kapı çıtaları altındaki renk farkı !?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.
dün akşam Canerle beraber benim arabanın kapısındaki çitaları söktük. yapışkanları temizledik. ama çitanın altında kalan bölge arabanın renginden farklı bir tonda. uzun lafın kısası arabanın zamanla rengi açılmış ama çıta altları orjinal tonda kalmış.
sormak istediğim şu; tahmin ettiğiniz gibi bu farkı nasıl yok edebilirim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boyaya yapılacak birşey yok :(

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ilk aklıma senin kaputtaki folyodan geldi sonra açtım fotoyu jant renklerinde olsa dedim son kararım rötuş boyasını vur geç :D

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bir pastayla hallolur sanayide gözümün önünde bir araca pasta aıtıyorlardı o kadar nettiki renk değişimi gözüme inanamamıştım..

colorx2.jpg

2008TestSpotwithtape1.jpg

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede pasta cila ile halledilebilir gibime geliyor, bir dene istersen zararı olmaz:)...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
aynen bende pasta ile deneyeceğim. hatta belli aralıklarda 2-3 kez uygulamayı düşünüyorum. mesela 10 gün aralıkla. Caner sen tavsiye verme zaten. :):) allah biliir tinerle sil filan dersin :D:D

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oto boyacılar komple pasta işleminden önce zımpara geçiyorlar, o bölgede daha yoğun uygulanabilir, ancak pasta senin sorununu yüksek ihtimalle çözer.

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vernikli boyalarda renk farkını gidermenin bir yolu yok maalesef. Pasta, zımpara+pasta işe yaramaz. Çünkü verniğin altındaki boya zamanla güneşin etkisiyle rengini kaybediyor. Ama koyu kalan kısımlarda boya hala orijinal renginde. Dolayısıyla sizin verniğin üzerinden yapacağınız pasta vb. işlemler işe yaramaz.. Belki daha parlak bir yüzey elde edeceğinizden fark daha az anlaşılır hale gelebilir. Ama kesin çözümü yok..

Yukarıda örneği verilen kırmızı arabanın boyası opak olduğundan eski haline gelebilir. Çünkü vernik değil direk boyaya müdahale ediliyor.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opak arabalarda boya ile vernik karışık mı atılıyor yoksa hiç vernik yok mu boyada düz boya mı