Kaçak elektrik kullanımı

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu konuda fikriniz nedir ? Mesela her bölge kendi ortalama kaçak oranı kadar
zamlı ödeseler faturaları. Meslea Şırnakda %78 kacak varsa
faturalarına %78 eklensin. Diyelim 20 tl ise 36 tl olarak yansıtılsın
Adanada %11 kacak ise mesela 20 tl olan fatura 22 tl olsun. Böylece
kazık kontrol modeli çıkarılsın. :rakir::rakir:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Batman.'da görev yapıyorum. Kaçak kullanmıyorum. Eğer Batman'ın kaçak elektiriği Batman'da yaşayanlara paylaştırılacak olursa maaşım yetmez ki ödemeye.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde burada kullanmıyoruz ama doguda kullananların kini ödüyoruz. İşde eger kacak kullananların cevresindekiler bu kazıgı yerlerse belki cevresinde kullananlarıda ihbar ederler bu şekilde hallolur. Birde dogulular dinden imandan bahsederler yemişim onun
dindarlıklarını hakkaride 18 ay askerlik yaptım sonra 1 görev icin bingölde 1 sene kaldım
cogu kacakcı ve beleşci. Hic kızmasınlar ama öyleler.

Mesela batmanda bu oran %69,6. Yani cevrendeki her 100 kişiden 70 ı hırsız.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya hu ne ihbarı. Görevliler bilmiyor mu zannediyorsun. Eğer senin dediğin gibi bişey yapılan kaçak oranı %95 i geçer. Evet ortada bi zulüm var ama sen diyorsun ki, doğuda çok rahat kaçak elektrik kullanma imkanı olmasına rağmen kullanmayanlar daha çok zulüm görsün. Benim ne suçum ve kabahatim var ki %70 daha fazla fatura ödeyeyim?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman oraya elektrik veren tum trafoları tum kabloları kesecen
karanlıga bogacan nasılsa kacak benzin kullnıyorlar hepsi alsın birer jenerator
olsun bitsin. Bu ulkede yaşıyorsan kurallara uyacan.

Mesela gecen yanımızda bir inşaat var mutahidi kürt. Gece 23 oldu hala inşaata devam
ediyr gittim dedim bu yasal degil XTİR GİT P::VNK .. dedi, belediye baskanı babamın
arkadası 2 kez uyarmış onceleri onu 15 gun insaatı muhurled HAŞIRTBANK cezayı dayadı. Ayrıca gerzek zabıtalara saldırtmış iscileri, hepside şu an davalık durumda

Yani eger onlar şiddet istiyorsa AB yi feln unutup bunlara ŞİDDETİN allahını dayayacan.
Bugun asker akp oncesi neden pkk yı bitirme noktasına geldi ben diyim TESLİM OL demeden kafasına sıkıyordu da ondan.

Neyse konu sapıttı yine siyasete girdim, sonucta beleşe elektrik istiyorlarsa
tum trafo ve santralleri kapatcan ne poh isterse onu yakıp elektrik uretsinler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'daki bitişikte oturan komşumun kaçak elektrik kullanmasından şüpheleniyordum. Adam kışın elektrikli radyatörle ısındığı halde benim 1/4 üm kadar elektrik faturası ödüyordu. Ne yaptımsa bir türlü suç üstü yakalayamadım. O sıralar apartmanda yöneticilik yapıyordum. Çakma bir uyarı yazısı hazırlayıp kulağına kar suyu kaçırdım. Nedense birden bire benden fazla elektrik parası ödemeye başladı, bir iki ay sonra da defolup gitti. Biz iki kişi anamız ağlayarak para kazanırken hırsız birisini faturasını da ödemek çok kanıma dokunmuştu. Bu tür kişiler ha benim cebimden para çalmış ha benim cebimden daha fazla para çıkmasına neden olmuş, sonuç aynı değil mi? İşte bu yüzden tekel, akaryakıt gibi ürünlerden alınan aşırı vergilere karşıyım. Vergide adalet sağlanmazsa millet gönül rızası ile vergisini ödemez.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kacagı ABD yap istersen adam dogrudan 10 sene hapise tıkar seni indirimsiz felan
Bu kacak elektrik olanları tıkacan hapise, yapacan 100 tane hapishane o bölgeye
yapanı tıkacan hapise yapanı tıkacan hapise 2.kez yaparsa %50 fazla ceza cakacan (abd cogu eyaletlerde oyle), bak bakalım yapıyorlarmı tekrar.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu konuda fikriniz nedir ? Mesela her bölge kendi ortalama kaçak oranı kadar
zamlı ödeseler faturaları. Meslea Şırnakda %78 kacak varsa
faturalarına %78 eklensin. Diyelim 20 tl ise 36 tl olarak yansıtılsın
Adanada %11 kacak ise mesela 20 tl olan fatura 22 tl olsun. Böylece
kazık kontrol modeli çıkarılsın. :rakir::rakir:

Osman bey siz tüm hırsızların cezasını çekmektense, çevremizdeki hırsızların cezasını çekelim mantığı ile olaya yaklaşsanızda ;Ben sizin bu fikrinize de karşıyım. Neden dürüst vatandaş bi başkasının cezasını çekmek zorunda kalsın. Şuanda TEDAŞ 21 bölgeye ayrıldı ve bir çok kısmı özelleşti Alan şirket sattığı elektriğin takibini yapamıyorsa bunun cezasını ne Devletimiz nede Vatandaşımız çekmememeli.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askere gittin mi kardeş 500 zavallı 1 dallama yüzünden 1,5 st karda içtima bekler.
Bir elyaf-iplik fabrikasında çalışmıştım bi dönem bir gerzek yüzünden fabrikada makinalara sardı polimerik malzeme ve herkes izinlerinden cagrıldı en tepe baş mühendise kadar, kardeş, hayat bu , bir gerzek SAVAŞ İSTER, onun degil VATANDAŞIN ÇOCUKLARI ŞEHİT OLUR... çaktın durumu...