KAMYONET ibaresi HUSUSİ OTO olarak değişir mi?

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce bu konuyu nereye yazacağımı bilemedim
en uygun yer herhalde burasıdır dedim :)

Sorum şu arkadaşlar..

Aracım 2005 model Opel Combo City Plus 1,3 CDTİ

Aracımın ruhsatını Aralık ayında değiştirecem (nedeni bankaya kredi borcum bitecek İNŞALLAHHHHH.. ruhsattaki "xxxx bankasından rehinlidir" yazısını sildirecem kıl oluyomm) :mad:

neyse aynı zamanda ruhsatımda aracın cinsi kısmında KAMYONET yazıyor buda hem sigortada bana zarar, hem de her yıl muayene gerekiyor, hemide kaskoda pahalı :cry: Yaw arkadaş ben memur adamım kalabalık ailem var ve bu aracı hanım ve çocuklarımla gezmek için kullanıyom yani aile arabası :)

Ben bunu HUSUSİ OTO olarak değiştirebilirmiyim? nasıl olcek bu iş???? bilen varsa bilgi verirse DUA ederim :help: :D

Son düzenleme:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sanırım degısmıyor
genede emnıyete yada sıgorta ısı takıp edenlere sor ıyı bılırler

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolunu bulursan sildirtirsin burda panelvandan cevirip dolmus yapanlar var mühendis raporu falan alman gerekiyo galiba olur bi trafik takipcilere sor onlar bilirler benden bu kadar...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde starex var ruhsatta hususi oto yazıyor önceden kapalıydı arkasını açtırdık ama önceden kamyonet mi yazıyordu onu hatırlayamadım

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende değiştiğini biliyorum, bir arkadaş pejo-partneri otomobil olarak kaydettrimişti.Ayrıca ruhsatta otomobil olması bazen avantajlı oluyor, şehiriçinde bazı saatlerde bazı yollara kamyonetlerin girmesi yasak.sende kamyonet oldugun için ceza yiyebilirsin.biz connectle ceza yedik, oradan biliyorum

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim şirketin corsa panelvanlarda kamyonet yazıyor..Nasıl iştir bu anlamadım küçücük arabaya kamyonet ne maksatla yazarlar..Vardır elbet değiştirmenin bir yolu..Trafikçiler bilir yada bir kolayını bulur :)

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
kamyonet yazan araçların ötv si düşük arkadaşlar
eğer h.oto yazmasını istiyorsanız aradaki ötv farkını ödeyip çevirebiliyorsunuz ama bu fark bayağı var yanılmıyorsam

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
5228 sayılı Kanunun 25 inci maddesiyle, bu Kanunun yayımı tarihini izleyen üçüncü gün olan 3/8/2004 tarihinden itibaren ÖTV Kanununa ekli (II) sayılı listenin 87.03 G.T.İ.P. numarasındaki araçlarda vergi oranları; silindir hacmi 1600 cm³’ü geçmeyenlerde % 30, 1600 cm³’ü geçen fakat 2000 cm³’ü geçmeyenlerde % 52, 2000 cm³’ü geçenlerde de % 75 olarak tespit edilmiştir.

- Kapalı kasalı olup silindir hacmi 3000 cm³’ü geçmeyenlerde % 10, 3000 cm³’ü geçen fakat 4000 cm³’ü geçmeyenlerde % 52, 4000 cm³’ü geçenlerde % 75,

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
bu tabloya göre 1.3 motor araca
silindir hacmi 1600 cm³’ü geçmeyenlerde % 30
Kapalı kasalı olup silindir hacmi 3000 cm³’ü geçmeyenlerde
% 10, aradaki fark %20

bunu ödediğin zaman aracın olur h.oto

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş