Kaputu kapatmak

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputun ön taraftaki sistemi iki kademeli bildiğim kadarıyla. Siz kaputu kapatırken nasıl kapatıyorsunuz acaba?
Kaputu açtıktan sonra hafifce bırakınca kapanmıyor ve üzerine hafifçe bastırınca kapanıyor; bu şekilde mi kapatıyorsunuz?
Yoksa biraz yukarıdan bırakınca tek bırakmayla kapanıyor bu şekilde mi kapatıyorsunuz?
Bunu şunun için soruyorum aracıma işlem yapıldıktan sonra kaputu hafif bırakıp üzerine bastığımda kapanmadığını yukarıdan bırakınca kapatıldığını farkettim
Ustaya sorunca bunu yukarıdan bırakıp kapatıcaksın dedi ama pek de inandırıcı gelmedi, ne düşünüyorsunuz?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaputu kapatmak

Valla ben biraz yukardan bırakıyorum tam olarak kapanıyor. (Ha açmak kısmı daha meşakkatli, ilk açmaya çalıştığımda açamayıp kullanma kılavuzuna bakmak zorunda kalmıştım) :) Ama en garantisi yine biraz yüksekten bırakarak kapatmak gibi.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klasik servis ustası uydurması Hakan hocam, arada yağına suyuna bakmak için açıyorum kaputu, kapatırkende kilidin üstüne hafifçe bırakıp kapanması için elimle bastırıyorum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

çellocu link' Alıntı:
Klasik servis ustası uydurması Hakan hocam, arada yağına suyuna bakmak için açıyorum kaputu, kapatırkende kilidin üstüne hafifçe bırakıp kapanması için elimle bastırıyorum

Hadi yav? Ben şimdi boşuna mı dangır dungur kapatıyorum bunu? :) Astra G'den alışkanlık benimki, o öyle hafif bastırmaya, kilit üstüne nazik bırakmaya pek gelmez o çünkü. :)

kimikimi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tarif ettiğiniz her iki şekilde kapanması gerekiyor. bastırarak kapatma şeklini başka bir astra j ile örnekleme yaparak kıyaslayabilirsiniz.
fakat ben bastırarak kapatma şeklini tercih etmiyorum, 4-5 parmak yukarıdan bırakarak çok sakin bir şekilde kapanıyor.
Ayrıca aracın ön taraftaki geçiş hatlarını elinizle yüzeysel olarak kontrol edin. kaput düşük - çamurluk yüksek gibi yada önfar yüksek gibi vs.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mesajı yazdıktan sonra emin olamadım gittim denedim aynen dediğim gibi kapanıyor arkadaşlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kimikimi link' Alıntı:
Ayrıca aracın ön taraftaki geçiş hatlarını elinizle yüzeysel olarak kontrol edin. kaput düşük - çamurluk yüksek gibi yada önfar yüksek gibi vs.  
evet kaput hafif düşük gibi
bahsetmek istediğim her iki şekilde de kapanabiliyor ama araç işlem gördükten sonra hafif üzerine bastırarak
kapanmadı daha önce ben de hafif bastırıp kapatıyordum kaputu
öyle yukarıdan dann diye hiç bırakmamıştım
araç şimdi serviste telefon edip tekrar söylüyeceğim

kimikimi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçi bu dediğim olayı tüm araç sahipleri kontrol etse yeri vardır. nitekim benim aracımın sağ ön tarafta kaput, ön farın istikametine göre düşüktü.
kaputun altında bulunan plastik vida ile hafif yükselttim. şimdi ön taraftaki tüm geçişler simetrik.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Yukardan bırakarak kapatıyorum, şu ana kadar herhangi bi sorun olmadı.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Yukardan bırakarak kapatıyorum, şu ana kadar herhangi bi sorun olmadı.
benim araçta da yukarıdan bırakınca kapatılıyor onda bir problem yok
ama kaputu hafif bırakıp üzerine bastırınca kapanıyordu önceden şimdi kapanmadı
bir yay ayarı vardır mutlaka diye düşünüyorum
servisi telefonla aradım tekrar kontrol edilecek bakalım nasıl bir sonuç çıkacak ortaya