Kapılar Kilitlenince Dış Aydınlatma

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapılar Kilitlenince Dış Aydınlatma

Maalesef arabayı kilitleyince farların otomatik yanma fonksiyonu bulunmuyor. Follow me home özelliği manuel olarak kol çekilerek devreye giriyor. Araç ayarlarından yapılan dakika ayarı ise follow me home yapınca farların ne kadar süre açık kalacağını ayarlıyor.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
orjinalinde nasıl oluyor kumandadan açınca farların yanması?Ben kendim bir bağlantı yapabilirim.kapı kilidini fara bağlarım kapı açılınca far açılır kapatınca kapanır güzel olmaz mı?

Bir modül yaparsan olur :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Bir modül yaparsan olur :)
modül yapacam abi zaten hatta projesini çizmeye bile başlamıştım ki şu an kafama dank etti.araç hareket halinde kilitlenince farlar kapanır..başka bir yol düşünmek lazım

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yabgu link' Alıntı:
Araç ayarlarından yaptım, 1 dak.
Daha sonra anahtarı çıkarıp selektör gibi kendime çektim, ilk kapamada 1 dakika aydınlatıyor dış ortamı, ikinci seferde kapamada aydınlatmıyor, ama kapıları her açtığımda dış aydınlatma çalışıyor.
anlamadım gitti yapılması gereken bu değil mi

Siz aracı kilitlediğinizde değil, aractan inerken selektör yaptığınızda sistem devreye giriyor. Ve kapıları kilitlemesiniz bile ayarladığınız süre kadar sonra sönüyor.

Yani ışıklar  aracın kapıları kilitlenince değil selektör yapınca yandığı için 2. kez kapıları kilitlediğinizde de normal olarak aktif olmuyor.

yabgu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Siz aracı kilitlediğinizde değil, aractan inerken selektör yaptığınızda sistem devreye giriyor. Ve kapıları kilitlemesiniz bile ayarladığınız süre kadar sonra sönüyor.

Yani ışıklar  aracın kapıları kilitlenince değil selektör yapınca yandığı için 2. kez kapıları kilitlediğinizde de normal olarak aktif olmuyor.
Peki istediğim şekilde olur mu, yoksa bu özellik yok mu araçta..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yabgu link' Alıntı:
Peki istediğim şekilde olur mu, yoksa bu özellik yok mu araçta..

Hayır  böyle bir özellik yok maalesef.

Garajınızın konumu ya da diğer şartlar uygun olur mu bilmiyorum ama şöyle bir yöntem izleyebilirsiniz:

Araçtan inerken selektör kolunu çekin ve yolunuz aydınlansın. Işıklar sönünce kapıları açma tuşuna basın ve ışıklar yine yansın (karşılama modunun açık olması lazım) ve gideceğiniz yere vardığınızda kapıları kilitleyin.

yabgu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Canımız sağ olsun, ilgilenen ve değerli fikirlerini beyan eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim..
Forumda yeni olduğum için pek girmiyorum, yol yordam da bilmiyorum :)
Aslında bazı düşüncelerim var kendi adıma, bazı parçaları yurtdışından temin gibi, örneğin kapı eşiği ledleri vs, biraz bilgi birikimim olsun ondan sonra uygulanabilecek aksesuarları fiyat ve performans çevresinde alacağım, imkan olursa diğer arkadaşlara da parça konusunda yardımcı olmaya çalışırım, forumda bir tane ingolstadt'tan arkadaş var sanırım bende ingolstadt doğumluyum audinin önemli fabrikalarından birinin olduğu bölge..
neyse çok konuştum..
yardımlarınız için tekrar teşekkürler, bu ara car detailing ile uğraşıyorum, azda olsa bilgi edindim yardım edebileceğim bir husus olursa çekinmeden ulaşın. Uber blue bezden satan yada getirten olursa almak isterim, tüm arkadaşlara da tavsiye ederim..

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Far anahtarında Auto konumu var ise bu konumda aktif oluyor olabilir.Yok ise Auto özellikli bir far anahtarı ile aktif olabilir ama buda yanılmıyorsam araçta otomatik far sensörü var ise aktif olma ihtimalide var.Yok ise hiç uğraşmayın bu fallow me otomatik far sensörü ile alakalı bir ünite diyebilirim.Haricen bu Ecu ler bulunursa muhakkak araçta soketleri mevcuttur diye düşünüyorum.
Yada haricen bir fallow me kartı tasarımı ile tesisata uygulamalar yapılarak monte edilebilir ama bu araçlara uygun olanı yapıyorlar mı bilmiyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar sormak istediğim, Follow me zaten kolu çekerek yapıyorum da ben uzaktan kumanda ile açtığımda farlar da yansın istiyorum "karşılama modu" gibi. Araç config ayarlarında araç dış aydınlatma gibi bir şey var ama deactive durumda, active edemiyorum. Bunun kapalı olmasının sebebi sanırım edition olması ve bu yüzden araç beyninden yazılımsal olarak kapatılmış olması... doğru mudur bu tespit?

Not: Hayatımda kurduğum en devrik cümleydi. (Kafam dağınık bu aralar kusuruma bakmayın)

:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Arkadaşlar sormak istediğim, Follow me zaten kolu çekerek yapıyorum da ben uzaktan kumanda ile açtığımda farlar da yansın istiyorum "karşılama modu" gibi. Araç config ayarlarında araç dış aydınlatma gibi bir şey var ama deactive durumda, active edemiyorum. Bunun kapalı olmasının sebebi sanırım edition olması ve bu yüzden araç beyninden yazılımsal olarak kapatılmış olması... doğru mudur bu tespit?

Not: Hayatımda kurduğum en devrik cümleydi. (Kafam dağınık bu aralar kusuruma bakmayın)

:)
Aynen dediginiz gibi. Auto mod olmasi lazim aracta far sensoru yani.