mesela V ise T veya H gibi.

Benim Turanzalar 91V, aldığım kış lastiği 95V. İkisinin de hız endeksi V. Ne gibi bir mahsuru olabilir?

Daha düşük hız endeksi seçmenin sebebi ne oladır?

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Uygun kış lastiği seçerken aracın fabrika çıkış lastiğinin hız endeksinden düşük endeks takılmalıdır derler. Mesela V ise T veya H gibi.

Benim Turanzalar 91V, aldığım kış lastiği 95V. İkisinin de hız endeksi V. Ne gibi bir mahsuru olabilir?

Daha düşük hız endeksi seçmenin sebebi ne oladır?
Benimkiler V idi, kışlıklar H. Farkında olmadan doğru bir seçim yapmışım demek ki. Ama düşük hız endeksi takmak gerektiğini bilmiyordum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sadece önlere kışlık takıyorum, normalde kar-buz bile değmiyor tekere burda kışın ama olur da uzun yola giderim diye sadece 2 tane almıştım.

Bugün balansını yaptırırken lastikçi resmen azarladı "öne takıp arkaya takmamak intihar" diye!  general__p

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben sadece önlere kışlık takıyorum, normalde kar-buz bile değmiyor tekere burda kışın ama olur da uzun yola giderim diye sadece 2 tane almıştım.

Bugün balansını yaptırırken lastikçi resmen azarladı "öne takıp arkaya takmamak intihar" diye!  general__p

Sadece önlere kış lastiği takmak, ilk hareketi verdiğinizde işinize yarar. Yola çıktığınızda dengeyi kaybedip savrulma riskiniz var. Kesinlikle katılıyorum lastikçinize...

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

Bugün balansını yaptırırken lastikçi resmen azarladı "öne takıp arkaya takmamak intihar" diye!  general__p

Ben Alfa 164 gibi hızlı bir araçta (205 hp) 3 sezon sadece önlerde michelin kış lastiği kullandım ki arkalar V desenli hız lastiği yani ince diş hem de 255 taban. Sene 2003-2004 ler. İstanbulda çok ağır kış yapmıştı o seneler. Keçi gibi her yere indim çıktım buzun üzerinde hız da yaptım zank diye de durdum. İdeali 4 kış lastiği ama 2 kış lastiği hiç yoktan iyidir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önceki aracım Focus ta ve şimdi Astra da sadece önde kar lastiği kullanıyorum, karda denediğim kadarıyla arka kısım öyle sanıldığı kadar kolay çizgisini bozmuyor çünkü ağırlığın büyük kısmı ön tekerlere basıyor, birkaç sert zigzag yapmadan arka kısım kaydadeğer bir hareketlenme göstermiyor iki araçta da.

Ama karda hızlı sürüş-viraj + yüklü kullanımda arka kısmın frenlerken savrulması çok daha kolay olur elbet, bu yüzden 4>2 gerçeği burda da geçerli.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende michelin alpin a4 kullanıyorum ve memnunum yazlık hankook lardan yumusak ve tutusu daha iii
kar performansı ise iyi tavsiye ederim

huseyin_k80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu gün yetkili servisden kış lastiklerimi aldım michellin alpin a4...nasıldır ilk defa kullanacağım?

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Petlas aldım bende ---Snow Master--- inşallah iyi çıkar performansını beğenirim good year istiyordum ama bu kadarına yetebildik..
Bundan önce baya araştırma yaptım michelin alan herkes memnun değerleri lastik etiketide iddialı bence fiyatı fazla ama aldıysanız hayırlı olsun kalite 045thumbsup