KAMYONET ibaresi HUSUSİ OTO olarak değişir mi?

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız hüseyin abi senin vermiş olduğun kanun 2004. 2005 yılının başında ben aldım comboyu kapalı ve kamyonet. şuan ki yeni kanunda ruhsatı çıkmış aracı hiç bir şekilde değiştiremiyorsunuz. ama aracınızı sıfır alırken projesini çizdirdiğiniz taktirde oluyo. zaten senin vermiş olduğun o fark olayıda sıfır alırken uygulanıyo. değiştirmek istiyosan ötv farkınıda ödüyosun.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız hüseyin abi senin vermiş olduğun kanun 2004. 2005 yılının başında ben aldım comboyu kapalı ve kamyonet. şuan ki yeni kanunda ruhsatı çıkmış aracı hiç bir şekilde değiştiremiyorsunuz. ama aracınızı sıfır alırken projesini çizdirdiğiniz taktirde oluyo. zaten senin vermiş olduğun o fark olayıda sıfır alırken uygulanıyo. değiştirmek istiyosan ötv farkınıda ödüyosun.
yazın bizim arkadaş transporter ı çevirtmişti 3000 milyar gibi bi paraydı sanırım

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman yine bi değişiklik söz konusu olmuş olabilir. ama 2004 kanunundan sonra 2005 in başında düzeltme olarak bu şekilde çıkmıştı. daha sonra yine bi düzelme felan olduysa bilmiyorum.

Son düzenleme:

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok be abiler vazgeçtim ben yawwww
arada baya fark çıkacak gibi değmez yanii uğraşmaya
giderim her yıl muayenemi olurum napıyım ;)

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
sen en iyisi bi iş takipçisine git bi konuş belki uydururlar

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bir sigortacıya sordumm..
Hafif ticari araçların belli bir kiloya kadar olanları hususi oto ya çevrilebiliyormuş..
Maliyeti ise aracın kesilen fatura meblağı üzerinden belli bir ÖTV farkı ödeniyormuş oda 1.500-2.000 YTL arası olabiliyormuş.. Daha sonra bir makina mühendisi tarafından aracın projesi çizdirilip başvuru yapılıyormuş.

Yani yaklaşık 3.000 ytl civarında bir masraf çıkıyormuş.
Sonuç olarak 3.000 ytl benim aracın yaklaşık 15 YILLIK MUAYENE ÜCRETİ (heryıl 150 YTL)
Sonuç olarak 3.000 ytl benim aracın yaklaşık 30 YILLIK SİGORTA ÜCRETİ (Yani normal oto sigortası ile kamyonet arasında ortalama 100 ytl fark var)

başkada avantajım yook.. vergide çıkacak farkta o kadar karlı değil

YANİ DEĞMEZZZZZZZZ GEREKSİZZZZZZ ANLAMSIZZZZ

Ben heryıl muayenemi yaptırırım .. heryıl sigortaya 100 ytl fark veririm paşa paşada binerim PANELVANIMA :D