Japonlar meğer çok saflarmış? Neden mi?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. eğitimde dikkati temele alıp en çok önemsedikleri şey “ahlak” ve “ciddiyet “ miş...
2. mutlaka tarihlerini bilmek zorundalarmış
3. milyarlarca tablet üretebildikleri halde tabletli eğitime geçmiyorlarmış
4. kılık kıyafet serbestliği getirmiyorlarmış
5. bedeni yeterliliğe önem veriyorlarmış

1) Bizde ahlak diye duaları ezberletiyorlar sanki hepimiz imam olacaz
O duaları ezberletirken ANLAMLARINI da ögretseler , ama olur mu
o zaman ATATÜRK'ü haklı cıkarırlar

2) Bizde tarih sadece SULTANLAR dönemi ATATÜRK dönemi degil
3) Onca tablet yapıldı, projeler yattı, cihazlar pert durumda
4) Artık kılık kıyafet özgür ama fakir eziliyor zengin ise ona bakıp
BİZDEN DEYILSIN diyor
5) Bizde bedeni yeterlilik deyince erkek cinsel yeterlilik anlayacak kadar
SAPIK

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün internette gördüğüm bir resim (alttaki açıklamayı dikkate almayın, resmi sadece sıralama açısından paylaştım)

ORgZLD.jpg
[/url][/IMG]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğitim sistemi son yıllar içinde hani çok kullanılan bir söz vardır yalama oldu diye... ahan da öyle oldu. Artık resmen suyu çıktı. Kimin ne yaptı? Öğretmenin ne öğretmek istediği? Öğrencinin ne yapacağını bilmediği... özel okullar mı? Yoksa sadece dershanelerin sadece isim değişimi yaparak özel olması mı? Saçma sapan bir hale geldi. Ve buna karşın üniversite için barajı dahi aşamayan milyonlarca öğrenci... sonra da EĞİTİM ŞART he canım eğitim şart da... nasıl olacak ise?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1. eğitimde dikkati temele alıp en çok önemsedikleri şey “ahlak” ve “ciddiyet “ miş...
2. mutlaka tarihlerini bilmek zorundalarmış
3. milyarlarca tablet üretebildikleri halde tabletli eğitime geçmiyorlarmış
4. kılık kıyafet serbestliği getirmiyorlarmış
5. bedeni yeterliliğe önem veriyorlarmış

1) Bizde ahlak diye duaları ezberletiyorlar sanki hepimiz imam olacaz
O duaları ezberletirken ANLAMLARINI da ögretseler , ama olur mu
o zaman ATATÜRK'ü haklı cıkarırlar

2) Bizde tarih sadece SULTANLAR dönemi ATATÜRK dönemi degil
3) Onca tablet yapıldı, projeler yattı, cihazlar pert durumda
4) Artık kılık kıyafet özgür ama fakir eziliyor zengin ise ona bakıp
BİZDEN DEYILSIN diyor
5) Bizde bedeni yeterlilik deyince erkek cinsel yeterlilik anlayacak kadar
SAPIK

1_) Okulda kaç dua ezberlerdin ?? Okulda din dersinde ezberletilen duaların anlamıda öğretiliyordu ben okurken..

Okuyanlar, anlamlarını öğrendiğinde Atatürkün hangi haksız bulunan tavrı haklı çıkacak? bir örnek dua meali ile açıklayın lütfen ?

2-) Okul hayatı boyunca yakın tarih ağrılıklı eğitim verilir. İnklap tarihi ve cumhuriyet dönemi üzerine ders vardır. Bunun harici Milli Güvenlik derslerinde dahi Atatürk döneminden kısımlar bulunur.

4_ Kıyafet serbestliği konusunda sizinle aynı fikirdeyim.

5-) Bahsettiğiniz erkek kim? siz misiniz? oğlunuz mu? Kimin hakkında bu kadar net yorum yapıyorsunuz? Her toplumda çürük elmalar bulunur.. Ağzınızdan çıkan laflar ağır ithamlar içeriyorsa, genelleme yaparken 10 defa düşünün ki ağınızdan çıktığına pişman olmayasınız..

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasankaplan, LAIKLIK konusunda ne kadar haklı oldugunu 12 senedir goruyoruz.

Okul zamanında verilen tarih eskiden idi su an maşallah bi bak istersen
herkesde bir OSMANLICILIK ..avşaklığı var... iyiki bitti osmanlı

Bu konuda ulkedeki TUM MESLEK LISELERİ civarında bir dolaş hele yakınlarında
normal lise var ise o erkeklerin kızlara nasıl laf anlattıkları, neler dediklerini
nasıl argo kufurler ettiklerini gorursun, vaktin varsa biraz gezin bizim mahallede
ikiside var yan yana ve meslek liseli tiplerin dedikleri lafları ben erkek olarak
kaldıramam, cok saglam kavga eden biriyimdir, baba vergisi ve dayımdan
kalan tekniklerle, gecen haftalarda 3 cocuk 2 kızı kıstırmışlar mıncıklıyorlar
arabadan beyzbol sopasını bir aldım bir patakladım yavşakları ertesi gun 10 kişi
geldiler ruhsatlı tabancamı cıkarınca bir dom..dıkları kaldı yavşklar" ABİ BOKUNU
YİYİM abi ölümü gör bir daha yapmayız". .. şimdi meslek lisesi onunden gecerken
hepsi hazırola gecerler. Bu arada görevim icabı silah taşıma ve kullanma ruhsatm var

Son düzenleme:

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Siyasi görüşünüz beni bağlamaz istediğiniz eleştiryi yapabilirsiniz. Hukumeti hatta başındakileri şahsen elştirebilirsiniz.. Prensip olarak bu konulara yazmam. Gerek gormem ancaaak..

Dini anlamada islamiyeti veya bir başka inancı eleştiremeye kalkarsanız yada bir etnik kökenin mensupları hakkında yorum yaparken saygılı olmak şart.. Bir kaç konuda gözüme çarpmasına rağmen bu üslubunuz yazmadım. Ama burda ayetlerin mealini yargılayacaksanız sorarım size.. Siz Osmanlı iyiki bitti dersiniz.. Ben Osmanlı iyi var oldu dünya boyle muhteşem bir imparatorluğu tanıma şerefine erdi derim.. Benim inancıma goruşume hakaret etmedikce ben kimseye karışmam. Kim hakaret ederse elimden geleni yapar aynı şekilde bende cevap veririm..

Bende asker kökenli bir ailedenim evde her zaman silah bulunur.. Bununla artislik yapmayız. Benim ruhsatım yok ama lazım olduğunda elime geçireceğim silah çok.. Şimdi sizden tırsıp susmam felan mi gerkecek ?? Vay be kaç kişiyi dövmüş.. Tabancasıda var en iyisi ben susuyim. Benim ecdadıma inanclarıma ftursuzca saydırsın mı demeliyim ??

İsdeğini düşünmeden söyleyen, istemediğini duyar.. Bu konuda biraz kendimizi dışarıdan izleyin.. Sizinn inandığınız değerlere yapılmasını istemediğiniz lafları başkaları için yapmayın.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1_) Okulda kaç dua ezberlerdin ?? Okulda din dersinde ezberletilen duaların anlamıda öğretiliyordu ben okurken..

Okuyanlar, anlamlarını öğrendiğinde Atatürkün hangi haksız bulunan tavrı haklı çıkacak? bir örnek dua meali ile açıklayın lütfen ?

2-) Okul hayatı boyunca yakın tarih ağrılıklı eğitim verilir. İnklap tarihi ve cumhuriyet dönemi üzerine ders vardır. Bunun harici Milli Güvenlik derslerinde dahi Atatürk döneminden kısımlar bulunur.

4_ Kıyafet serbestliği konusunda sizinle aynı fikirdeyim.

5-) Bahsettiğiniz erkek kim? siz misiniz? oğlunuz mu? Kimin hakkında bu kadar net yorum yapıyorsunuz? Her toplumda çürük elmalar bulunur.. Ağzınızdan çıkan laflar ağır ithamlar içeriyorsa, genelleme yaparken 10 defa düşünün ki ağınızdan çıktığına pişman olmayasınız..

şahsen okulda çok bilgili aydın hocalarım oldu din bilgisi konudsunda hiç sorujn yaşamadım ama okulda bize öğretilen tarih hep çarpıtılan eksik veya görmemiz gerektiği kısmı. Üniversite kazanınca genel tarih dersimize prof bir hoca'nın verilmesiyle aydınlandık ne mutlu.
Bir noktada kesinlikle inanın bana şef, insanımız gerçekten sapık, sapkın daha doğrusu. Her toplumda bulunan çürük elmalardan oluşan bir toplumumuz var, saf, içten, temiz insan sayımız çok çok az. Türkler böyle değiller, orta asya'nın güçlü insanlarıydı, şimdi araplaşmış aciz ve yozlaşmış insanlara dönüştüler, dikkatli bakınca görünüyor ve can sıkıyor.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şahsen okulda çok bilgili aydın hocalarım oldu din bilgisi konudsunda hiç sorujn yaşamadım ama okulda bize öğretilen tarih hep çarpıtılan eksik veya görmemiz gerektiği kısmı. Üniversite kazanınca genel tarih dersimize prof bir hoca'nın verilmesiyle aydınlandık ne mutlu.
Bir noktada kesinlikle inanın bana şef, insanımız gerçekten sapık, sapkın daha doğrusu. Her toplumda bulunan çürük elmalardan oluşan bir toplumumuz var, saf, içten, temiz insan sayımız çok çok az. Türkler böyle değiller, orta asya'nın güçlü insanlarıydı, şimdi araplaşmış aciz ve yozlaşmış insanlara dönüştüler, dikkatli bakınca görünüyor ve can sıkıyor.

Bak işte yanlışı burda yapıyoruz, genel olarak arapları sevmem ama iş yerinde 4 tane çalışma arkadaşım mardinin araplarından.. 3 tanesi dünya tatlısı insan.. Gonlu geniş muhabbetci.. 1 Tanesi karaktersiz.. O bir kişi için ben diğer uç kişiyide kapsayarak her gün hakaret etsem doğru olur mu? İnsanları ayırştırıp ötekileştiriyor dediğimiz zaatten ne farkım olur ? Ben oz be oz Türküm Annem , Babam Türk.. Arapta arkadaşım var Kürtte. Ama hepsi adam gibi adam. Sol goruşlu arkadaşımda var sağ görüşlüde var. Müdürüm ateist ama aramızdan su sizmaz abi gibidir bana. Çok komuştum yetersiz kaldım sustum. Bana dostluğu yeter. inancı kendini bağlar.

Toplumda bir bozulma varsa bunun çözümü bozulana sen de arap gibi oldun, Kürt gibi oldun demek yerine adam gibi olup adam nasıl olunur örnek olmaktır.

Elimizden geldiğince etrafımızı uyandırmak hepimizin görevi ama bunu yaparken haksız yere dışlayıp iyi insanlarıda kutubun bir tarafında saf tutmaya zorlamamak lazım.

kaş yaparken göz çıkarmak olur böylesi ;)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bak işte yanlışı burda yapıyoruz, genel olarak arapları sevmem ama iş yerinde 4 tane çalışma arkadaşım mardinin araplarından.. 3 tanesi dünya tatlısı insan.. Gonlu geniş muhabbetci.. 1 Tanesi karaktersiz.. O bir kişi için ben diğer uç kişiyide kapsayarak her gün hakaret etsem doğru olur mu? İnsanları ayırştırıp ötekileştiriyor dediğimiz zaatten ne farkım olur ? Ben oz be oz Türküm Annem , Babam Türk.. Arapta arkadaşım var Kürtte. Ama hepsi adam gibi adam. Sol goruşlu arkadaşımda var sağ görüşlüde var. Müdürüm ateist ama aramızdan su sizmaz abi gibidir bana. Çok komuştum yetersiz kaldım sustum. Bana dostluğu yeter. inancı kendini bağlar.

Toplumda bir bozulma varsa bunun çözümü bozulana sen de arap gibi oldun, Kürt gibi oldun demek yerine adam gibi olup adam nasıl olunur örnek olmaktır.

Elimizden geldiğince etrafımızı uyandırmak hepimizin görevi ama bunu yaparken haksız yere dışlayıp iyi insanlarıda kutubun bir tarafında saf tutmaya zorlamamak lazım.

kaş yaparken göz çıkarmak olur böylesi ;)
hata sende üstad. beyzbol sopasıyla öğrenci döven, lise öğrencilerine silah çekip karsısında nasıl yalvardıklarıyla (!) övünen bi insana erkek kim diye soruyosun :)
işin enteresan yanı bu sahıs her msjında her konusunda belli bir ırkı sürekli aşağılayarak küfür ederek aklınca küçük düşürmeye calısıyor ancak moderatörlerimiz en ufak olaylara ceza keserken bu argo konusmalar küfürler nedense gözden kaçıyor.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hata sende üstad. beyzbol sopasıyla öğrenci döven, lise öğrencilerine silah çekip karsısında nasıl yalvardıklarıyla (!) övünen bi insana erkek kim diye soruyosun :)
işin enteresan yanı bu sahıs her msjında her konusunda belli bir ırkı sürekli aşağılayarak küfür ederek aklınca küçük düşürmeye calısıyor ancak moderatörlerimiz en ufak olaylara ceza keserken bu argo konusmalar küfürler nedense gözden kaçıyor.

Benim anlamadığım, Eğitim sistemini eleştiriyor gibi başlayan konu, Osmanlıya gidiyor oradan Atatürke gidiyor.. Kuran Ayetleri Eleştiriliyor..

Ortada bir sapıklık ve bozulma varsa bunun ana sebebi zaten ahlaki olarak çökmüş veya son derece ilgisiz ebeveynlerin yetiştiremediği evlatları yüzünden.. Bir ebeveyn din konusunda bilgi sahibi değilse, genel ahlak kurallarını gözetmiyor, ağzından çıkan laflar ve haraketleri ile çocuğuna örnek olamıyorsa ondan gelen çocuğunda onda beter olması muhtemel.

Çocuğun karakteri 7 yaşına kadar oturur. Sonra sadece öğretim.. Bu günün 17 -18 lik sapık erkekleri 35 - 40 sene önceki eğitim sistemiyle yetişenlerin çocukları.. Toplumdaki bozulma ve yozlaşma 10-20 senelik mevzu değil.. Osmanlının son zamanlarında başlayan cumhuriyet dönemi ile şaha kalkan batı hayranlığının, her geçen gün daha da yok ettiği ahlak yapısı ve kültür mirasımızdır bana göre.

Bu benim fikrim ve görüşümdür. Kimseye küfretmeden, Hakaret etmeden, argo konuşmadan anlatabilecek kadar da ifade yeteneğine sahibim.

Farklı görüşü olanlarda buna dikkat ederse kimsenin kalbi kırılmaz..