Kalorifer Isıtması Hakkında

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben iki yıldır vectra b kullanıyorum daha hiç eco tuşuna basmadım. Isıtma ve soğutmayı klima tuşundan ayarlıyorum. uzun yolda derece 80 in altına düşüyorsa termostad açık kalıyor demektir. Vectra b nin en güzel yanıda bu kışın arabanın içi fırın gibi :) hararet sıkıntısı yok. Siz termostadı değiştirin bence.

Arabanın orta havalandırma ızgarasına bir aparatla tablet PC takıyorum navigasyon için. Dün işe giderken kaloriferi açtım neyse baya bir gittim yaklaşık yarım saat, arabanın içi fırın gibi tabi, elimi bir an tabletin ekranına değdirdim ekran ateş gibi olmuş. Hemen aldım yerinden tableti baktım tabletin arkası resmen yanıyor elimi dokundaramıyorum. Orta havalandırmayı kapatmamışım gelen sıcak hava tableti pişirmiş resmen Allah dan patlamadı. Dikkat etmek lazım.

Yaw bu eco tuşu bende nie yok. Manuel klimalı benım kı. tc var klima tuşu var eco yok :D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw bu eco tuşu bende nie yok. Manuel klimalı benım kı. tc var klima tuşu var eco yok :D

klima (ac) tuşuna basarsanız klima çalışır. basmadığınız zamanlarda eco moddadır zaten. kışın klima kullanımıda gereksizdir. bi ihtimal ön cam buğu çözmek için olabilir fakat bence oda gereksiz. boşuna yakıt sarfiyatı...

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler ..

Vectra B aracım ısıtma da biraz sorun yasıyorum. Şu ki şehir için de hareketler de hararet yukselınce ısıtma sorunum yok ama uzun yolda 80 felan oluyor hararet bu da kalorıfer den güzel bir sıcaklık vermemektedır.. Bır sorun mu vardır yoksa normali mi bu sekılde.. Bılgısı olan varsa sevınırm

Bende de 98 vectra var.Aynı dert bende de vardı.Termostat dediler devirdaim dediler., motor ustam ben ikisini de yeni değiştirdim kalorifer peteğine bak dedi.

Kalorifer peteğini söktük, petğin içindeki makarnalar çıkmış su yolunu kapamış.Su zayıf giriyormuş peteğe.O makarnalar bir kere çıktımı bir daha düzelmezmiş Gittim kalorifer peteği aldım.Eski peteği bir kırdık içi şehir kanalizasyonuna dönmüş 5 deliği tıkalıydı.

Yeni peteği taktık dışarıda sıcaklık 10 dereceyken ben 2. kademede arabada atletle gezecek kadar ısınıyorum.(Allah nazar değdirmesin :) )
İl gün biraz yeni alet olduğu için koku yaptı ama ikinci gün koku kalmadı.Polen filitresini de değiştirdim güçlü hava girmesi için iyi oldu.

Ha senin peteğinde o makarnalar çıkmadıysa radyatörcüler temizliyor.Ya da elektrikçin temizler.

Kalorifer ppeteğini sökmek için torpido kapağının olduğu göz, küllüklerin olduğu bölme ve vites el freni falan olan kısımı söküyorlar.Komple torpidoyu sökmeye gerek yok.Komple konsolu sökeceğiz diyenden uzak dur.

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 98 cd var üç yıldır kullanıyorum.Benim aracımda bir türlü ısıtmıyor du.termostat değişti gene düzelmedi.daha önce çin malı yan sanayi petek takılmıştı.geçenlerde kayseri uzman opel özel servisine götürdm.kalorifer peteğinin çıkma orjinali varmış ellerinde onu taktılar.sıfır orjinali markası valeo fiyatı 250 300 arası.ben çokmasına takma dahil 200 tl verdim. Kaçak kontrolü.yapıldı sorun olmadığı görüldü. Şimdi arabam mavi çizgilere varmadan ısınmaya başlıyor.80 derecede içeri 65 derece hava üflüyor.yani orjinal petek taktırın diyorum.

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteğine giden borular soğuk mu olmalı sıcak mı arkadaşlar? Ben kalorifer ısıtmıyor diye ustaya gittim o boruları elledi borular sıcak bak sorun yok dedi ama forumda bir konuda arkadaş o borular sıcaksa petek tikalidir demiş hangisi doğru?

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostat degistirdim yine ayni. hararet 90 a gelecekte hafif ufleyecek. uzun yolda 80 e dusuyo zaten. petek tıkalı olsa 90 derece de sıcak hava uflemez dıyorum ama. anladım gıttı.