Kalorifer Isıtması Hakkında

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler ..

Vectra B aracım ısıtma da biraz sorun yasıyorum. Şu ki şehir için de hareketler de hararet yukselınce ısıtma sorunum yok ama uzun yolda 80 felan oluyor hararet bu da kalorıfer den güzel bir sıcaklık vermemektedır.. Bır sorun mu vardır yoksa normali mi bu sekılde.. Bılgısı olan varsa sevınırm

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bendede söz konusu ben termostatla alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. bakalım üstadlar bu duruma nasıl bir çözüm önerecekler.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah bakalım bilen biri cevap verir. Uzun yolda tat vermıyor sıcaklık ama şehir için de dur kalklar da maşallah hamam gibi yapıyor

Sinan3405

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yeni aldim araci eko tusu varmis ona basmak gerekiyirmus hatta 3-4 gun klima ile isinmaya calismisim zaten arac klimalari isitmak icin degil sogutmak icin aca eco tusundami sorun var sizde

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eko ışığı yanık kalacak ısınma işin.şöyle diyeyim klima açmak istemediğiniz her zaman o ışık yanacak.klima açarken kapanmalı.vectra b lerde 80 derece uzın yolda normal bence şehiriçinde 80 üstü olması lazım

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen uzun yolda 80 maximum. ama dırek kalorıferı acınca ılık üflüyor. Eco tuşu var mı bunda ben dıkkat etmedım. 96 model vectra b 2.0 ?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba da eco tuşu yok. Manuel benim klima

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eko ışığı yanık kalacak ısınma işin.şöyle diyeyim klima açmak istemediğiniz her zaman o ışık yanacak.klima açarken kapanmalı.vectra b lerde 80 derece uzın yolda normal bence şehiriçinde 80 üstü olması lazım

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

tolga bey vectra c de auto tuşuna basınca ne değişiyor?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda uzun süre boşa atmıyosanız 90 derece altına düşen hararetin tek sorumlusu açık kalan termostattır. kışın motor aşınmasına ve fazla yakıta sebep olabilir hava soğukluğuna göre.bide tabi üşümenize :)
termostat ve 3 litrelik organik antfriz değişimi yaptırın...

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben iki yıldır vectra b kullanıyorum daha hiç eco tuşuna basmadım. Isıtma ve soğutmayı klima tuşundan ayarlıyorum. uzun yolda derece 80 in altına düşüyorsa termostad açık kalıyor demektir. Vectra b nin en güzel yanıda bu kışın arabanın içi fırın gibi :) hararet sıkıntısı yok. Siz termostadı değiştirin bence.

Arabanın orta havalandırma ızgarasına bir aparatla tablet PC takıyorum navigasyon için. Dün işe giderken kaloriferi açtım neyse baya bir gittim yaklaşık yarım saat, arabanın içi fırın gibi tabi, elimi bir an tabletin ekranına değdirdim ekran ateş gibi olmuş. Hemen aldım yerinden tableti baktım tabletin arkası resmen yanıyor elimi dokundaramıyorum. Orta havalandırmayı kapatmamışım gelen sıcak hava tableti pişirmiş resmen Allah dan patlamadı. Dikkat etmek lazım.

Son düzenleme: