1.3 ctdi icin tuning

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 
aracim uzerinde bazi degisiklikler yapmayi planliyorum hatta bugun harekete gectim fakat bazi aksakliklar oldu bundan dolayi bilen kisilerden akil vermelerini rica edecegim

1- aracima öncelikle kutu ici bir filtre baktim bunlar green marka ve k&n marka idi hatta gittigidiyor uzerinden 234 liraya k&n aldim fakat satici benzinli modellere uyumludur diyince iptal etmek zorunda kaldim green marka filtrenin ise internette satildigi magazaya mesaj attim onun aciklamasinda ise tum benzinli ve dizel modellere uyumludur diyordu fakat teyit amacli bir mail attim.

2- led xenon ve xenon far kitlerine baktim sonuc olarak kimisi xenon isinmadan dolayi fari karartir diyor kimisi milleti kör edersin diyor ::(ed xenon icinde uygun bir kit buldum ama onda da satici sadece astra j lerde ariza isigi yakiyor diyince şansimi fazla zorlamanin manasi yok diyerek bu islemi iptal ettim. (bu arada aracimda takili olan farlar philips h7 xtreme vision)

3- aracimin 30 bin bakimi geldiginden castrol edge 5w-30 yag, bosch marka yakit filtresi aldim.

simdi benim sormak istediklerim hava filtresi icin esasinda iki alternatifim var ya kutu ici alacagim yada acik hava filtresi. okuduklarima gore acik hava filtreleri ses yapiyormus bunu istemiyorum ama en iyi performansida bu veriyormus acik filtre alsam aracta boru kesme felan gibi islemler olur mu
bir diger sorum benzinli ile dizel astra j lerde hava filtre boyutu farklimi ki benzin dizel ayrimi var green marka icin boyle bir ayrim yok sonucta