kandırmışlar beniiiiiiii :(

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam heralde dünyadaki en fazla km yapmış araç seninki olcakk
opele söle belkii ödül falaan werirlerrr:kop: :kop: :kop: :kop: :yahoo:

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tanıdık bıldık arabayı almak cok onemlı...km araba alırken cok onemlı bı unsur olmamalı fıyat zaten km ile orantılı oluyor.gecmıs olsun takma kafana

trilogy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü bir durum. maaselef dürüstlük kalmadı toplumda.
bence araç alırken mutlaka bilgisayara bağlatmalı ve sadece km ye bakmamalı. bunun dışında basit noktalara da dikkat edilmelidir. Gaz pedalı üzerindeki aşınma, taban halı/lastiklerdeki aşınma,şoför koltuğu aşınmaları,direksiyon aşınmaları gibi kullanım aşınmaları gözlenmelidir. bu gibi ögeler araç km sine göre belli bir aşınma düzeyinde olmalıdır. bunlar çok yeni (değiştirilmiş demek) veya çok aşınmış ise şüphe duyulmalıdır bence.

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trilogy' Alıntı:
kötü bir durum. maaselef dürüstlük kalmadı toplumda.
bence araç alırken mutlaka bilgisayara bağlatmalı ve sadece km ye bakmamalı. bunun dışında basit noktalara da dikkat edilmelidir. Gaz pedalı üzerindeki aşınma, taban halı/lastiklerdeki aşınma,şoför koltuğu aşınmaları,direksiyon aşınmaları gibi kullanım aşınmaları gözlenmelidir. bu gibi ögeler araç km sine göre belli bir aşınma düzeyinde olmalıdır. bunlar çok yeni (değiştirilmiş demek) veya çok aşınmış ise şüphe duyulmalıdır bence.

Katılıyorum. 9 aracım oldu. Bu kriterler cok onemli. Yukardakilere ek olarak kapı mentese boslukları, kapı camlarının uzun kullanımdan dikey sekilde cizik cizik olması, kontrol dugmelerindeki asınmalar silinmeler de var. Pazarda gezerken bakıyorum km 110.000 yazıyor 94 model araba. İcine bakıyorum direksiyon damarları gorunmuyor, vites kolu asınmıs,koltuk kapı tarafı surtmeden dolayı incelmis yuh diyorum bu kadarmı dusurulur. Cunku aynı aracı bende kullandım ve 100.000 km ne durumda olacagını cok net biliyorum.
Oto pazarında gezdikce cok ornek goruyorum. Kime guvenecegini sasırıyor insan.
Diger konuda uzun yol aracları bu arabalarda asınmalar daha az olur yanıltıcı olur bu kriterlere bakmak.
Bu konu oyle benimsenmiski ben zorlugunu yasadım bir aracımda. İlk sahibi olan yakın arkadastan bildigim dusuk km arac aldım bende sadece haftasonları kullanırım ve haftaici kapalı otoparkta yatar yani km yapmaz gibi. Satarken inanmadılar bu gercek km degildir eminmisiniz diye stepne yerinden cıkmamıs, 4 lastikte orjinal ve cok iyi durumda en ufak asınma yok motor icindeki etiketleri bile pırıl pırıl duruyorken bile inanmakta zorluk cektiler.
Km dusurmek gercekten insanlıga sıgmayan bir sey bu insanların coluk cocugu yokmu hicmi haramdan haksızlıktan korkmazlar kul hakkı denen seyden hicmi haberleri yok. Cok yazık.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bencede kötü bir durum . malesef çoğu galericiler bunu yapıyor.Bütün araçlarada yapıyolar kaç kere gözümle gördüm adam bağlıyo bilgisayara araba 180 190 bindeyken oluyo yüzbin. Benim bildiğim kadarıylada elektronik olarak bkilometre düşürme anlaşılmıyor, tek yolu adam yetkili servise gittiyse serviste bulunan kayıtlardan anlaşılabilir. o yüzden ben hiç bir arabanın kilometresine inanmıyorum arabanın temizliğine motorun durumuna bakıyorum .

FAB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazık olmuş .kimsenin başına gelmes inşallah böyle şeyler.
2 kuruş fazla kazanmak uğruna insanlar kendilerini ana avrat sövdürmeyi kabul ediolar.yazık bu insanlara insan bile değiller.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yapılan çok ayıp birşey hatta daha agir sözlerlede ifade edilir ama burası yeri değil.Bizde vatandaşlar olarak artık farklı taleplerde bulunacagız.Yurtdısında arabası olan herkes bir dosya tutuyor, alış faturası, servis kayıtları ve faturaları, hangi parca takılmış ne yapılmış, ne zaman olmuş görebiliyorsun.Böyle alışkanlıkları bizlerinde kazanması lazım,aracını satarkende çıkartırsın dosyayı, belgeler konuşur.kimseye diyecek birşey kalmaz