Kaputu kapatmak

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaputu kapatmak

Ben iyice sordum şimdi ustaya kesinlikle biraz yukarıdan bırakmak gerekiyormuş kaputu
el ile bastırınca alttaki yayda zamanla bozulma olabilirmiş
Son noktayı da koymuş olalım; yani kaput hafif yukarıdan bırakılıp kapatılacak :D

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende hafiften indirip, az bir mesafe kala bırakıyorum, bastırmaktan daha sağlıklı bence.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben arabamı almak için bayiye gittiğimde hemen girişte kaçırmayın 1000 TL indirim yazan su mavisi Astra J duruyordu.
Merak edip satış danışmanı arkadaşa sordum niye indirimli satıyorsunuz diye
Danışman arkadaş: sağ olsun bir müşteri kaputu açıp motoru inceledi, kapatmak isterken tam kapanmayınca iki eliyle bastırıp kapatmaya çalıştı hem sağda hem solda ufak ezilmeler oldu dedi. Baktığımda da kaputun iki noktadan ezildiğini gördüm.

O günden beri kaputu yukarıdan bırakıp kapatıyorum, baktım kapanmadı tekrar açıp yine bırakıyorum  :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aldığım günden beri yukardan bırakıyorum ne yalan söyliyim bastırıp kapandığı bilmiyordum bile hep yukardan bıraktım alışkanlık

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Ben arabamı almak için bayiye gittiğimde hemen girişte kaçırmayın 1000 TL indirim yazan su mavisi Astra J duruyordu.
Danışman arkadaş: sağ olsun bir müşteri kaputu açıp motoru inceledi, kapatmak isterken tam kapanmayınca iki eliyle bastırıp kapatmaya çalıştı hem sağda hem solda ufak ezilmeler oldu dedi. Baktığımda da kaputun iki noktadan ezildiğini gördüm.

O günden beri kaputu yukarıdan bırakıp kapatıyorum, baktım kapanmadı tekrar açıp yine bırakıyorum  :D

Musterinin buldozer olanindanmis o da. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=MeRt link=topic=2791.msg59104#msg59104 date=1321890422]

Musterinin buldozer olanindanmis o da. :)
[/quote]

:D :D :D

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben usta tamirci edasıyla kolları sıvayıp da motora giriştikten sonra işim bitince kaputu daaan diye yukarıdan bırakıyorum ki motor üzerinde çalıştığımız belli olsun. Yoksa o hissi vermiyor. (Ha bu arada yaptığım iş de silecek suyu koymak 011zaa)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
kapı dedinde geçen okuduğum bi yazı geldi aklıma
araçtan inip uzaktan merkezi kilitle kapıları kapattığınızda mutlaka elle kontrol edin
çünkü hırsızların yeni taktiği, siz kapatma tuşuna basarken marka model farketmeksizin yakın mesafedeki hırsız elindeki anahtarın açma tuşuna bastığında, kilit sisteminin frekansları okumasını engelleyebiliyormuş. sinyaller yandığında kapıların kapandığını zannetmenize rağmen aslında kapılar kapanmıyormuş.

Pimpirikli olmanın faydaları, her zaman en az bir kapımı mıncıklamadan gitmem. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet hatta haberlerde bile çıkmıştı bu
ben de kapattıktan sonra kapıları kontrol ederim
ama çoğu zaman kapıyı kumandadan kilitleyip elle kontrol edince
ya ne kıymetli arabası varmış imajı oluşuyor gibi geliyor bana :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Her zaman için en son bir manuel dokunuş lazımdır.