Kaporta Tampon Bölgesi Kronik Sorun

Aracınızda Tampon Birleşim Hataları Var mı?

• Evet

Oy: 31 59.6%
  • Hayır

Oy: 21 40.4%

• Kullanılan toplam oy
    52

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Değerli Opelciler,

Aracım sağ ve sol arkalardan cok ciddi olmayan darbeli durumda... Malumunuz, aşağıdaki resimde oldugu gibi tampon birleşim bölgesi orjinali gibi durmuyor. Servis bunun normal oldugunu icindeki tırnakların kazada yıpranıp koptugunu ve daha fazla zorlanırsa komple kırılabilecegi ve daha da kötü durabileceği bilgisini verdi. Sağda solda bakıyorum gercekten de bir astranın kazası olup olmadıgını buradan anlayabiliyorsunuz. Aynı durumda önlerde de mevcut...Merak ettiğim şu, gerçekten de bunun aracın dizaynına uyum saglayacak sekilde onarılması mümkün degilmidir?Yoksa öylesine yerine takılmışmıdır sizce?

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• S6302575.jpg
    S6302575.jpg
    33.1 KB · Görüntüleme: 160
  • S6302572.jpg
    S6302572.jpg
    30.7 KB · Görüntüleme: 144
  • S6302573.jpg
    S6302573.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 135
Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arka sag da barız cıkıntı var tamponda sankı oturmamıs

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sag da barız cıkıntı var tamponda sankı oturmamıs

Evet oturmadığı doğru zaten de , gercekten de sebep ,tampondaki tırnakların daha fazla zorlanarak kırılmaması mıdır acaba?

Ya çamurluklar hatalı düzeltildi ya da bunda başka birşey var,

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok belli değil hatta siz resmi koysanız arabada tuhaflık varmı diye sorsanız %90 hayır yok der.Ancak aynı durum benim opeldede ön tamponda vardı hatta arasını ayırıp baktığımda tırnak kopmuş görünüyordu.servise bıraktığımda söyledim yapmışlardı ama nasıl yapmışlar bilmiyorum.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Benimkinde sağ çamurluğun darbeli olduğu hemen anlaşılıyor çünkü tampon dışarda duruyo. sanırım bu durumun onarımı oto kinge dahilmiş. yaptırmayı düşünüyorum.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkinde sağ çamurluğun darbeli olduğu hemen anlaşılıyor çünkü tampon dışarda duruyo. sanırım bu durumun onarımı oto kinge dahilmiş. yaptırmayı düşünüyorum.

Otoking den kastınız nedir? Cahilliğime verin ;) Yani yapılabilir birşeyse ne ala...Ben de onu merak ediyorum :) Yaptırdıgınızda haberleşelim, bakalım oluyor mu?

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok belli değil hatta siz resmi koysanız arabada tuhaflık varmı diye sorsanız %90 hayır yok der.Ancak aynı durum benim opeldede ön tamponda vardı hatta arasını ayırıp baktığımda tırnak kopmuş görünüyordu.servise bıraktığımda söyledim yapmışlardı ama nasıl yapmışlar bilmiyorum.

Anladım...Bu tırnaklar tamponda plastik aparatlar mı?Ben görmedim, bakmadım da daha önce...Ya da şasidede bunların birleştiği yerlede mi kırılmalar olabilir mi?Ve şasidekiler de plastikmidir bilen var mı?

Evet pek belli olmaz ilk bakışta ama araç alım satımında direkt göze batar...Ben aracı değişeni olmadıgı ve km si fazla olmadıgı ve de yürüyeni motoru saglam oldugundan dolayı tercih ettim.Yani bile bile neden aldın diye soran olursa diye söylüyorum ;)

Ayrıca ek bir soru....Benim sağ ön camurlukta ,farı da kırmış ve değişmesine sebep olmuş bir darbeden dolayı farda digerine göre solukluk var, ya da ne diyelim; pusluluk..Biri orjinal oldugu icin diyorum.Acaba bu puslu olan farı, yenisine oranla netleştirmek,silmek belki tozunu almak mümkünmüdür?Bunlar tek parça sökülemez şeyler mdir yoksa?

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
tampon tırnagı kırılmıs da olabılır plastıktir oto kıng de onarıyolar benım kasko da oto kıngle anlasmalı cok guzel ıscılık yapıyolar

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende böle bi sorun yok ama arka tampona güneş çarptıkça plastik genleşio mu artık napıo anlamadım, biraz dışa doru açılıyo..
gölgeye çekince, eski haline yani sorunsuz haline dönüyo...