Kadran ledlerinin değişimi sonrası kalibrasyon nasıl yapılır ?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba opel corsa D aracım var , bundan yaklaşık 2 ay önce standart sarı yanan kadran ledlerimi beyaza çevirdim her şey sorunsuz fakat gelelim yakıt göstergesinin kalibresiz olmasına.. nereden anladın derseniz aracım fazla yakıyormuş gibi gösteriyor ibre (Yani 150 tllik mazota 800 km giden arabam , led değişiminden sonra 150 lirak 670 km civarı gidiyor). Çeyreğin 1 milim altına inince ibre yakıt lambası yanıyor eskiden ibre kırmızı çizgiye gelince yanardı.Bazen yolda giderken ibrenin çok hafif aşağı yukarı yaptığını görüyorum. Şamandırada sorun yok her şey ledler değiştikten sonra ve ibreler takıldıktan sonra başladı. Aracın yol bilgisayarıda yok .Acaba ben ne yapmalıyım ? Bunun kalibrasyonu nasıl olur ? Bilgisayara mı bağlanmalı ? Şimdiden teşekkür ederim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbreler yanlış mı takıldı acaba.eski aracımın göstergedeki küçük ekranı bozuktu yaptırırken toplayıp taktık hız göstergesi aşağı düşük kalmıştı.söküp bişeyler yapıp taktı çalıştı.yani siz de ibreyi doğru oturtamamış olabilirmisiniz acaba.o ibrede çıkarken çıt diye bir ses çıkarıyor kırılmış gibi çok hassas sanki

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
takarken umarım motoruna zarar vermemişsinizdir