kalorifer rezistansı

astracigim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadlar malum havalar soğudu, motor ısınıncaya kadar arabanın içinde donuyoruz, aracıma kalorifer rezistansı takılabiliyormu, takılabiliyorsa ankara'da nerede taktırabileceğimi bilen varmı?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kalorifer rezistansı diye birşey varmı duymadım hiç.
Kalorifer yerine koltuklara ısıtma pedleri koysanız daha pratik olmazmı.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektirikle ısınan kumaş yastıklar ve mini battaniyeler var,evde ısıtır ve arabada koltuğun üstüne koyabilirsiniz sabah,

yada 12 voltu 220 ye çevirici alın takın arabada ısıtın,hem de laptopdan cebe kadar herşeyi arabada şarz edebilirsiniz..
ben fotoğrafçıyım dış mekan çekimlerinde modelleri sıcak tutmak için çok kullandım
fakat aküye çok yükleniyor ısıtıcılar..birkaç defa sürpriz yaptı bana..bilginiz olsun

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opel.com.tr/site/showroom/antara/equip1.html linkinde var. Antara 'da standard bi özellikmiş "Quick heat"
İşte bunu astra H 'ye takabilirmiyiz diye merak ettim sadece

bu özellik sadece ön camı ısıtıp buzlanmayı veya buğu yapmasını engelleyen
gizli rezistans gibi bir şey olmalı

daha önce kullandığım Ford Scorpio da vardı..ön cama çok dikkatli yakından bakınca içinde ince rezistans telleri görünüyordu ve devreye aldığımda ön cam buğusunu çabucak gideriyordu fakat aracın içine bir katkısı yoktu..

astra H a çok kolay monte edilebileceğini düşünmüyorum maalesef..antarada sadece dizelde sunuluyor,sanırım dizel motor geç ısındığı için..

Son düzenleme:

astracigim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Quick Heat (Hızlı ısıtma).

Elektronik olarak kontrol edilen bir hızlı buz çözme ve ısıtma sistemi. Otomobil çalıştırıldıktan sonra kısa bir sürede ön camdaki görünürlüğü ve sıcak bir iç mekan sağlamaktadır. Dizel motoru ile standarttır.

Dediğiniz doğru ama burada iç mekanı da ısıttığı söyleniyor. Bu da ancak ve ancak rezistans ile olabilir bence. Bi antara cı gelsede açıklasa olayı :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger paraya kiyrsan webasto veya ebersbaächer stand heizung var..saat ve komandali ayarliyorsun 5 veya 10 dakkika kala devreye giriyor aracin motorunu ve icini isitiyor....saatde 0,5 litra mazo ile caliyor..tabii benzinli araclar icinde var..ise gitmeden önce haftalik saatini ayarliyorsun kapidan cikmadan 5-10 dakika kala devreye giriyor veya acil cikacaksin komanda ile devreye sokuyorsun..aracina girdiginde firin gibi buz kazima derdin yok.... tabiii 1500-2000 tl civari arti montaj
Standheizung_Werbung.jpg

Son düzenleme: