Kadran ledlerinin değişimi sonrası kalibrasyon nasıl yapılır ?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba opel corsa D aracım var , bundan yaklaşık 2 ay önce standart sarı yanan kadran ledlerimi beyaza çevirdim her şey sorunsuz fakat gelelim yakıt göstergesinin kalibresiz olmasına.. nereden anladın derseniz aracım fazla yakıyormuş gibi gösteriyor ibre (Yani 150 tllik mazota 800 km giden arabam , led değişiminden sonra 150 lirak 670 km civarı gidiyor). Çeyreğin 1 milim altına inince ibre yakıt lambası yanıyor eskiden ibre kırmızı çizgiye gelince yanardı.Bazen yolda giderken ibrenin çok hafif aşağı yukarı yaptığını görüyorum. Şamandırada sorun yok her şey ledler değiştikten sonra ve ibreler takıldıktan sonra başladı. Aracın yol bilgisayarıda yok .Acaba ben ne yapmalıyım ? Bunun kalibrasyonu nasıl olur ? Bilgisayara mı bağlanmalı ? Şimdiden teşekkür ederim.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Kadran ledlerinin değişimi sonrası kalibrasyon nasıl yapılır ?

Hayırlı olsun ledleriniz. Led değişimini sizmi yaptınız aklıma şu geliyor ledler montajlanırken olmaması gereken biyere lehim damlamış olabilir, ibreler takılırken herhangibiyerde çatlama olmuşolabilir, yada soket tam yerine oturmamışta olabilir. Siz yaptıysanız tekrar bi gözden geçirin, yada usta tekrar bi baksın, normalde kalibrasyon bozulmaz ama yapısal bi yanlışlık olmuştur.