K&N kutu ici hava filtresi aldim

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: K&N kutu ici filtre aldim

Cosmo link' Alıntı:
dizel motorlarda öncelikle silindir içerisine hava çekilir. daha sonra bu hava sıkıştırılarak ısıtılır. silindire yakıt püskürtülür. çok yüksek sıcaklıktaki hava ile temas eden yakıt alev alır. Silindir içerisine çekilen hava miktarı ne kadar fazla olursa yanma ve performans da o kadar iyi olur.

hava filitresi ortamdaki tozdan dolayı çok çabuk tıkanır. Bu yüzden de hem aracın performansı düşer hem de yakıt tüketimi artar.

direk hava filitresini uygun koşullarda kullanırsanız ömrü yaklaşık 100000 km dir. Ben astra h aracımda da J aracımdada arçları aldığım günden beri kutu içi K&N filitre kullanıyorum.  aklıma geldikçe, hatta bazen ayda bir sefer filitreyi temizleyip yağlayıp bakımını yapıyorum.

İlk başta yüklüce bir para verdiğinizi düşünebilirsiniz ancak uzun havede klendisini çok çabuk amorti eder.

Deniz abi yanılmıyorsam ürün için yaklaşık 1.000.000km lik bir ömür vaadediliyor ayrıca bakım periyodu da her 50.000km de bir, daha sık temizlersek ürünü bozmayız değil mi? Ben alalı 20-25.000km oluyor bu süreçte sadece bir defa temizledim - olmadı gene temizleyeyim şüpheye düştüm şimdi.

Bir de sence bu filtre sence yeterli süzme işlemi yapıyor mu, sanki orjinali kadar iyi süzmüyor ince tozları çünkü orjinal fltre varken hava kütle sensörü tertemiz kalırdı K&N sonrası az da olsa tozlanır oldu, bu tozların zamanla turboya zarar vermesinden endişe ediyorum.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Deniz abi yanılmıyorsam ürün için yaklaşık 1.000.000km lik bir ömür vaadediliyor ayrıca bakım periyodu da her 50.000km de bir, daha sık temizlersek ürünü bozmayız değil mi? Ben alalı 20-25.000km oluyor bu süreçte sadece bir defa temizledim - olmadı gene temizleyeyim şüpheye düştüm şimdi.

Bir de sence bu filtre sence yeterli süzme işlemi yapıyor mu, sanki orjinali kadar iyi süzmüyor ince tozları çünkü orjinal fltre varken hava kütle sensörü tertemiz kalırdı K&N sonrası az da olsa tozlanır oldu, bu tozların zamanla turboya zarar vermesinden endişe ediyorum.

Abi temizlik isleminden sonra yaglama yapiyormusun,yaglama yapilmadigi zaman toz gecirme olasiligi yuksek diye biliyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
Abi temizlik isleminden sonra yaglama yapiyormusun,yaglama yapilmadigi zaman toz gecirme olasiligi yuksek diye biliyorum

Elbette kardeşim, temizlik seti yağ çözücü ve yağdan oluşuyor; önce yağ çözücüyü sıkıp musluk altında dikkatlice filtreyi temizliyorsun sonra kurutup dikkatlice az ya da çok olmayacak şekilde yağ sıkıp kurumaya bırakıyorsun.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Elbette kardeşim, temizlik seti yağ çözücü ve yağdan oluşuyor; önce yağ çözücüyü sıkıp musluk altında dikkatlice filtreyi temizliyorsun sonra kurutup dikkatlice az ya da çok olmayacak şekilde yağ sıkıp kurumaya bırakıyorsun.

Abi o zaman toz falan kaciracagini dusunmuyorum

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: K&N kutu ici hava filtresi aldim

Arkadaslar filtrem geldi ve montaj yapildi aksama resimleri paylasacagim,1000 devirden itibaren aracin cok rahat toparlagini farkettim,aracini cok iyi taniyan biri bu farki rahat hisseder ama abartilida bir sonuc beklemek lagzim,ses konusuna gelince ilk kalkislarda ve 3000-4000 devir arasi hafif tok bir ses var ama orjinal sesi ile arada net bir fark yok acik hava filtresi gibi ses beklemeyin,bence 1,6 atmosforik motor kullanicilarinin yapmasi vereken bir uygulama oldugunu dusunuyorum

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Kasım Çınar link' Alıntı:
Arkadaslar filtrem geldi ve montaj yapildi aksama resimleri paylasacagim,1000 devirden itibaren aracin cok rahat toparlagini farkettim,aracini cok iyi taniyan biri bu farki rahat hisseder ama abartilida bir sonuc beklemek lagzim,ses konusuna gelince ilk kalkislarda ve 3000-4000 devir arasi hafif tok bir ses var ama orjinal sesi ile arada net bir fark yok acik hava filtresi gibi ses beklemeyin,bence 1,6 atmosforik motor kullanicilarinin yapmasi vereken bir uygulama oldugunu dusunuyorum

Hayırlı Olsun Abi :)

Benimki de geldi montajnı kendim yaptım eskisini çıkardım yenisini koydum ses olarak çok fark yok dediğin gibi ama işte olduğum için kullanamadım arabayı tecrübelerimi kullandıktan sonra yakıt performans forumda paylaşıcam :D

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Hayırlı Olsun Abi :)

Benimki de geldi montajnı kendim yaptım eskisini çıkardım yenisini koydum ses olarak çok fark yok dediğin gibi ama işte olduğum için kullanamadım arabayı tecrübelerimi kullandıktan sonra yakıt performans forumda paylaşıcam :D
.

Hayirli olsun murat ne ara aldin

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Abi Hiç Sorma Birinin Fitili Ateşlemesi gerekiyodu :D

Kimmiş o hain? (:)