Kaddafi ve Libya...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kaddafinin televizyondaki görüntüleri inanılmaz can sıkıcıydı benim için.Halkı sever yada sevmez tartışılır ama müslüman bir devlet başkanının yine müslüman halkı tarafından böyle aciz durumda sergilenmesi doğru gelmedi...:(

Bundan sonrası...Herkes layık olduğu şekilde yönetilmeye mahkumdur...!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda ister müslüman olsun ister dinsiz, suç işleyenleri yargılamak, kendince adaleti sağlamaya kalkmak sokaktaki halka kalmamıştır.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne olursa olsun o bir devlet başkanı ve bu şekilde ölmeyi haketmiyor sadece kaddafi için geçerli değil tüm ülkeler için geçerli mademki yakaladınız güzelce çıkarırısınız mahkemeye yargılanır idam cezası alırsa asarsınız yada ne biliyim başka bir yöntemle öldürüsünüz ama o kadar kameraların önünde olmaz. saddamı bile böyle öldürmediler yada hüsnü mübareği yargılıyorlar... sonuç olarak libyanında ıraktan farkı kalmadı geçici kukla bir yönetim ve petrolllllll

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde utanmadan herkesin elinde cep telefonu tekbir getirerek adamın kanlar içindeki halini çekip pozlar veriyorlar.
Hertürlü tartaklama ve tacizide yapıyorlar aynı zamanda.
Şimdi bu görüntüleri tüm dünya izledi.
Müslümanlığın ve islamiyetin böyle bişey olduğunu zannediyorlar.
yani barbarlık, yobazlık, eşkiyalık ve iğrençlik olarak.
Bu arap milleti kadar şerefsiz ve onursuz başka bir millet yoktur dünyada.
Bakalım bundan sonra kimlerin kucağına oturacaklar.

Tunus, Mısır, Libya liderleri diktatör ve demir yumruk diye arap baharı adı altında indirildi.
Aynı şeyi Suriyede yapmaya çalışıyolar.
Peki Bahreyn, Suudi arabistan, Kuveyt, Birleşik arap emirlkleri v.s. bunlar farklımı??
Değil ama onlar abd yalakası olduğu için durmak yok yola devam :D

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkesini nasıl yönettiği ve neler yaptığı tartışılır. Ama bugun o ülkeyi şuanki konuma getiren ve Libya yapan Kaddafidir. Batılı güçlerin ve medyada yansıttığı gibi çok kötü ve vahim bir durum yokken ülkeyi bugun ne hale getirdiler. 70 küsür yaşında olan birine bu şekilde linç edilerek bir ölüm heleki müslüman bir ülkede olması çok üzüntü vericidir. Avrupa istediğini yaptı tek tek planlarını uyguluyor. Ama şu saatten sonra ben Libyaya üzülmeyeceğim. Bundan sonra olacaklara katlanırlar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde şu var ki MEDYA...

olmuş bittiş. görüntüleri hala insanların gözünü sokuyorlar... yapılan terbiyesizliklere, adilik, şerefsizliklere ortak oluyorlar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu medya konusunda haklısın, Van depreminde nelerin nasıl gösterildiği malum.
İnsanımızda çok yobaz olduğu için berbat manzaralar izliyoruz.
hani eğitim şart diyolarya bizim insanımızı (bizim insanımız diyorum misak-ı milli sınırlarındaki herkese) nasıl eğitecekler onuda bilemiyorum.
Bundan birkaç ay önce Japonyadada bir deprem gördük. Üstelik b Vandakinin kaç katı büyüklükteydi.
Şöyle rezillikleri gördükmü hiç?
Bir çadır için hayvan gibi hurraaa koşturan insanlar.
Japonyada yönlendiren bile yokken ankesörlü telefonlarda bile kuruğa girmişler ne kaynak yapan var ne yığılma, marketlerden ne kadar su varsa almak yerine başkalarınıda düşünerek ihtiyacı kadarını alıyorlardı.
neyse yaw... mevzu uzayacak.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bunları biliyormuydunuz...

Zorunlu gider olduğundan...
Elektirik bedava...
Su bedava...
Doğalgaz bedava...
Eğitim , sağlık , ilaç bedava...Benzin 8 avro yani 20 kuruş litresi...vergi yok...
Arabalar fabrika satış fiyatı ile satılıyor halka...ünv.öğrencilerine 1650 avro burs...evlenmek isteyenlere 150 m2 daire...

Koşulsuz her aileye ayda 300 avro ....
ve bölge ülkeleri içerisinde en borçsuz ülke...

Diktatörlüğü savunmuyorum ama rahatlık battı galiba libyalılara...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunları biliyormuydunuz...

Zorunlu gider olduğundan...
Elektirik bedava...
Su bedava...
Doğalgaz bedava...
Eğitim , sağlık , ilaç bedava...Benzin 8 avro yani 20 kuruş litresi...vergi yok...
Arabalar fabrika satış fiyatı ile satılıyor halka...ünv.öğrencilerine 1650 avro burs...evlenmek isteyenlere 150 m2 daire...

Koşulsuz her aileye ayda 300 avro ....
ve bölge ülkeleri içerisinde en borçsuz ülke...

Diktatörlüğü savunmuyorum ama rahatlık battı galiba libyalılara...
Bu metni daha evvelden okumuştum, hatta daha da uzun bir yazıydı. Peki herşey iyi güzel ne oldu da böylesine pembe tablo çizilen bir ülkede vatandaşlar liderlerini alaşağı ettiler. Kimse hemen petrol ve ABD demesin. Liderine karşı ayaklanan halkın sayısı oldukça fazla, hani birkaç yüz kişi olsa eyvallah. Kaddafi, Saddam veya benzeri diktatörlerin mal varlıkları da tartışılır, ailesinin ne kadar altını ülke dışına kaçırdığına dair haberler günlerce yazıldı çizildi. Hiçbir borçu olmayan ülke nedense seksenli yıllarda Libya'da inşaat yapan bizim iş adamlarına adam gibi ödeme yapmadı.
Peki bu husus kimsenin dikkatini çekmiyor mu? ; "ünv.öğrencilerine 1650 avro burs. Koşulsuz her aileye ayda 300 avro ...." Tek başına üniversitede okuyana 1650 avro, onu okutan ortalama 3-5 nüfusa bakan aileye ise 300 avro. Bence bu iki satır bile yukarıdaki metnin ne kadar gerçek olduğunu masaya yatırmak için yeterlidir.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Sıkıntı demokrasinin olmayışı abi...Demokrasiyi getirmek için demokrasi dışı davranışlar sergileyen halkın aslında ne istediğini ve kim için istediğini bilememesi...

Ben bu yaşananların planlı bir abd...vs..oyunu olduğunu düşünüyorum.apo'nun yargılanmasında hakim kesilen avrupanın kaddafinin şahsına yapılanlar için sessiz kalması çelişki değilmidir sizce...Oradaki halkın yaşadıkları elbette güllük gülüstanlık olmayabilir ama çektikleri sıkıntılardan dolayımı bu aşamaya geldi libya...?

Bu arada bir yanlış anlamayı düzelteyim...Yurt dışında burslu okuyan öğrencilere karşılıksız veriyorlarmış 1650 avro'yu...

Son düzenleme: