Kalorifer klaperlerınden ses gelıyor

• Konuyu başlatan tonyhawk
  • Başlangıç tarihi
T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bugun sunu fark ettım daha once hıc dıkkatımı cekmemıstı orta konsoldakı kalorıfer tuslarında ayaklar govde ve ust bolum dıye 3 tane tus var ya bu tusların sırasıyla alt kısımdan ıtıbaren acmaya basladıgımda en usttekı tusa bastıgımda yonu belırleyen motordan cok ıgrenc bır surtme sesı gelıyor aynen tahta kapı gıcırtısı gıbı bu sese daha once dıkkat eden varmı acaba aldıgımdada boylemıydı bılmıyorum ama  pazartesı sabah servıse gıdecegım ınsallah klıma kutusu komple degısmez .eger degısırse on gogus komple sokulmesı gerekıyor.arac durdugu yerde problem yaratıyor 5000 km de boyleyse bakalım ılerde benı neler beklıyor.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kalorifer klaperlerınden ses gelıyor

Ses ne kadar şiddetli geliyor bilmiyorum ama ben o bahsettiğiniz tuşlarla sürekli oynamama rağmen böyle bir ses duymadım şu ana kadar. Araca bir dahaki binişimde daha sessiz bir ortamda daha dikkatli dinleyip sonucu yazarım. İnşallah ciddi bir sorun yoktur.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

sn.by-Abdullah arabayı servısede goturdumde aksam oldugu ıcın cıkısa denk geldım ama fan acık ıkende aynı ses gelıyor her turlu denedık ama bırde sızın dedıgınız sekılde tekrar deneyecegım.sızın dedıgınız ses nrmal motor sesı sanırım benım aractan gelen ses resmen bır yere surtme sesı garcccc seklınde mekanık bır motor sesı degıl.ayrıca dedıgınız dogru aynı ses ustanın dedıgıne gore eskı astra h lerdede varmıs haklısınızoda garantı suruyor zaten bı bakalım olmadı klıma kutusu bunlarda butun oldugu ıcın almanyadan parca sıparıs edılıp degısecekmıs

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

by-Abdullah link' Alıntı:
abartılı ise baktırmanda fayda var..vala benım h kasa kapı gibi gıcır gıcır edıyordur sallamıyordum ;D ;D alıştım
evet malesef astra h lerde oyleymıs ama bır yaglayacaklar klaperlerı eger gecmezse komple degısmesı lazımmıs klıma kutusunun o degıl gogusun sokulmesı lazımmıs ınsallah yaglamayla gecer

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aractada var ama abarti bi ses yok  normal hava kanallarinin acilip kapanma sesi.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

bulent_tnt link' Alıntı:
Benim aractada var ama abarti bi ses yok  normal hava kanallarinin acilip kapanma sesi.
yok bende bayagı bır garccc sesını radyo acıkken bıle duyuyorsun duymasam sallamamda  yanı mekanık olagan bır ses degıl bendekı ses resmen surtme sesı

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

arkadslar sızce on konsolu sokturmelımıyım ne dersınız sızınde fıkırlerını alayım orta konsoldakı ayak kısmı yonu,govdeye yonu ve ayak ust kısmı oku yonu aynı anda basılı ıken en usttekı ayak ustu kısmına basıp devreden cıkardıgımda yada devreye aldıgımda cıkıyor sadece bu ses normalde sadece ayak yada sadece govde basılı ıken bastıgımda aynı tusa bır sorun yok 2 sı acıkken yanı ılla 3u de basılı ıken cıkıyor enteresan olan .araba yattıgı yerde bozuluyor arkadas  :D

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şekilde kullanmaya devam etmenizde bir sakınca varsa, ileride daha büyük arızalara yol açabilecekse o zaman bence tamir ettirin. Böyle kullanmanın bir sakıncası yoksa, o zaman önemli olan bu durumun sizi ne kadar rahatsız ettiği. Çok rahatsız etmiyor, zaten çok fazla o şekilde kullanmıyorum diyorsanız bence yaptırmayın. İleride ön konsolla ilgili başka sorunlar çıkarsa "acaba söktükleri için mi oldu", "ondan sonra düzen tutmadı bir türlü" vb. düşünceler aklınızdan gitmez. Ya da ileride başka, daha kritik, bir arıza olursa da onun için ön konsolu söktürmek zorunda kalırsanız, o zaman o vesileyle bu soruna da çözüm bulmalarını istersiniz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bulusmada bizim araclarada bi bakin normal bi sesse hic gerek yok abartiysa tabiki sokturun ama iyi bi serviste yaptirin.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence de ön konsolu söktürmekten sakınmayın, daha ciddi hasarların önüne geçmek adına
konsol söktürülebilir ve güzel bir şekilde tekrar monte edilirse herhangi bir sıkıntı olmaz
geçmiş olsun